Роздрукувати сторінку

Запорізький медичний коледж, ЗМК

« Назад

Сьогодні коледж - це модерний широкопрофільний вищий учбовий заклад I рангу кваліфікації, в якому здобувають спеціалізації професій медичної сестри, зубного техніка, фельдшера, акушерки, фельдшера-лаборанта, санітарного фельдшера приблизно 1000 студентів.

Запорізький медичний коледж, ЗМК

Контакти ЗМК

Телефон: (061)-216-07-10, 216-07-13.

Адрес: м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 14.

Сайт: http://www.zbmk.zp.ua.

Історія Запорізького медичного коледжу

Запорізький базовий медичний коледж - один з найдревніших учбових закладів міста Запоріжжя. Його становлення веде початок з давнього 1921 року.

За час свого формування учбовий заклад багаторазово міняв свою назву:

- 1921 (лютий) - медична школа;

- 30-ті роки - медичний технікум;

- 1944 рік - фельдшерсько-акушерська школа;

- 1955 рік - фельдшерсько-акушерська і фармацевтична школи поєдналися в Запорізьке медичне училище;

- 2004 рік - Запорізький медичний коледж.

ЗМК

Історія гуртожитку ЗМК

Гуртожиток медколеджу було збудовано у 1983 році. Колектив закладу доклав максимум зусиль для введення у використання учбового приміщення коледжу та гуртожитку.

На першому поверсі розташовані класи зав. гуртожитку, зам. директора по виховній роботі, здоровпункт, паспортний стіл, кабінет зав. господарством, душ для студентів та класи керівників інших підрозділів.

На 4-му поверсі розташовується музей трудової і бойової слави закладу, яким управляє Лук'яненко О. Ю., на 5-м - справжня українська світлиця. На 8-му поверсі розміщена кімната для вихователів.

Загальна чисельність студентів, які мешкають у гуртожитку - 550 чоловік.

Запорізький медичний коледж, ЗМК

Загальна інформація про ЗМК

Сьогодні заклад - це модерний широкопрофільний вищий учбовий заклад I рангу кваліфікації, в якому здобувають освіту професіям медсестри, зубного техніка, фельдшера, акушерки, фельдшера-лаборанта, санітарного фельдшера приблизно 1000 студентів.

Матеріально-технічна структура дозволяє розташувати 55 класів і аудиторій в учбовому приміщенні та 12 на практичних структурах; актовий, спортивний і тренажерний зали, комп'ютерні кабінети, їдальню, 9-поверховий гуртожиток на 550 чоловік, спортивний майданчик. Всі класи обладнані модерним устаткуванням: комп'ютерами, телевізорами, забезпечені макетами, муляжами, моделями, фантомами і максимально приближені до кабінетів лікувальних закладів.

Так, хірургічний блок формується з освітнього кабінету, передопераційної, операційного залу, інтер'єр якого оформлений відповідно з модерними потребами. Функціонує комп'ютерна мережа з під’єднанням до Інтернету. Створено персональний сайт з докладною інформацією про коледжі. Відмінна бібліотека з книжковим фондом більше 80000 екземплярів, комфортний читальний зал.

Але стіни - далеко не всі. Історію формують люди. Все розпочинається з вчителя-професіонала. Освітній процес в закладі створює педколектив високоосвічених лікарів-педагогів. Поміж них: співробітники практичної медицини, канд. медичних наук, педагоги вищої та першої кваліфікації, старші педагоги, педагоги-методисти.

Підґрунтям роботи педколективу є Кодекс честі педагогів Запорізького медичного коледжу:

- гідно і чесно здійснювати обов'язки викладача, не забуваючи, що "я - завжди учень" - simper tiro;

- свідомо нести перед державою, перед викладацьким та студентським колективами, перед батьками студентів моральну і духовну відповідальність за якість своєї педагогічної діяльності.

Педагоги в учбово-виховному процесі застосовують комп'ютерні та мультимедійні технології, інтерактивні методики навчання. Педагогами створено учбові посібники, авторські програми, комерційні методики.

Однією з головних  завдань педколективу викладачі вважають оптимізацію учбово-виховного процесу. У закладі проведено перехід на навчання медичних сестер згідно з потребами Болонської декларації.

Функціонують в закладі і предметні пошуково-дослідницькі секції терапевтичного, педіатричного, хірургічного, біохімічного та інших циклів. Студенти самі формують учбові відеофільми, фотоальбоми, наочні освітні матеріали на базі своїх досліджень і досліджень в секціях.

ЗМК гордиться студентами-призерами олімпіад, оглядів, фестивалів різноманітних рівнів (Республіканський конкурс з української мови ім. П. Яцека та Загальноукраїнський конкурс професійної творчості за кваліфікацією "Стоматологія ортопедична" серед студентів вищих учбових закладів I-II рангів кваліфікації та інші).

Випускників Запорізького медичного коледжу відрізняють високий рівень професійного формування і великий авторитет в колективах лікувально-профілактичних закладів.

Більше 17 років колективом медиків, управляє лікар, викладач вищої кваліфікації Л. Н. Журавльова. Її відрізняє висока вимогливість не лише до колективу, але, в першу чергу, до себе, витримка, ерудиція, ініціатива. Всю учбово-виховну діяльність  в закладі керівник направляє на здобуття кінцевих підсумків: випуск повноцінних, конкурентоспроможних фахівців. Її професійне кредо: "Практика - критерій істини".

У центрі учбово-виховного процесу в закладі є студент. Для тих хто вчиться, сформовані умови не тільки для оволодіння майбутньою спеціальністю, а й для становлення особистості. Педколектив сформував єдину виховну структуру від куратора групи, вихователя гуртожитку до завідувача підрозділу. Створена система студентського самоврядування. Діють гуртки та секції за інтересами: літературна вітальня, поетичний клуб, "Господарочка", "Українське козацьке товариство", "Альма-Матер" та інші.

Заклад багатий традиціями: посвята в студенти, презентації кваліфікацій; турніри "Кращий за спеціальністю"; КВК; осінні бали та інше.

Варто зазначити, що студенти Запорізького медичного коледжу на протязі великої кількості років займають переможні місця у турнірах поміж студентів вищих учбових установ I-II рангу кваліфікації з різноманітних видів спорту.

Запорізький медичний коледж є основним, їм керується діяльність, надається методична допомога медичних коледжів і училищ Запорізького регіону. Підтримує контакти з вищими учбовими закладами III-IV рангу кваліфікації.

Запорізький базовий медичний коледж здійснює формування молодших фахівців за такими спеціальностями:

- Медицина;

- Фармація.

Запорізький медичний коледж

Проходять роки.... Одне покоління студентів видозмінюється подальшим. Але хочеться вірити, що період навчання в закладі стане і буде мірилом любові до Альма-матер, і щоб кожен з студентів згадував слова Кодексу честі студента Запорізького медичного коледжу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!