Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Запорізької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Запорізької області \ ЗВО (ВНЗ) Запорізької області та їх рейтинг \ 13. Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗГК ЗДІА

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗГК ЗДІА

« Назад

Історія заснування ЗГК ЗДІА

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗГК ЗДІА

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії (ЗГК ЗДІА) — один з найдревніших учбових закладів Запоріжжя, є функціональним відділенням Запорізької державної інженерної академії (ЗДІА). Серед значущих подій минулого XX століття на Україні однією з найбільш примітних, безумовно, була велика епопея будівництва Дніпрогесу. Цій акції аплодували люди в багатьох країнах світу. На базі дешевої електроенергії Дніпрогесу почав швидко розвиватися Запорізький індустріальний комплекс, це вимагало підготовки великої кількості фахівців різних сфер промисловості.

В кінці травня 1935 року в клубі інженерно-технічних працівників колишні будівельники Дніпрогесу, молоді робітники-електрики, виступаючи на зльоті відмінників системи "Дніпроенерго" звернулися до уряду з проханням про відкриття на базі Дніпрогесу вечірнього закладу для формування фахівців з експлуатації станції. За рішенням Народного Комісаріату важкої промисловості СРСР 1 вересня 1935 року в Запоріжжі на базі Дніпровської ГЕС було відкрито Дніпровський вечірній енергетичний технікум. 46 юнаків і дівчат у приміщенні середньої школи № 23 почали навчання без відриву від виробництва. Першим директором призначили інженера Дніпрогесу Черницького Петра Феофановича.

У 1940 році здійснився перший випуск двох груп учнів, які протягом 5 років поєднували роботу з навчанням. У 1941 році технікум готувався до другого випуску фахівців, але захист дипломних проектів довелося відкласти - розпочалася війна. Відправились на фронт і педагоги, і учні закладу.

ЗГК ЗДІА

У березні 1945 року заклад знову розпочав свою роботу - тепер вже як Запорізький гідроенергетичний технікум з очною і вечірньою формами навчання. Директором призначено А. Б. Бархударов. Саме йому з колективом технікуму та учнями, треба було відродити технікум і взяти участь у будівництві Дніпрогесу. Це були важкі часи. Заняття проводилися у напівзруйнованому будинку, де жили в довоєнну пору. У приміщенні не було віконних рам, дверей, не працював водопровід, опалення. Гуртожиток розміщувався в напівзруйнованих бараках. У невеликих кімнатах стояли впритул по 18-20 двоярусних ліжок. Було нестерпно холодно і голодно. Деякі не витримували і залишали навчання. Але більшість продовжувала вчитися і працювати.

У ті далекі роки технікум жив в одному ритмі з Дніпрогесом. Жоден агрегат не монтувався без активної участі студентів старших курсів та викладачів. У квітні 1948 колектив "Дніпробуду" був нагороджений орденом Леніна за відновлення Дніпрогесу, а директор технікуму був нагороджений орденом "Знак пошани".

Саме у післявоєнні роки відбувалося формування головних кваліфікацій закладу, три з яких і на даний час єдині на Україні: «Монтаж гідротехнічних установок» (1950), «Гідротехнічне будівництво» (1947), «Будівельні машини і устаткування» (1951), «Обслуговування засобів гідромеханізації» (1962). Всього за роки існування в технікумі здійснювалася підготовка за 29 спеціальностями.

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗГК ЗДІА

На Україні 1951-1965 роки були відзначені спорудою Дніпровського каскаду гідроелектростанцій - Дніпродзержинської, Кременчуцької, Каховської. Тому на базі технікуму створюються 8 філій (Київська, Полтавська, Криворізька, Зуївська, Ново-Каховська, Зеленодольська, Дніпродзержинська, Старобешівська). Потім ці підрозділи стали самостійними закладами.

Безумовно, 1950-1960 роки були надзвичайно важливими для технікуму. Популярність учбового закладу була настільки високою, що сюди прибували навчатися з усіх регіонів Радянського Союзу, Болгарії, Польщі, В'єтнаму, Куби.

Пройшовши через важкі випробування перебудовного періоду 1980-1990-х років, технікум вистояв і успішно розвивається, слідуючи кращим своїм традиціям.

У 2007 році Гідроенергетичному технікуму ЗДІА надано ранг коледжу.

ЗГК ЗДІА на сьогодні

Сьогодні на денному та заочному відділеннях коледжу навчається понад 1,5 тис. студентів за 11 кваліфікаціями.

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії

Спеціальності ЗГК ЗДІА:

- Маркетингова робота;

- Фінанси і кредит;

- Оціночна робота;

- Інформаційна робота організацій;

- Обслуговування засобів гідромеханізації;

- Використання та ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин і устаткування;

- встановлення і обслуговування теплотехнічного обладнання і структур теплопостачання;

- встановлення і використання гідроенергетичних установок;

- спорудження гідроенергетичних споруд;

- Монтаж і обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляцій;

- Комп'ютерна обробка текстової, графічної та образної інформації.

За період освіти студенти ЗГК ЗДІА поряд з головним можуть отримати другу освіту з одержанням певного диплома за кваліфікаціями:

- Маркетингова робота (тривалість навчання - 2 роки 6 місяців);

- Комп'ютерна обробка інформації (тривалість навчання - 2 роки 10 місяців).

Навчання спеціалістів відбувається за денною та заочною формами навчання, за держзамовленням та на платній основі.

Для вступників сформовані підготовчі курси.

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗГК ЗДІА

Інфраструктура ЗГК ЗДІА

У 1952 році технікум отримав нову будівлю, створену за спеціальним проектом (з 1995 року йому було надано статус пам'ятки архітектури), в 1986 році побудований другий навчальний корпус.

У двох корпусах розташовуються 59 класів, 17 аудиторій, 5 виробничих майстерень, 5 комп'ютерних кабінетів, 4 спортивні зали, бібліотека з читальним залом, великий актовий зал, кафе-їдальня. Для студентів, яким необхідне житло, є гуртожиток квартирного типу.

Особлива шана технікуму - спортивний клуб. За період становлення в ньому було вивчено 51 майстер спорту, олімпійська чемпіонка з легкої атлетики.

Співробітництво ЗГК ЗДІА з іншими закладами

Коледж підтримує активну співпрацю з вищими учбовими закладами по всій Україні. Поміж них 4 академії будівництва і архітектури (в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Рівному). У Запоріжжі:

- Запорізька державна інженерна академія (ЗДІА);

- Національний технічний університет (ЗНТУ);

- Інститут економіки та інформаційних технологій (ЗІЕІТ);

- Класичний приватний університет (КПУ).

Отже, Запорізький гідроенергетичний коледж ЗДІА - визначний вищий учбовий заклад I-II рангу кваліфікації Запорізького регіону.

ЗГЕК має сильну матеріальну структуру, високоякісний викладацько-педагогічний колектив, тісні зв'язки з виробництвом. Але найбільшою гордістю є студенти, які мають можливість отримати не тільки високоякісну освіту, але і всесторонній духовний розвиток.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!