Роздрукувати сторінку

Мелітопольський промислово-економічний коледж, МПЕК

« Назад

Загальна інформація про МПЕК

Мелітопольський промислово-економічний коледж, МПЕК

Мелітопольський промислово-економічний коледж - вищий учбовий заклад I рівня акредитації.

Створення Мелітопольського промислово – економічного коледжу нерозривно пов’язане з відновленням і становленням міста. Зруйнований війною Мелітополь після звільнення від нацистських загарбників швидко відновлювався. Поверталися з евакуації кадрові співробітники, чистилися завали, виростали приміщення підприємств, задиміли труби заводів: Компресорного, Верстатобудівного ім. Воровського, Дизель-будівельного. Вже в перші роки машинобудівні підприємства стали гостро відчувати нестачу кваліфікованих кадрів у зв’язку із збільшенням обсягів виробництва. Керівники заводів ім. Воровського й Компресорного порушили питання про відкриття в Мелітополі на їхній базі Вечірнього машинобудівного технікуму. І розпорядженням № 100 від 05 серпня 1954 року було засновано на базі цих заводів спеціальний учбовий заклад – Вечірній машинобудівний технікум.

На початку в штаті закладу було 7 адміністративних співробітників та 6 педагогів. Вже перший прийом студентів нараховував 125 осіб. Усі вони - інженерно–технічні співробітники–практики. Вони одержали кваліфікацію «Обробка металів різанням».

Розпорядженням № 966 Р від 25 червня 1962 року Вечірній машинобудівний технікум був реорганізований у денний із збереженням вечірнього підрозділу. Навчалося 700 студентів. Діяли курси навчання майстрів–практиків, 6 груп з формування для вступу в заклад. Загальна чисельність студентів нараховувала 1000 осіб. А матеріально–технічна структура залишалася колишньою — такою, якою була 12 років тому.

Виникла необхідність у будівництві нового технікуму. Цю ціль поставив перед собою керівник підрозділу технічного навчання Моторного заводу П. К. Горбуленко.

В 1967 році був створений перспективний план розвитку учбово–матеріальної структури Моторного заводу, яким передбачалося будівництво Автомоторного технікуму на 960 студентів і двох гуртожитків.

2 серпня 1974 року розпорядженням Міністра автомобільної промисловості Тарасова А. М. був відкритий Мелітопольський автомоторний технікум, а 6 серпня директором закладу був назначений П. К. Горбуленко.

У зв’язку з введенням у експлуатацію Автомоторного технікуму 5 липня 1975 року був ліквідований машинобудівний технікум. Технікум випускав спеціалістів з кваліфікацій: «Інструментальне виробництво», «Обробка металів», «Планове виробництво», «Чорне й кольорове лиття», «Ковочно–штампувальне виробництво».

Керівник закладу П. К. Горбуленко приклав багато сил, енергії для формування працездатного ініціативного педколективу, який у найближчий термін зумів сформувати необхідну базу. З року в рік колектив утримував перше місце поміж закладів Міністерства автомобільної промисловості. І немає нічого не зрозумілого в тому, що в педколективі постала достойна зміна.

В 1987 році перший раз серед закладів Міністерства були здійснені вибори директора, й при одностайній підтримці студентів, педагогів і робітників, директором Автомоторного технікуму був обраний Анатолій Ілліч Мангул.

МПЕК

Його уміння помічати перспективу, проводити за собою колектив, вимогливість, невтомність у праці сприяли майбутньому росту авторитету закладу. Швидкими темпами розвивалась і зміцнювалася матеріальна база. Було побудоване приміщення для обчислювального центру, уведений в експлуатацію комп’ютерний кабінет, створені ділянка верстатів з ЧПУ та автомобільний парк. Уведений в експлуатацію учбовий телецентр, спроектований й відбудований спортивний–оздоровчий комплекс на 4 зали, придбана розмножувальна техніка.

В 1989 році педколектив закладу висунув А. І. Мангула кандидатом у депутати міськради виконкому. І в 1991 році новим керівником стає Олександр Доминикович Ковальчук, який керував технікумом до 1994 року.

З 1994 року по 2008 рік закладом управляв Дмитро Кузьмич Бойко. Технікум не припиняв свого перспективного становлення, збільшуючи перелік кваліфікацій технічного та економічного напрямів навчання. У 2000 році Автомоторний технікум був перейменований в Мелітопольський державний промислово–економічний технікум.

З 2008 року технікум очолює директор Олена Олександрівна Шапурова, педагог вищої кваліфікації, педагог-методист, канд. економічних наук.

Постановою № 128 від 14 лютого 2011 року заклад реорганізовано в Державний вищий учбовий заклад «Мелітопольський промислово – економічний коледж». Відкрито нові кваліфікації: «Обслуговування комп’ютерних структур і мереж», «Встановлення і використання електрообладнання організацій і цивільних споруд».

Введено у використання лабораторії «Електричні машини», «Монтаж електроприладів», «Автомобілі та двигуни», «Металорізальні верстати», «Холодильні установки». Створений Пушкінський сквер та спроектовано будівництво Зимового саду. Відкрито додатково дві комп’ютерні лабораторії, придбана комп’ютерна техніка, меблі та ін.

Мелітопольський промислово-економічний коледж, МПЕК

Контакти МПЕК

Телефон: (06192) 5-20-54, 5-27-54.

Адрес: 3апорізька обл., м. Мелітополь, проспект 50 років Перемоги, 19.

Сайт: http://mdpet.org.ua.

Матеріально-технічна структура МПЕК

Гордиться заклад своїм спортивно–оздоровчим комплексом, до структури якого включений ігровий, гімнастичний, тенісний, тренажерний зали, зал аеробіки,спортивний майданчик.

Однією з кращих у місті є бібліотека закладу. Великий та широкопрофільний фонд книжок, посібників, довідників і періодичної преси створюють потрібні умови для високоякісного навчання. Для студентів, що прибули на навчання з інших міст гостинно відчиняє двері студентський гуртожиток.

Заклад навчає фахівців з кваліфікацій: «Економіка підприємства», «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність», «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж», «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», «Виробництво двигунів», «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок», «Монтаж і експлуатація електроустаткування організацій і цивільних споруд», «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

Студенти здобувають освіту на денній та заочній формі навчання і одержують освітньо–спеціалізований ранг – молодший фахівець на базі основної та повної загальної середньої освіти. Навчання відбувається за державним замовленням і за кошти юридичних і фізичних осіб. Патріотизм, духовність, моральність, становлення індивідуального світогляду студентів, їх творчий розвиток – головні положення, на яких здійснюються виховна діяльність в закладі. Театралізовані народно – обрядові та розважальні програми, вистави студентського театру, тематичні вечори, святкові заходи, здійснення студентських конференцій та засідань «круглого столу», постійна праця вокально – хореографічної студії «Вітражи» та розумового студентського клубу «Сова», туристичні походи – є важливою частиною виховання гармонійно розвинутої особистості.

Студентська молодь має можливість не тільки брати участь у внутрішніх заходах коледжу, а й змагатися і перемагати в міських, обласних, регіональних та всеукраїнських фестивалях і конкурсах.

Мелітопольський промислово-економічний коледж

Студентський центр «Творчість» — це місце, де студенти можуть розвинути свій творчий потенціал, знайти нових друзів, опанувати навички акторської майстерності, показати вокальні, художні, танцювальні та пластичні здібності, проявити себе як автор, режисер, актор, позмагатися та перемогти в інтелектуальних баталіях. Діяльність центру спрямована на створення сприятливих соціокультурних умов для творчої самореалізації особистості в студентському середовищі.

Студенти закладу мають змогу віднайти роботу у машинобудуванні, переробній, харчовій галузях виробництва, установах банківської галузі і у комерційні заклади.

Отже, Мелітопольський промислово-економічний коледж – це сучасний заклад, який завжди радо вітає студентів у своїх лавах!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!