Роздрукувати сторінку

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка, ЗАК ім. О. Г. Івченка

« Назад

Запорізький авіаційний коледж був створений задля задоволення кадрової потреби підприємств авіаційної галузі. Вважається, що перший літак було винайдено на початку ХХ століття. Отже, з’явилася потреба у знанні будови літака для якісного його ремонту. У Запоріжжі ремонтом двигуні літаків займалося товариство, що мало скорочену назву «Дека» і працювало передусім у Петербурзі.

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка, ЗАК ім. О. Г. Івченка

Але згодом окрім ремонту двигунів літаків знадобилися і фахівці, які змогли б створити тогочасний авіаційний двигун. Це стало можливим завдяки створенню профільного навчального закладу.

Таким навчальним закладом став Автомоторобудівний технікум ім. К. Є. Ворошилова, що був заснований рішенням влади від 24 грудня 1929 р. Заняття Автомоторобудівного технікуму проходили у двох аудиторіях Запорізького машинобудівного інституту.

У 1932 році навчальний заклад отримав назву «Запорізький авіаційний технікум» унаслідок переходу із системи Наркомпрому УРСР у  відання Всесоюзного авіаційне об’єднання (ВАО). Пізніше, у 1934 – 1937 роках технікум отримував звання кращого навчального закладу міста. На той час близько 500 студентів технікуму вже стали випускниками і отримали диплом спеціалістів.

Технікум прожив одне життя з Запорізьким заводом «Мотор-Січ» і досі йде в ногу з ним.

У роки війни значна частина студентів і викладачів Запорізького авіаційного технікуму пішла на фронт, а сам навчальний заклад слідом за Запорізьким авіаційним ремонтним заводом було евакуйовано в Омськ. За роки війни близько 200 спеціалістів вдалося випустити технікуму.

Пізніше, у 1947 році технікум повернувся до Запоріжжя. До навчання у технікуму приступили нові студенти. Спочатку в навчального закладу не було своїх приміщень, тому заняття проводилися в аудиторіях колишнього училища ремісників. Але завод виділив окрему будівлю по вул. Хімічній, де тепер проходили заняття технікуму.

ЗАК ім. О. Г. Івченка

Ім’я Олександра Георгійовича Івченка, українського авіаконструктора, який керував розробкою поршневих і газотурбінних двигунів, що отримали визнання в світі, а також керував Запорізьким машинобудівельним конструкторським бюро «Прогрес» було присвоєно у 1968 році.

У 1969 році за активною участю директора Запорізького авіаційного технікуму І. Г. Тиріна було збудовано будівлю навчального закладу за адресою – вул. Іванова, 97, де до сьогодні проходить навчальний процес. Приміщення технікуму складалося з двох корпусів, навчального, який включав актовий зал на 400 місць, спортивний зал, аудиторії, їдальню, тир, і навчально-виробничого, і навчально-виробничого, що включав слюсарну і механічну майстерню.

Вже у 1991 році Запорізькому авіаційному технікуму присвоєно звання коледжу Наказом Міністерства авіаційної промисловості СРСР №440 від 27 лютого. Таким чином, вже Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка у якості експерименту випускав молодших спеціалістів, що мали підвищений рівень фундаментальної підготовки (зараз цей рівень підготовки називається бакалавратом).

В учбово-науково-виробничий комплекс ЗАК ім. О. Г. Івченка увійшли такі навчальні заклади, як Запорізький державний технічний університет, Дніпропетровський національний університет, школа-ліцей №34, загальноосвітня спеціалізована школа № 18 та технічний ліцей «Вибір».

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка допомагає студентам стати справжніми фахівцями двигунобудування. Студенти проходять практику на таких підприємствах, як ПАТ «Мотор-Січ», ПАТ «Авто-ЗАЗ», ЗМКБ «Прогрес», ЗО «Іскра», КБ «Південне».

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка, ЗАК ім. О. Г. Івченка

За останнє десятиліття в ЗАК ім. О. Г. Івченка було відкрито вже 3 спеціальності, а саме «Організація виробництва», «Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж», а також «Обслуговування програмних систем і комплексів». Це свідчить про те, що Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка швидко розвивається та використовує останні технології і знання в області авіації для надання усіх необхідних знань випускникам.

Надання якісних знань забезпечує колектив із майже 100 професійних викладачів, серед яких кандидат технічних наук та викладачі вищої категорії.

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка випускає фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст», тобто надає середню освіту.

На денній формі навчання студенти ЗАК ім. О. Г. Івченка мають можливість отримати знання з таких спеціальностей, як:

- економіка підприємства;

- обслуговування інтелектуальних і комп’ютерних систем та мереж;

- обслуговування програмних систем та комплексів;

- обслуговування верстатів з програмним управлінням та робото-технічних комплексів;

- виробництво чорних та кольорових металів;

- технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях.

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка

На заочній формі навчання студенти можуть освоїти спеціальності, які безпосередньо не пов’язані з розробкою двигунів для літаків, а саме:

- економіка підприємства;

- організація виробництва;

- обслуговування інтелектуальних і комп’ютерних систем та мереж.

Якщо абітурієнт вступає до Запорізького авіаційного коледжу імені О. Г. Івченка після закінчення 9 класів, то за технічними спеціальностями він буде навчатися 3 роки і 10 місяців, а за економічними спеціальностями 2 роки і 10 місяців. Якщо абітурієнт закінчив 11 класів і отримав повну загальну середню освіту або закінчив професійне технічне училище, то він може вступити до ЗАК ім. О. Г. Івченка із такими строками навчання: за технічними спеціальностями 2 роки і 10 місяців, а за економічними спеціальностями 2 роки і 5 місяців.

Для вступу до коледжу треба здати такі предмети, як українська мова та математика. Але конкурс для вступу до Запорізького авіаційного коледжу імені О. Г. Івченка – 1,37 осіб на місце – досить слабкий, що зумовлено популярністю вищих навчальних закладів, зокрема університетів і академій, а також занепадом як авіаційної промисловості, так і промисловості України взагалі.

Щодо відгуків студентів та випускників ЗАК ім. О. Г. Івченка, то вони досить суперечливі. Щодо навчального процесу, то більшість студентів схвалюють діяльність коледжу. Хоча навчання в коледжі і не є легким, але після його закінчення багато випускників змогли вступити в престижні університети на 3 та 4 курси, тобто навчальний процес є досить якісним.

З іншого боку, проживання в гуртожитку Запорізького авіаційного коледжу імені О. Г. Івченка не є зручним та комфортним для студентів. Взимку в гуртожитку температура досягає лише 10-14 градусів тепла, причому не існує можливості встановити обігрівач через погану дротяну мережу для передачі струму. Такі низькі температури зумовлені економією опалення шляхом зниження тиску у батареях. Душ в гуртожитку відкриває охоронець, робиться це лише 2-3 рази на тиждень. Досить невтішні відгуки також про вихователів (комендантів) гуртожитку.

Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка, ЗАК ім. О. Г. Івченка

Отже, Запорізький авіаційний коледж імені О. Г. Івченка є сучасним навчальним закладом з багатою історією, який постійно розвивається, відкриваючи нові спеціальності. Зваживши всі «за» і «проти», Ви самі можете прийняти рішення щодо вступу у цей навчальний заклад.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!