Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Закарпатської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Закарпатської області \ ЗВО (ВНЗ) Закарпатської області та їх рейтинг \ 7. Національного університету біоресурсів і природокористування України "Мукачівський аграрний коледж", НУБіП України МАК

Національного університету біоресурсів і природокористування України "Мукачівський аграрний коледж", НУБіП України МАК

« Назад

Мукачівський аграрний коледж – провідний навчальний заклад, що проводить підготовку майбутніх спеціалістів в аграрній сфері.

Національного-університету біоресурсів-і-природокористування-України-Мукачівський-аграрний-коледж

Контакти НУБіП України МАК

Адреса: вул. Матросова, 32, місто Мукачево.

Телефон: (03131) 2-20-20.

Сайт: http://makinfo.org.ua.

Електронна пошта:makollege@gmail.com.

Національного-університету біоресурсів-і-природокористування-України-Мукачівський-аграрний-коледж НУБіП-України-МАК

Історія НУБіП України МАК

Діяння коледжу стартувало з відкриття в 1921 році.

У роки німецької окупації навчальний заклад було перейменовано в Мукачівську молочний і господарський середній навчальний заклад. А 2 січня 1946 р. Народній комісаріат землеробства України видав указ №1 "Про організації Мукачівського сільськогосподарського технікуму з філіями рільництва, плодоовочівництва і виноградарства".

При технікумі була створена книгосховище з фондом в 1000 книжок, підсобне навчальне господарство. У 1949 було безперешкодно поділ механізації сільського господарства, в 1950 – зоотехнічну.

У 2003 р. у технікумі відкривався відділ правознавства. З 2006 р. запрацював відділ з підготовки професіоналів для туристичної гілки, а в 2008 р. інститут отримав перевагу на підготовку фінансистів.

Навчальний заклад створений згідно з постановою Ради Міністрів СРСР від 9 липня 1946 № 8499, як Мукачівський аграрний технікум.

Згідно з указом Міністерства агропромислового комплексу України від 30.03.1998 р. № 99 "Про перейменування радгоспів-технікумів" Мукачівський радгосп-технікум перейменовано в Мукачівський муніципальний сільськогосподарський технікум, а 2 березня 2006 указом Міністерства аграрної політики України № 93 "Про перейменування Мукачівського муніципального аграрного технікуму "був перейменований в Мукачівський державний сільськогосподарський коледж.

Інститут базується на держаній формі власності і підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 47 р Мукачівський муніципальний сільськогосподарський коледж реорганізований в структурний підрозділ Державного аграрного інституту "Мукачівський аграрний коледж". Указом Державного інституту біоресурсів і природокористування України № 827 від 15.12.2008р.

НУБіП України МАК - навчальний заклад аграрно-економічного профілю, який бере свій початок з 1921.

На сьогодні коледж є структурним підрозділом Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Основними напрямами його діяльності є: підготовка молодших спеціалістів за державним замовленням і договірними зобов'язаннями фахівців зі спеціальностей: "Економіка підприємство", "Фінанси і кредит", "Організація виробництва", "Бухгалтерський облік", "Виробництво і переробка продукції рослинництво", "Виробництво і переробка продукції тваринництво", надання повної загальної середньої освіти, надання професійно-технічної освіти за робітничими професіями "Оператор комп'ютерного набору", "Секретар керівника підприємство, організації, установи", "Озеленювач", забезпечення діяльності навчально-інформаційно-консультаційного пункту НУБіП України з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", інформаційно-консультативна, культурно-освітня, методична, фінансово-господарська, виробнича діяльність, проведення профорієнтаційної роботи.

Навчально-виховний процес забезпечують 45 викладачів, які мають відповідну фахову освіту та досвід роботи. Серед викладачів є кандидати сільськогосподарських наук.

Національного-університету біоресурсів-і-природокористування-України-Мукачівський-аграрний-коледж, НУБіП-України-МАК

Матеріально-технічна база НУБіП України МАК

Матеріальна база коледжу включає навчально-лабораторний корпус, в якому обладнано кабінети і лабораторії, бібліотеку з читальною золою на 75 посадкових місць, актову залу на 480 місць, спортивно-оздоровчий комплекс, 2 гуртожитки на 720 місць, їдальню. Для вивчення комп'ютерної техніки та комп'ютеризації навчального процесу обладнано шість комп'ютерних класів. Локальна мережа коледжу з допомогою АDSL модему має високошвидкісний доступ до мережі Internet (провайдер Укртелеком) і об'єднує всі комп'ютерні класи, адміністративні кабінети, бухгалтерію, бібліотеку.

Структура Національного університету біоресурсів і природокористування України "Мукачівський аграрний коледж"

Коледж моє тісні зв'язки з НмЦ аграрної освіти, Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

На базі коледжу функціонує Громадська організація Бобровицька районно дорадча служба Ніжинського агротехнічного інституту". Коледж постійний учасник щорічних виставок "Сучасна освіта в Україні", Міжнародної виставки "Агро", лауреат фестивалю художньої творчості «Толосіївська весна» Викладачі посідають першість у професійних конкурсах, постійно підвищують свій загальний та професійний рівень, вивчають, розробляють, впроваджують новітні технології навчально-виховної діяльності, здійснюють інноваційну діяльність. Доречно згадати випускницю коледжу Коробко Ольгу, яка є членом збірної України з важкої атлетики, призером європейських, світових першостей та Олімпійських ігор у Пекіні. Постійний зв'язок із сучасним виробництвом - запорука успіху у формуванні кваліфікованих спеціалістів-аграріїв. Основними базовими господарствами, підприємствами для організації практичного навчання, що ефективно співпрацюють з коледжем, є сучасні господарства різних форм власності.

Входження навчального закладу в структуру НУБіП України відкрило широкі можливості щодо дальшого розвитку науково-дослідної роботи шляхом залучення викладачів до науково-дослідної роботи через вступ до аспірантури університету; участі у проведенні досліджень, які проводяться в навчально-наукових інститутах.

Система освіти у НУБіП України визнана європейською та світовою спільнотою. Структура і зміст підготовки магістрів в університеті формувалися протягом останніх 13-ти років і адаптовані до системи підготовки магістрів у провідних університетах світу. Співпраця представників нашого університету з колегами із зарубіжних університетів завершилася підписанням ряду меморандумів щодо взаємовизнання систем освіти і атестацій магістрів (з Університетами США, штатів Айова (м. Реймс, 1996), Луїзіано м Ботон Руж, 1998), Коледжем м. Чодрон (штат Небраска, 2007), Університетом ім. Гумбольдта (м. Берлін, 2002, Німеччина), Гентським університетом (м. Гент, 2002, Бельгія). У березні 2009 р. було поновлено меморандум з Луїзіанським університетом. За останні роки університетом проведено і продовжується велика робота щодо взаємоузгодження магістерських програм та розробки спільних проектів з університетами Великобританії, Німеччини, Бельгії, Голландії, Австрії, Італії, Франції, Чехії, Польщі, Болгарії, Словаччини, Японії, Китаю, Південної Кореї, про що існують відповідні офіційні угоди. Наукові розробки вчених університету є вагомим внеском у розвиток агропромислового то природоохоронного комплексів країни.

Це - нові високопродуктивні сорти та гібриди сільськогосподарських культур, породи, типи і лінії сільськогосподарських тварин, екологічно безпечні та біологічні засоби захисту рослин від хвороб і шкідників; ефективні ветеринарні лікарські препарати; нові види сільськогосподарської техніки; прогресивні технології виробництва, переробки, збереження сільськогосподарської продукції та забезпечення її високої якості, біотехнології, енергоощадні технології та альтернативна енергетика тощо.

Пріоритетність наукових досліджень університету підтверджується отриманими за останні десять років 1915 авторськими свідоцтвами і патентами на винаходи. За цей період у виробництво впроваджено 1044 наукові розробки учених університету, отримано чотири Державні премії України в галузі науки і техніки, захищено 987 кандидатських і 99 докторських дисертацій, підготовлено до друку і видано 636 монографій, 339 підручників, 1007 навчальних посібників і довідників, опубліковано понад 25 тис. статей у наукових виданнях. Університет бере активну участь у таких міжнародних проектах: розвиток навчальних планів із захисту навколишнього середовища в аграрних університетах - ЕNАGRА з Варшавським університетом наук про життя (Польща), Університетом природних ресурсів та прикладних наук про життя Боку (м. Відень, Австрія), Саратовським державним аграрним університетом (Російська Федерація), Державною сільськогосподарською академією Бурятії (Російська Федерація); програма технічного співробітництва з ФАО ООН, "Місія оцінки потреб, пов'язаних з науковим та аналітичним супроводом контролю харчової безпеки продуктів": проект "Потенціал збільшення лісистості України на землях приватної форми власності з Єльським Університетом (США) міжнародна програма "Міжнародний біо-бізнес в Токійському аграрному університеті (Японія); проект зі створення французько-українського лінгвістичного центру з Національною вищою школою агрономічної освіти м. Тулузи (Франція). Виховання студентської молоді є найважливішим пріоритетом.

Національного університету біоресурсів і природокористування України. Вищі навчальні заклади НУБіП України, розташовані у різних куточках нашої країни, із своїми специфічними регіональними традиціями утворюють велетенський духовно-культурний, освітньо-науковий комплекс, у межах якого протікає діалог, взаємопроникнення та взаємодоповнення культур. Усе це забезпечує оптимальні умови для формування у студентів громадянських якостей, досягнення толерантності, високої культури міжнаціональних взаємин, розвиненої моральної, розумової, правової, екологічної, естетичної і політичної культури.

У НУБіП України розпочато видання міжнародного електронного наукового журналу «Біоресурси планети і якість життя» (видано 3 номери), також видаються збірник наукових праць «Науковий вісник НУБіП України» за 9 серіями (видано 180 випусків) і науковий журнал «Біоресурси і природокористування», які включені до переліку фахових видань України, бюлетень завершених наукових розробок «Наука та інновації в НУБіП України»; на сайті НуБіП України розміщено електронні журнали «Наукові доповіді Національного університету біоресурсів і природокористування України», який затверджений як науковий фаховий журнал в сільськогосподарських, ветеринарних, біологічних і технічних наук.

Отже, це провідний ВУЗ на Закарпатті, який славиться своїми професіоналами не тільки в Україні, але й за кордоном.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!