Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Закарпатської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Закарпатської області \ ЗВО (ВНЗ) Закарпатської області та їх рейтинг \ 4. Закарпатський лісотехнічний коледж Національного лісотехнічного університету України, ЗЛК НЛТУ

Закарпатський лісотехнічний коледж Національного лісотехнічного університету України, ЗЛК НЛТУ

« Назад

ЗЛК НЛТУ – провідний навчальний заклад на Закарпатті. Термін навчання: 3-4 роки. Форма фінансування: за рахунок коштів державного бюджету та за рахунок юридичних і фізичних осіб.

На базі коледжу створено Навчально-консультаційний центр національного лісотехнічного університету України, в якому випускники коледжу мають можливість отримати вищу освіту за скороченим терміном навчання.

Закарпатський-лісотехнічний-коледж-Національного-лісотехнічного-університету-України, ЗЛК-НЛТУ

Контакти ЗЛК НЛТУ

Адреса: м. Хуст, вул. А. Волошина, 66.

Телефон: (031-424-35-07).

Сайт: http: //woody.at.ua.

Електронна пошта: zltk@ukr.net.

Закарпатський-лісотехнічний-коледж-Національного-лісотехнічного-університету-України ЗЛК-НЛТУ

Історія Закарпатського лісотехнічного коледжу Національного лісотехнічного університету України

У повоєнні роки Закарпаття, яке було наймолодшою областю України, перевіряє гостру нестачу професіоналів для лісової гілки, а ще її продукції дуже була потрібна для відновлення зруйнованих мегаполісів і сіл України.

Відповідно до Розпорядження Ради Міністрів СРСР № 152 від 10 січня 1947 року було організовано Закарпатський лісотехнічний технікум як державний навчальний заклад, яким керувало Міністерство лісової промисловості УРСР.

Дітки лісорубів, лісників подіяли ймовірність мали можливість отримати середню спеціальну освіту в одному з перших навчальних закладів, що знаходяться в географічному центрі Закарпаття - містечку Хусті.

Перший набір учнів здійснений: на денний відділ - в 1947, заочний - 1952 році. Перший випуск молодших професіоналів (88 чол.) відбувся в 1951 році. Підготовка професіоналів проводилася згідно 3 кваліфікаціями: "Розробка лісозаготівель», «Будівництво та експлуатація лісовозних доріг" і "Лісохімічне створення". Контингент учнів в 1947 році складав 120 чол., а чисельність педагогів - 10 чол.

Протягом ЗЛК НЛТУ1955 - 1985 рр. наново вибудувано матеріальну основу навчального закладу - тренувальний корпус та інші об'єкти життєдіяльності.

30 років начальником був справедливий викладач України Піскун А.Н. Близько 3-х десятків років дав заняттю підготовки професіоналів заст. начальника згідно навчальної праці Майстренко М.М. Потім дану серйозну роботу 18 років виконував викладач України Гуц П.Ю. Наступні 19 років, по 2006 року, колектив був призначений керівником в директор Стрижак Г.Ю., в цьому році начальником інституту призначений Ковалишина Р.В.

Тільки навчальним закладом підготовлено біля 16500 професіоналів для лісового господарства, деревообробної та інших секторів економіки індустрії. З досконалим правом дозволено заявити, випускники інституту вносять значний внесок у формування лісової гілки на Україні. Випускники навчального закладу діють ще в багатьох державах СНД.

З кількості колишніх випускників виросли професіонали, інженери, глави виготовлення і могутніх структурних ланок, експерти. Посеред їх - Герої Соціалістичної праці Скучка І.М. і Чуса І.В., колишньої міністр зовнішніх фінансових взаємозв'язків України Герц І.І., заст. голови муніципального агентства лісових ресурсів України Пристая О.Д., президент Державної компанії Росії по виробництву лісопаперової продукції Тацюн М. В., провідний директор українсько-австрійської компанії ТОВ "Фішер-Мукачево" Рябич В.А., кандидат фінансових наук Ковалишин В.Р. і інші.

З 1991 року коледж виконує власну освітньо-професійну активність у навчальному ансамблі "Лісотехнічна виховання" з Державним лісотехнічним інститутом України.

Указом Міносвіти і науки України № 79 від 04.02.2006 року Закарпатський лісотехнічний технікум реорганізований в Закарпатський лісотехнічний коледж НЛТУ як окремий структурний підрозділ з правами господарської діяльності.

Матеріально-технічна база ЗЛК НЛТУ

Громадська площа будівель становить близько 16 тис. кв. м., навчальний корпус володіє площа 10 тис. кв. м.

Для проведення навчально-виховного процесу, постачання цивілізовано-побутових необхідностей учнів у інституті є 40 кабінетів і лабораторій, методичний кабінет, 2 спортивних зали, актова зала, стрілецький тир навчально-виробничі віртуозні, навчально-виробниче лісництво, книгосховище з читальним залом, гуртожиток. При будь-якому кабінеті та лабораторії діють предметні гуртки.

Навчальний процес проводиться згідно комп'ютеризації управління навчально-виховним процесом, зроблені 3 комп'ютерних класи. Учні та педагоги навчального закладу мають можливість користуватися Інтернет - ресурсами. Обладнаний клас технічними засобами : цифровими фото- і камерою, плеєрами, мультимедійним проектором. Коледж в необхідною мірою забезпечений оргтехнікою.

Навчально-виробничі кабінети гарантують проведення навчальних практик згідно всім кваліфікаціям і випуск деяких видів продукції. Для даного в їх користуванні цехи і філії: слюсарні, ковальсько-зварювальні, поточного лагодження движків, акумуляторні, інструментальні, машинно-заготівельні, обшивка щитових подробиць, повторної машинної обробки, оздоблювальні, складальні, повітродувки лісоматеріалів.

У навчально-виробничому лісництві ведуться справи згідно лісовому господарству, лісозаготівлі і виробляється служба згідно первинної переробки деревини.

Учні мають ймовірність жити в гуртожитку, яке розташовуватися поблизу з навчальним корпусом. Кімнати розраховані на розміщення 2-3 учнів.

Спеціальності ЗЛК НЛТУ

Закарпатський лісотехнічний коледж готує фахівців за такими спеціальностями:

1. Лісове господарство

Процес вивчення учнів кваліфікації включає 2 спрямованості - придбання теоретичних знань і здобуття фактичних умінь і умінь.

Відповідно до навчального розкладу в інституті зроблені кабінети та лабораторії, що забезпечують виконання фактичних і лабораторних справ.

Навчально-виробничі практики учні наданої кваліфікації проходять в Липчанському навчально-виробничому лісництві, в якому ведеться підготовка з лісового господарства, лісозаготівлі.

Слюсарно-механічна практика ведеться в навчально-виробничих майстернях перед управлінням майстрів виробничого вивчення.

Практичне навчання має на меті ознайомлення зі знаряддями праці лісового господарства, а ще створення, набуття професійних умінь для прийняття самостійних рішень під час певної роботи в справжніх виробничих критеріях і творче їх використання у фактичній праці.

Для проходження виробничої науково-технічної та переддипломної практики коледжем укладені угоди з 40 базисними підприємствами.

Спільно з дипломом про виховання випускникам видається посвідчення кваліфікованого робітника: вальника бору, озеленювача.

Одним з важливих аспектів роботи комісії лісогосподарських дисциплін вважається її роль у розвитку інтернаціональних взаємозв'язків інституту. Педагоги - функціональні співучасники загального українського-швейцарського плану FORZA. Напевно співтовариство принесло вигоду ЗЛК НЛТУв декількох сферах. Велика частина педагогів циклової комісії, пройшовши тренувальний курс і фактичну тренування згідно наближеного до природи лісівництва та впровадження ГІС-технологій в лісовому господарстві, переорієнтувалися на свіже метод мислення та навчання.

Цикловою комісією істотний інтерес концентрується на екологізації та комп'ютеризації вивчення, самостійної праці учнів.

Велика частина випускників інституту продовжують виховання в університетах III-IV значень акредитації, зокрема в Навчально-консультаційному центрі Державного лісотехнічного інституту України в Хуст.

З випускниками, які діють в системі муніципальних лісогосподарських компаній, підтримуються взаємозв’язки. Вони допомагають у профорієнтаційній праці, працюючи на посадах майстрів бору, старших майстрів бору, помічників лісничих, лісничих, допомагають викладацькому складу інституту під час виробничих науково-технічних та переддипломної практики в підготовці кваліфікованих співробітників для лісового господарства України.

2. Оброблювання деревини

Виробничу науково-технічну та переддипломну практику учні проходять на базисних деревообробних підприємствах області. Отримавши диплом молодшого фахівця згідно кваліфікації «Обробітку деревини» випускник коледжу має можливість діяти на деревообробному підприємстві технологом, майстром, старшим майстром.

Випускники інституту мають широку ймовірність відновлювати виховання згідно обраної спеціальності в навчально-консультаційному центрі Державного лісотехнічного інституту України в м. Хуст, здаючи при вступі професійне випробування, або поміняти спрямованість підготовки в інститутах іншого освітнього напрямку, вступаючи в них з сертифікатами ЗНО.

3. Економіка підприємства.

4. Експлуатація та ремонт обладнання лісового комплексу.

5. Прикладна екологія.

6. Лісозаготівля та первинна обробка деревини.

Отже, Закарпатський лісотехнічний коледж Державного вищого навчального закладу "Національний лісотехнічний університет України" - єдиний на Закарпатті сучасний вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації з підготовки фахівців для лісового комплексу області.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!