Роздрукувати сторінку

Коледж мистецтв імені А. Ерделі Закарпатського художнього інституту, КМ ім. А. Ерделі ЗХІ

« Назад

Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту - вищий навчальний заклад І рівня акредитації.

Коледж-мистецтв-імені-А.-Ерделі-Закарпатського-художнього-інституту, КМ-ім.-А.-Ерделі-ЗХІ

Контакти КМ ім. А. Ерделі ЗХІ

Адреса: м. Ужгород, вул. Минайська, 38/80.

Телефон:(0312) 663-737.

Сайт: http://artedu.uz.ua/koledg.html.

Коледж-мистецтв-імені-А.-Ерделі-Закарпатського-художнього-інституту КМ-ім.-А.-Ерделі-ЗХІ

Історія Коледжу мистецтв імені А. Ерделі Закарпатського художнього інституту

Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього ВНЗ (10.10. 1995 - Ужгородське училище прикладного мистецтва ім. А. Ерделі) вважається правонаступником Ужгородського громадського середнього навчального закладу, який діяв з 1927 згідно 1945 перед управлінням Адальберта Ерделі. У 1946 році, після реорганізації Закарпатської України в Закарпатську область, навчальний заклад здобув назву Ужгородське художнє училище, потім Ужгородське училище прикладного мистецтва, якому в 1991 році було присвоєно прізвище Адальберта Ерделі.

З 1998 р За 2004 р. у коледжі велася двоступенева (менший спеціаліст - бакалавр) підготовка професіоналів.

У 2003 р. на підставі указу МОН України від 25 вересня 2003 № 657 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2003 року № 361-р "Про виховання Закарпатського художнього ВНЗ".

Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі увійшов до складу Закарпатського художнього ВНЗ у з збереженням ліцензованого розміру та муніципального замовлення на підготовку професіоналів звану коледжем мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього ВНЗ.

Підсумки діяльності педагогічного колективу привели до підготовки таких відомих зараз мітці, як Василь Габда, Семен Мальчицький, Павло Бедзір, Тетяна Кремницьку, Володимир Микита, Микола Медвецький, Міша Романишин, Світлана Герц.

Загальна інформація про Коледж мистецтв імені А. Ерделі Закарпатського художнього інституту

На зараз в закладі на 1-4 курсах навчається 235 учнів на денному відділенні. У коледжі сформований 2 філії і 7 предметних циклових комісій.

Навчально-виховний процес гарантують 39 штатних педагогів в тій кількості посеред яких переможці районних премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, гідні живописці України, кандидат філологічних наук, кандидат мистецтвознавства. Найвищу і першу кваліфікаційні групи мають 63% штатних педагоги і сумісники з кількості адміністративного персоналу, 3 - відмінники виховання України, 5 - педагогів-методистів. Середній вік педагогів - 48 років.

Начальником інституту вважається Петрище Петро Андрійович, його заступниками - Болдижар Микола Миколайович, Федоранич Віра Юріївна, Павлюк Андрій Андрійович.

Коледж забезпечений відповідною реально-технічною базою; майстерні коледжу обладнані відповідно до їх призначенням. У коледжі створений музей, де зберігаються кращі дипломні роботи випускників.

Навчально-виховна служба в училищі постійно була орієнтована на зберігання скарбів етнічного мистецтва і, зокрема, пам'ятників деревної зодчества.

Відповідно до побажань самих учнів тема курсових і дипломних справ помінялася в сторону етнічних звичаїв, вірувань і звичаїв українського народу.

Спеціальності КМ ім. А. Ерделі ЗХІ

Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту проводить підготовку молодших спеціалістів за такими напрямами:

- Декоративно-прикладне мистецтво;

- Дизайн;

- Образотворче мистецтв.

Спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво» була створена 2004 як структурний підрозділ кафедри «Образотворче та декораційно-прикладне мистецтво». З початку 2014 р. проводить навчально-виховну, методичну, наукову та творчу роботу як окрема кафедра Закарпатського художнього ВНЗ.

Головними завданнями, які становить перед собою колектив педагогів кафедри ДПМ, вважається зберігання самобутніх регіональних звичаїв, формування етнічного та професійного декораційно-прикладного мистецтва, а метою - придбання найвищого значення підготовки професіоналів, реалізації креативного потенціалу персони, підготовку учнів освітньо-кваліфікаційного значення «бакалавр» і «спеціаліста».

Головними професійними дисциплінами у навчанні учнів кафедри ДПМ вважається композиція.

Професійна підготовка майбутнього живописця, що працює в області ДПМ реалізується завдяки поступового наростання складності завдань і живих коштів.

Поперед виконанням всякого доручення учням вичитують цикл лекцій, який знайомить їх з головними теоретичними основами, категоріями та законами зведення різних видів пластики, естетичних згідно формі, системи і комфортних в застосуванні.

Кафедрою часто ведуться різні творчо-виставкові події: семестрові перегляди студентських навчальних завдань, креативних справ, художні виставки учнів і педагогів кафедри, розкриті охорони дипломних справ.

Учні беруть участь у семінарах, симпозіумах, креативних пленерах обласного, всеукраїнського, інтернаціонального значень (у Словаччині, Угорщині, Польщі), в якому місці займають знатні і призові місця.

Випускники кафедри мають високий стиль і представляють власні кваліфікації та навчальний заклад, як заклад, який робить професіоналів європейського значення.

Отже, КМ ім. А. Ерделі ЗХІ – сучасний та провідний навчальний заклад, що проводить підготовку майбутніх спеціалістів мистецтва на Закарпатті.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!