Роздрукувати сторінку

Закарпатський художній інститут, ЗХІ

« Назад

Закарпатський художній інститут – навчальний заклад на Закарпатті, що проводить підготовку майбутніх спеціалістів у сфері дизайну та готує досвідчених фахівців для цієї галузі.

Закарпатський-художній-інститут ЗХІ

Контакти Закарпатського художнього інституту

Адреса: вул. Минайська, 38/80.

Телефон:+ 38 (0312) 61-63-21.

Електронна пошта: usa.uzhgorod@і.ua.

Сайт: artedu.uz.ua.

ЗХІ

Історія та керівництво ЗХІ

Очолює навчальний заклад І. І. Небесник. Найважливішим результатом діяльності І. І. Небесника і очолюваного ним колективу є відкриття Закарпатського художнього інституту згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 червня 2003 року.

Через відсутність у Закарпатті навчальних закладів у ХІХ і на початку ХХ століть багато молодих людей опинялося далеко від дому, за кордоном, де вони згодом стовали видатними митцями і нині вважаються представниками культур інших народів. Серед них Мігой Мункачі, Шимон Голлоші, Ігор Грабор, Гнат Рошкович та інші. Тому діяльність Адальберта Ерделі, який здобував художню освіту на початку ХХ століття в Будапешті, вдосконалював свою майстерність у Німеччині, Італії, Франції, але повернувся на Закарпаття і розбудовував тут разом з Йосипом Бокшаєм художню освіту і діяльність.

Спілки художників, - це подвиг на благо свого народу. Засноване в 1946 р. корифеями образотворчого мистецтво училище закінчили такі відомі нині митці, як В. Микита, Ю. Герц, П. Бедзір, І. Шутєв, Ф. Семан, Е. Медвецька, М. Медвецький та багато інших. Училище з часом трансформувалося в коледж з правом підготовки бакалаврів.

Десятки його випускників продовжували здобуття вищої художньої освіти у вищих навчальних закладах Львова і Києва. Багато з них повернулися в Ужгород і працюють тут викладачами.

Необхідність формування професіоналів з повною вищою освітою в галузі образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва і дизайну в минулому столітті і пов'язана з кількома факторами. Дійсно, серед кількох шкіл живопису України - Одеса, Київ, Львів і Харків, Закарпатська школа живопису є одним з унікальних і просто фахівців з вищою освітою доручено не тільки підвищити рівень школи, а й мати справу з числом культурних та освітніх проблем регіону. В області налічується більше 25 естетичні та художні школи.

Серед викладачів в офісах художній розпис і художнє різьблення по дереву були видатні художники - Йосип Бокшай, Федір Манайло, Адальберт Борецький, Ернест Контратович, Василь Свида, Вільям Берети, Шандор Петков, Віктор Демідін і багато інших видатних художники.

Закарпатський-художній-інститут

Спеціальності Закарпатського художнього інституту

- "Живопис";

- "Художня кераміка";

- "Художня обробка металу";

- "Художня обробка дерева";

- "Графічний дизайн".

Серед викладацького складу - такі відомі фахівці, як Михайло Приймич, Ольга Лукач, Юрій Чепіль, Марія Копанська, Надія Пономаренко, Михайло Михайлюк, Антон Ковач, Людмила Корж-Радько, Василь Скокон.

Закарпатський-художній-інститут, ЗХІ

Корпуси ЗХІ

"Головна будівля" - живопис, композиція і шрифтів і комп'ютерні лабораторії, розташовані в Ужгороді на вулиці Волошин, 37 в історичній частині міста. Ужанский жупанат був побудований на цьому місці в 18-му столітті. Це свідчить в'їзна арка в стилі бароко з гербом Ужанського комітату.

У центрі Мукачева класах, розташованих в "Білий дім" сім'ї Ракоці, який був побудований в середині 17-го століття, як резиденція трансільванських князів. Спочатку це була один-поверхова будівля з ознаками ренесансу, яка складався всього з п'яти кімнат.

Бібліотека, гуртожиток, майстерня, тренажерний зал розташовані в Ужгороді.

Музей, який має кращий ступінь серед випускників коледжів та установ, який відіграє роль методичного фонду.

Факультети Закарпатського художнього інституту

Факультет проектування Закарпатського художнього інституту був заснований в 2004 році. Готує за освітньо-кваліфікаційними рівнями: "бакалавр" і "спеціаліст".

Відділ образотворчого та декоративного мистецтва Закарпатського художнього інституту був створений в 2004 році, викладацький склад кафедри готує фахівців за напрямками "бакалавр" і "спеціаліст" за такими спеціалізаціями: живопис, мистецтво металу, художня кераміка, художня деревини.

Студенти кафедри беруть активну участь у різних симпозіумах, виставках на регіональному та загальнонаціональному рівні не тільки в Україні.

Міністерство освіти і науки України проводить щорічну Національну Олімпіаду з живопису в Закарпатському художньому інституті. Департамент постійно спілкується з художніми академіями, коледжів, шкіл, художніх шкіл в Україні.

Факультет освіти та соціальних наук. Мета - забезпечити студентів усіх спеціальностей в класичних гуманітарних стандартів світу та національної культури; виховувати здатність самостійно мислити, на основі досягнень вітчизняної та світової класичної культури.

Кафедра дизайну створена в 2004 р, готує професіоналів освітньо-кваліфікаційного значення «бакалавр» та «спеціаліст» згідно кваліфікаціями: «Графічний дизайн», «Дизайн внутрішнього оздоблення» і «Дизайн середовища». У своїй діяльності виконує навчально-виховну, методичну, наукову та творчу роботу.

Крім наукових ступенів, педагоги мають почесні звання і муніципальні заслуги. Велика частина вважаються членами Державного союзу живописців України, Спілки художників України, Державного союзу зодчих України.

На кафедрі винайдені належні навчальні наміри і програми з спеціальних дисциплін. Тема курсових і дипломних різнорідна, пристосованої до наукового вивчення кафедри, з втіленням проектних і фактичних завдань, безпосередньо пов'язані зі кваліфікаціями, зокрема, проектна активність рекламно-видавничої продукції, видань головних букіністичних груп, фірмової та пакувально-етикеткової продукції, проектування внутрішнього оздоблення житлових і громадських приміщень, конструювання благоустрою та озеленення місцевості парків, скверів та рекреаційних зон відпочинку. При кафедрі дизайну розроблена програма згідно підготовці учнів для ролі у всеукраїнських та інтернаціональних змаганнях і олімпіадах.

Педагоги кафедри дизайну діють над науковими темами: «Особливості графічного дизайну закарпатських видань», «Шляхи формування графіки на Закарпатті» і «Культурна звичай та інноваційні віяння у формуванні предметного середовища Закарпаття».

Отже, сьогодні Закарпатський художній інститут здійснює підготовку з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!