Роздрукувати сторінку

Ужгородське державне музичне училище імені Д. Є. Задора, УДМУ ім. Д. Є. Задора

« Назад

УжДМУ ім. Д. Є. Задора – провідний навчальний заклад, що здійснює підготовку майбутніх спеціалістів музичного мистецтва.

Ужгородське-державне-музичне-училище-імені-Д.-Є.-Задора УжДМУ-ім.-Д.-Є.-Задора

Контакти Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора

Адреса: Ужгород, вул. Волошина, 13.

Телефон: (03122) 3-42-09.

Електронна пошта: muz_departament@email.uz.ua.

Сайт: muzdepartamen.uz.ua.

Ужгородське-державне-музичне-училище-імені-Д.-Є.-Задора

Історія УжДМУ ім.Д.Є. Задора

Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Є. Задора - вищий навчальний заклад І рівня акредитації - є одним з найперших музичних закладів у Закарпатській області, створений у 1946 р.

У 1991 р. училищу присвоєно ім'я українського композитора, піаніста, першого директора музичного училища, випускника Празької консерваторії – Д. Є. Задора.

Спеціальності Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора

Підготовка фахівців здійснюється на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста з ліцензованим обсягом прийому 110 осіб за такими спеціалізаціями:

- "Фортепіано";

- "Оркестрові струнні інструменти";

- "Оркестрові духові та ударні інструменти";

- "Академічний спів";

- "Народні інструменти";

- "Хорове диригування";

- "Теорія музики".

В училищі навчаються 242 студенти. Навчально-виховний процес забезпечують 135 викладачів. Серед викладачів - 1 заслужений діяч мистецтв України, 2 народні артисти України, 4 заслужені артисти України, 4 заслужені працівники культури України, 1 кандидат мистецтвознавства, з вченим званням доцента - 1, 7 викладачів - члени Національної спілки композиторів України, 14 - Національної Всеукраїнської музичної спілки, 15 - відмінники освіти України. Тринадцять викладачів є лауреатами щорічної обласної премії імені Д. Задора в галузі музичного мистецтва.

За період 1946-2006 рр. Ужгородське державне музичне училище імені Д. Є. Задора підготувало понад 5000 високопрофесійних фахівців.

Серед випускників училища - композитори - С. Мартон, Є. Станкович, В. Теличко, А. Затін, співаки - Г. Ціпопо, П. Матій, М. Зубанич, А. Алексик, С. Гіга, диригенти - М. Кречко, І. Лацанич, Е. Сокач, І. Шилова, В. Плоскіна, В. Волонтир, виконавці - Е. Чуприк, Й. Ермінь, Н. Висіч та багато інших.

Студенти та викладачі училища постійно беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських мистецьких конкурсах, де неодноразово ставали лауреатами, у масових заходах, присвячених визначним подіям, що проводяться в місті, області, Україні та за її межами.

Поряд з викладацькою роботою, активною концертною діяльністю, написано та випущено посібники й методичну літературу для музичних та загальноосвітніх шкіл. Викладачі та студенти постійно беруть участь у науково-теоретичних конференціях в області та за кордоном.

Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Є. Задора підтримує творчі зв'язки з колективами навчальних закладів та концертними виконавцями з України та із-за кордону.

Саме Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Є. Задора є центром професійного музичного мистецтва на Закарпатті, який готує фахівців з відповідною кваліфікацією для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та професійних творчих колективів.

Викладачі училища нагороджені Почесними грамотами та подяками Міністерства культури і туризму України, Закарпатської ОДА, Закарпатської обласної ради, управлінням культури, обкомом профспілки працівників культури.

Ужгородське-державне-музичне-училище-імені-Д.-Є.-Задора, УжДМУ-ім.-Д.-Є.-Задора

Керівництво УжДМУ ім. Д. Є. Задора

Народилася 13 серпня 1961 р. в с. Червеньово на Мукачівщині. У 1976 р. вступила до Ужгородського музичного училища. У 1983 р. закінчила Київський державний інститут культури. Трудову діяльність розпочала у 1983 р. на посаді культурного організатора Парку культури і відпочинку ім. Горького у м. Бендери (Молдавія). 3 1985 р. - викладач по класу баяна в Ужгородському культурно-освітньому училищі У 1992 р. закінчила Львівську державну музичну консерваторію. 3 1991 р. - викладач та керівник оркестру народних інструментів Ужгородського музичного училища.

У 2000 р. Світлана Стегней очолила Ужгородське музичне училище. Світлана Нуцiвна є головою обласного методичного об'єднання викладачів естетичного виховання та обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. С. Н. Стегней - "Відмінник освіти України" (1998р.), а Указом Президента України в 1996 р. їй присвоєно почесне звання "Заслужений працівник культури України".

Бібліотека УжДМУ ім. Д. Є. Задора

Бібліотека державного музичного училища імені Д. Є. Задора вважається структурним підрозділом навчального закладу, виконуючого бібліотечно-інформаційне, цивілізовано-просвітницьке постачання процесу вивчення та навчання. У фонді бібліотеки тримаються підручники, посібники, художня белетристика, енциклопедії, довідники, періодичні видання, чимало значущих рідкісних нотних видань.

Швидке формування інформаційних технологій впливає на зміст і форми інформаційної роботи.

Довідково-бібліографічний фонд училища в його звичайному вигляді доповнюється і замінюється електронними джерелами, які творять базу для виконання різних запитів читачів.

Головним кроком щодо вдосконалення роботи в передових критеріях стало створення таких інформаційних ресурсів бібліотеки училища, як фонд електричних видань, що зберігає підручники та посібники по різних дисциплін.

Для учнів 1-х курсів введений бібліотечно-бібліографічні уроки на теми «Робота зі словниками, довідниками, енциклопедичною літературою», «Збірники і картотеки бібліотеки», «Електронна книгосховище» та інші. Книгосховище кожен місяць робить перегляд підписаний періодики на тему «Професійна література на сприяння прийдешньому спецу".

Напевно сприяє найбільш високоякісному забезпеченню навчально-виховного процесу в училищі. Трудівники бібліотеки прикладають багато зусиль для високоякісного функціонування бібліотеки училища, розуміючи її значимість в передових критеріях.

Отже, УжДМУ ім. Д. Є. Задора – провідний навчальний заклад, що здійснює підготовку майбутніх спеціалістів музичного мистецтва.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!