Роздрукувати сторінку

Шацький лісовий коледж імені В. В. Сулька, ШЛК ім. В. В. Сулька

« Назад

Шацький лісовий коледж імені В. В. Сулька - навчальний заклад на Волині, що проводить підготовку спеціалістів в сфері лісового господарства.

ШЛК-ім.-В.-В.-Сулька

Контакти ШЛК ім. В. В. Сулька

Адреса: вул. 50 років Перемоги, 20, смт. Шацьк, Волинська обл.

Телефон: (03355) 2-05-31.

Сайт: shlk.org.ua.

Шацький-лісовий-коледж-імені-В.-В.-Сулька ШЛК-ім.-В.-В.-Сулька

Історія ШЛК ім. В. В. Сулька

Серед перлин української землі в багатогранних кольорах блакитних озер, соснових ліса і березняках виграє Шацький край. Тут, у крайньому північному заході Волині Шацький лісовий коледж, один з восьми вищих навчальних закладів Державного агентства лісових ресурсів України.

Шацький лісовий коледж функціонує з 13 червня 1963.

23 травня 1963 Генеральна дирекція лісового господарства та лісозаготівель при Раді Міністрів видав Указ № 143 про організацію Шацького лісового коледжу.

25 червня 1963 відбувся перший вступ до коледжу. Іспит був для 232 студентів.. З них 102 не пройшли іспити і 129 були представлені на конкурс. З 60 студентів була сформовано дві групи, до якого увійшли кращі студенти і промисловців.

З перших днів навчання в коледжі відбулася велика організаційна, культурно-просвітницька робота.

На 15 серпня 1963 коледж був готовий приступити до роботи. Директором був призначений почесний лісничий СРСР Валентин Сулька.

У 1963-1964 навчальному році працює тільки двоє штатних викладачів, а інші - шкільні вчителі Шацьких, які працювали неповний робочий день.

Навчальні приміщення були передані колишньому райкому, виконавчого комітету, незавершеного будівництва районної бібліотеки.

На початку 1963-1964 навчального року в коледжі проходило навчання із матеріальною базою: два навчальні корпуси: один з трьох класів, другий - з двох.

Класні кімнати були обладнані недостатньо. З чотирьох гуртожитках були готові два, а два були в заключній стадії ремонту. У гуртожитках жили 50 студентів.

Студенти та викладачі коледжу відразу ж почав брати активну участь у культурному і суспільно-політичному житті Шацьку - були концерти, лекції з актуальних тем життя регіону.

Студенти коледжу як майбутні лісівники зробили внесок в озеленення Шацьких і навколишніх сіл. Зокрема, 1965-1966 рр. був заснований дендрарій в Поліському лісовому господарстві.

У травні 1966 року почалася будівництво нової будівлі школи і гуртожитків. На початку 1968-1969 навчального року в коледжі була така база: чотири навчальних корпуси, 11 класів.

Шацький-лісовий-коледж-імені-В.-В.-Сулька

Матеріально-технічна база та викладацький склад ШЛК ім. В. В. Сулька

Сьогодні матеріально-технічна база коледжу складається з трьох навчальних корпусів, 26 класних кімнат та лабораторій, у тому числі двох комп'ютерних лабораторій і механічної майстерні, бібліотекою із загальним книжковим фондом 34 тис. копії, конференц-зал, два гуртожитки, їдальня, тренажерний зал, стадіон, спортивний майданчик, парникові, парк, три музеї, два лісових розсадниках.

Із травня 2004 року директор Шацького лісового коледжу - Жмурко Ігор.

Основним завданням викладацького складу коледжу є підготовка кваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців. Це любов до професії, характер, бажання зберегти і примножити лісові ресурси.

У коледжі, працювати 50 вчителів, 70% з яких є фахівці вищої та першої категорії 9 "методистів" і 5 "старших вчителів".

Шацький-лісовий-коледж-імені-В.-В.-Сулька, ШЛК-ім.-В.-В.-Сулька

Навчальний процес в ШЛК ім. В. В. Сулька

У період навчання студенти набувають більш 50 спеціальних дисциплін з лісового господарство, загальні технічні і загальні предмети. Навчальний процес організований з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання і фокусується на формуванні освіченої, гармонійно розвиненої особистості.

ШЛК ім. В. В. Сульказавжди приділяв велику увагу до творчості зі студентами.

Співпраця педагогів і учнів сприяє пізнавальним інтересам і навичкам творчої роботи, підвищує розумові здібності молодих людей. Результатом цієї співпраці є продовження участі студентів у національному масштабі конкурсів з екології, наукових студентських конференцій з екологічної, економічній і гуманітарних наук.

Сьогодні Шацький лісовий коледж ім. В. В. Сулькаєчленом Української екологічної ліги.

Студенти працюють в теплицях і лісових розсадниках, де вони повинні збирати і сіяти насіння, доглядати за посівами та саджанцями деревних і чагарникових порід. Щороку наші лісові розплідники отримують до 50 тис. різних видів рослин.

Крім того, студенти проводять проріджування, освітлення, прибирання, проріджування, рубу і лісозаготівлю.

Одним з компонентів освітньої роботи студентів є вільний час. Ці функції бере на себе клуб, відповідального за організованою молоді відпочинку. Є аматорська група, де відбуваються розваги - тематичні вечори, вечірки, дискотеки, КВК, конкурси.

У гуртожитках коледжу, який став другим домом для студентів, створені всі умови для проживання, навчання і відпочинку. Кожен поверх обладнаний, де можна відпочити, подивитися періодичну преси, грати в шахи чи шашки.

Музеї Шацького лісового коледжу імені В. В. Сулька

Сьогодні в коледжі працює три музеї. Це коледж Музей історії, Музей фауни та етнографічного музею.

Музеї фауна включає в себе більше 400 експонатів. Тут можна побачити експонати не тільки добре відомі птахів і тварин, але рідких - орел, беркут, чорний лелека, рись, борсук, зубр та інші.

В Музеї народного побуту зібрані етнографічні матеріали з багатьох регіонів - народні костюми, предмети побуту, інтер'єру Полісся будинку, вишивки і різних статей студентів - результати їх роботи.

Міжнародне співробітництво Шацького лісового коледжу імені В. В. Сулька

Шацький лісовий коледж з кожним роком стає все більш і більш відомим в Україні та за кордоном. Міжнародні відносини з лісовим коледжем в Польщі почалися в 1995.

Підписано угоду про співпрацю з Білоруссю.

Гості нашого інституту були професори університету лісового профілю Фінляндію і Швецію. Результати цієї роботи стала підготовка спільного проекту щодо вдосконалення навчального процесу, проведені спільні науково-дослідні дендрологічний дослідження.

Отже, розвиток особистості, професіоналізм і патріотизм - ці критерії, за допомогою яких викладачі ШЛК ім. В. В. Сулька здійснюють процес підготовки майбутніх фахівців у галузі лісового господарства.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!