Роздрукувати сторінку

Луцький базовий медичний коледж, ЛБМК

« Назад

Луцький базовий медичний коледж - навчальний заклад 2 рівня акредитації, що проводить підготовку молодших спеціалістів за медичними напрямками.

Луцький-базовий-медичний-коледж

Контакти ЛБМК

Адреса: м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 2.

Телефон: (0332)72-36-55.

Електронна пошта: lumeduch@lt.ukrtel.net.

Сайт: www.lbmk.lutsk.ua.

ЛБМК

Історія Луцького базового медичного коледжу

Початок Луцький базовий медичний коледж налічує від 5 вересня 1944, згідно розпорядження виконкому Волинської обласної ради було вирішено відкрити перший на Волині 3-х річний фельдшерсько-акушерський середній навчальний заклад для підготовки мед професіоналів середньої ланки.

Видання «Радянська Волинь» 17 вересня 1944 писала: «12 вересня в Луцьку почали функціонувати курси мед сестер. На курси приїжджали жінки з усіх районів Волині. У даному році курси підготували 35 мед сестер».

Перший випуск фельдшерсько-акушерського середнього навчального закладу відбувся 28 червня 1947. Було підготовлено 57 фельдшерів-акушерок. Випускники середнього навчального закладу діяли у Волинській область.

У 1946 році середній навчальний заклад змінює свою адресу і по 1955 року розташовується на вул. Романюка, 8.

1 липня 1954 фельдшерсько-акушерський середній навчальний заклад був перейменований в Луцьке мед училище, а з 12 жовтня 1955 рішенням Луцької міської ради середній навчальний заклад був переведений в будинок по вул. Сталіна, 6.

У даному приміщенні навчальний заклад розташовується і зараз.

Цікава історія даної будівлі, яка було збудовано в 1884-1890 роках на вулиці Шосейній. Будинок належав родині Кріплень і в той час напевно був самий-самий великий торговий будинок в містечку. На головному поверсі розміщувалися торгові центри, другий і третій займали конторські та публічного застосування будівлі і житлові апартаменти.

Після війни по 1955 року в даному житлі перебувала Волинська вуглерозвідка, оскільки саме тоді стартувало засвоєння Львівсько-Волинського вугільного басейну.

Через роки існування медичне училище підготувало більше, ніж 10000 мед сестер, акушерок, фельдшерів, лаборантів, санітарних фельдшерів, техніків-стоматологів, фармацевтів.

З 1996 року відповідно до указом Міністерства охорони здоров'я України училище здобуло статус базового мед училища Волинської області.

Відповідно до потреб ринку праці в 2001 році відкрита професія «Фармація» в корпусі № 3 на вулиці Кафедральній, 4.

З 2002 року введено ступінчасте базисне мед виховання згідно кваліфікації «Сестринська справа» і виконується підготовка медсестер-бакалаврів.

У 2002 постановою Волинської державної адміністрації училище реорганізоване в Луцький базовий медичний коледж.

Луцький-базовий-медичний-коледж, ЛБМК

Навчальний процес ЛБМК

Нормативними документами, які визначають зміст підготовки професіоналів у Луцькому базовому медичному коледжі, є освітньо-професійні характеристики, освітньо-кваліфікаційні програми та навчальні наміри підготовки професіоналів освітньо-кваліфікаційного значення молодшого спеціаліста та бакалавра для всіх ліцензованих кваліфікацій. Всі нормативні паперу підтверджені указом МОН України № 801 від 18.10.2004 «Про затвердження складових галузевих стереотипів вищого виховання за кваліфікаціями напрямків 1101 Медицина і 1102 Фармація».

У 2011-2012 навчальному році введені нові компоненти галузевих стереотипів підтверджені указом Міністерства освіти і науки (указ № 649 від 24.06.11 р. «Про затвердження та впровадження в дію складових галузевих стереотипів вищої освіти за кваліфікаціями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста областей пізнань «Медицина» і «Фармація») і указом Міністерства охорони здоров'я України № 401 від 07.07.2011 р. Для кожної навчальної дисципліни на підставі навчальної програми та навчального плану складені робочі навчальні програми дисциплін, вважається нормативним актом коледжу і підтверджені заступником начальника з навчальної роботи.

Організація навчального процесу з кваліфікаціями базується на навчальних планах схвалених указом Міністерства охорони здоров'я України від 24.07.2002 р. № 282 «Про затвердження та впровадження новітніх навчальних планів підготовки професіоналів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра».

Для конкретизації планування навчального процесу на нинішній навчальний рік складений робочий тренувальний план, ратифікований начальником коледжу.

Навчальним розписом передбачено логічна черговість навчання гуманітарних та суспільно-фінансових, природничих дисциплін, професійної та практичної підготовки.

Нормативні дисципліни орієнтуються освітньо-професійними програмами підготовки професіоналів.

Дослідження всіх дисциплін закінчується підсумковим контролюванням.

Остаточний контроль ведеться за складеними графіками.

Навчальний процес у коледжі виконують 92 педагога, серед яких 67 штатних і 25 сумісників. З числа штатних - 3 кандидата наук (4%), 26 педагогів (39%) вищої групи, 11 педагогів (16%) - 1 групи, 13 педагогів (19%) - мають педагогічне звання методист.

Педагоги коледжу безперервно збільшують власний професійний ступінь.

За результатами останнього семестру з 693 учнів коледжу 60 навчається на «відмінно», 310 на «відмінно» і «добре».

Учні коледжу отримують фундаментальні теоретичні й практичні пізнання. Повний державний іспит з кваліфікації здавало 224 учні. Якість виховання складає 90%. Випускники мед сестринської філії за підсумками «Кроку М» зайняли перше місце серед мед навчальних закладів I-II рівнів акредитації України.

Луцький-базовий-медичний-колед ЛБМК

Відділення Луцького базового медичного коледжу

Високоякісна підготовка професіоналів відділення сестринської справи націлена на діючі стандарти освіти, які за змістом і напрямком відповідають передовим потребам медицини.

Керівники лікувально-профілактичних установ, де працюють випускники коледжу, помічають, що підготовка мед сестер підходить державним вимогам і стандартам, фахівці мають організаторські можливості, можуть приймати професійні рішення, самостійно залагоджувати виробничі, педагогічні, діагностичні, контролюючі та організаційні завдання, володіють комплексом знань з фахових дисциплін.

Свідченням якісної професійної підготовки випускників відділення сестринської справи вважається займаються призові місця на Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності учнів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації «Ескулап». Зокрема, учні-випускники кваліфікації 6 разів ставали призерами та фаворитами Всеукраїнського конкурсу.

Підготовку молодших спеціалістів за кваліфікацією «Лікувальна справа» та «Акушерська справа» навчальний заклад виконує з моменту свого заснування, так як почав власну діяльність в 1944 році як фельдшерсько-акушерський середній навчальний заклад. Перший набір складав 57 фельдшерів та акушерок. Маючи в користуванні 5 аудиторій і дуже слабке матеріальне забезпечення освітня діяльність середні навчальні заклади, в основному, ґрунтувалася на ентузіазмі педагогів та учнів. За даний великий відрізок часу коледж завоював значного розвитку.

Зараз лікарсько-акушерське відділення налічує біля 300 учнів. Для підготовки фельдшерів та акушерок зроблені кабінети доклінічної практики з усіх профільних дисциплін: догляду за хворими, терапії, педіатрії, хірургії, акушерства та гінекології. Кабінети облаштовані передовим мед обладнанням та обладнанням, що дозволяє на догоспітальному етапі розробляти практичні вміння в повному розмірі відповідно до вимог навчальних програм. Завдяки вузькій та конструктивній спільній роботі коледжу з лікарсько - профілактичними закладами Луцька на їх базі обладнані ще 32 навчальні кабінети. Практичні заняття згідно клінічних дисциплін та виробничі практики проходять лише в лікарсько - профілактичних закладах.

Учні мають ймовірність спілкуватися з хворими, вчити історії захворювання, знайомитися з передовими способами обстеження лікування хворих, стежити за виконанням дослідних і мед маніпуляцій, хірургічними втручаннями тощо. Практична підготовка акушерок здійснюється в критеріях акушерського стаціонару і жіночої консультації на базі Луцького клінічного пологового будинку. Завдяки даному учні знайомляться з сучасними передовими технологіями профілактики внутрішньоутробної патології плода та ускладнень вагітності, які базуються на базі доказової медицини (з 2003 року Луцький клінічний пологовий будинок вважається учасником плану ВООЗ «Самопочуття матері і малюка» і вводить дієві перинатальні технології).

Виховання в умовах лікарсько-профілактичних закладів сприяє кращому засвоєнню знань і оволодіння уміннями, знайомству з особливістю роботи поліклініки або стаціонару, що належить професійної орієнтованості і осмисленому відношенню до майбутньої спеціальності.

Учні філії вважається активно учасниками художньої самодіяльності, театральній студії, братимуть участь у спортивних змаганнях, долучаються до благодійних промоакцій, сприяє багатостороннього розвитку особистості юного фахівця і формуванню його духовних і моральних якостей.

Отже, Луцького базового медичного коледжу – навчальний заклад, який має 3 відділення, де навчаються фахівці медичної сфери.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!