Роздрукувати сторінку

Волинський технікум Національного університету харчових технологій, ВТ НУХТ

« Назад

Волинський технікум – відокремлена одиниця Національного університету харчових технологій, що проводить підготовку майбутніх спеціалістів у сфері харчування та все, що з ним пов’язано.

Волинський-технікум-Національного-університету-харчових-технологій ВТ-НУХТ

Контакти ВТ НУХТ

Адреса: вул. Кафедральна, 6, м. Луцьк.

Телефон: (0332) 721 217.

Електронна пошта: vtnuft@gmail.com.

Сайт: http://vtnuft.volyn.ua.

ВТ-НУХТ

Історія Волинського технікуму Національного університету харчових технологій

Інноваційна історія навчального закладу бере початок з 1965 року. За даний період випущено близько 20000 кваліфікованих співробітників для народного господарства України.

З метою покращення системи багаторівневого виховання в 2006 році засновано Волинський технікум Національного університету харчових технологій, який вважається окремим структурним підрозділом Національного університету харчових технологій.

Статус коледжу Волинський технікум НУХТ отримав у листопаді 2015 відповідно до рішення Вченої ради Національного університету харчових технологій.

Волинським коледжем Національного університету харчових технологій навчальний заклад став називатися згідно з указом ректора Національного університету харчових технологій від 6 листопада 2015 «Про перейменування структурних підрозділів».

Зараз коледж оновляє найкращі традиції Луцького колегіуму. Як і 400 років тому тут проводять підготовку досвідчених професіоналів, потрібних на ринку праці. Виховання у Волинському коледжі НУХТ виповнюється згідно новим технологіям. Базу освітньої програми підготовки молодших професіоналів акумулюють дисципліни гуманітарного, природно-математичного, професійного циклів та практичної підготовки. Нарівні з нормативними дисциплінами учні вчать і вибіркові, які гарантують гнучкість і ґрунтовну фахову підготовку професіоналів. Як додаткові заняття в коледжі викладаються балет, риторика та польська мова.

Волинський-технікум-Національного-університету-харчових-технологій

Навчальний процес ВТ НУХТ

Волинський коледж Національного університету харчових технологій - єдиний в області вищий навчальний заклад, який виконує підготовку професіоналів по 2 освітньо-кваліфікаційними рівнями - кваліфікований робітник і молодший спеціаліст - з 10 професій і 9 кваліфікацій для галузі обслуговування, харчової, легкої та інших секторів економіки народного господарства.

Станом на 1 вересня 2015 кількість студентів технікуму становить 1384 вихованці та учні. Навчальний заклад співпрацює з державною службою зайнятості з підготовки й перепідготовки безробітного народонаселення. Раз на рік навчання проходить близько 350 осіб.

Основний корпус Волинського коледжу НУХТ розташований у приміщенні минулого Луцького колегіуму (заснованого в 1608 році), який був найбільш знаменитим навчальним закладом міста.

Колегіум прославився заможної бібліотекою старовинних книжок, театральними виставами, які нерідко організовували як учні власними силами, так і заїжджі актори.

За програмою вивчення, то багато істориків вважають Луцький колегіум одним з перших вищих навчальних закладів Польщі, в якому отримали виховання майже всі предки. У колегіумі викладалися латинська, грецька, лядський і церковнослов'янська мови, риторика, поетика, філософія, історія, географія, природні науки. Істотне інтерес приділялася музиці, хоровому співу, розвитку салонних манер, різних зовнішніх показників освіченості, вмінню виголошувати промови.

У Луцьку навчалася в тому числі і молодь зі Львова, Острога і Києва, бо тут викладали ліпший безкоштовно.

Для збільшення якості з підготовки спеціалістів, інтеграції навчального процесу з створенням на підставі укладених договорів учні проходять навчальну та виробничу практику на провідних підприємствах харчової індустрії, установах готельно-ресторанного виду, туристичних компаніях, в банківських установах, страхових фірмах, маркетингових агентствах.

Матеріально-технічна база та викладацький склад Волинського технікуму Національного університету харчових технологій

Для постачання навчального процесу в коледжі працює 39 оснащених навчальних кабінетів, 15 лабораторій, 6 виробничих майстерень, фізкультурний та актовий зали, навчальні: бар, кафе, хостел, навчально-тренувальна компанія «Волинь», навчально-туристична компанія, музей, медпункт, трапезна, студентський гуртожиток. У коледжі працює локальна і масова мережу Інтернет, в яку з'єднані 185 ПК.

Викладацький колектив навчального закладу кількість дорівнює 75 осіб, з яких: двоє вважаються гідні трудівники виховання України, 41 - педагог вищої категорії, складає 55%; 10 - педагогів-методистів, 18 - нагороджені нагрудним символом «Відмінник виховання України».

Поряд зі штатними співробітниками до навчального процесу широко залучаються фахівці-практики. Це дозволяє готувати висококваліфікованих фахівців, які володіють великими фундаментальними знаннями і практичними професійними навичками.

Дирекція навчального закладу гарантує стимулювання професійного підйому викладачів, створює відповідні умови для науково-пошукової роботи. Чотири штатних трудівників коледжу захистили дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата наук. П'ять педагогів коледжу навчаються в аспірантурі.

У 2003 році підписано договору про спільну роботу з союзом навчальних закладів «Економік» м. Кельце Республіки Польща. Це відкрило величезні можливості в подальшому розвитку туризму, дозволило стажуватися педагогам і учням за кордоном, взяти участь в інтернаціональних проектах.

Відповідно до указу Міністерства освіти і науки України від 13.10.2005р. № 588 було організовано експериментальну роботу з підготовки педагогів до застосування інформаційних технологій у навчально-виховному процесі. Здійснення програми досвіду сприяла багатостороннього розвитку персони, ефективної організації навчально-виховного процесу, однакового доступу до високоякісної вихованню всіх учнів.

З 2007 року працює першим в області комплекс «ЗОШ I - II ст. № 24 - науково-технічний ліцей - Волинський коледж НУХТ». Це спільна робота сприяло організації до профільного вивчення та професійної підготовки студентів ліцею, надання випускникам профільних класів можливості вступу в коледж на належні кваліфікації без ЗНО, на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник».

Змістовне виховання і захоплююче дозвілля скоюють незабутніми студентські роки, проведені в стінках Волинського коледжу НУХТ. Студентське життя коледжу насичене різними цивілізовано-просвітницькими, спортивними та благодійними подіями, подорожами. Очолює дані напрямки діяльності студентська рада коледжу та профспілкова організація, старости груп. Доброю традицією стало проведення глобальних подій до Міжнародного дня туризму, Дня трудівника харчової індустрії, втілення екскурсійних подорожей для кожної академічної категорії Волинню і Карпатським краєм, в містечка Київ, Одесу, в Республіку Польщу.

Учні та педагоги коледжу раз на рік беруть активну роль у промоакціях милосердя. Так вже найбільш 10 років дирекція навчального закладу сприяє спільній роботі з Волинським представництвом Мальтійської служби підтримки.

Волинський-технікум-Національного-університету-харчових-технологій, ВТ-НУХТ

Відділення Волинського технікуму Національного університету харчових технологій

У навчальному закладі виповнюється підготовка професіоналів на 4 філіях: «Харчових технологій», «Економіка підприємництва», «Інформатики та комп'ютерної техніки» та «Готельно-туристичного обслуговування».

Відділення «Харчових технологій» - одне з провідних філій області з підготовки професіоналів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

Інформаційні технології розвиваються так скоро, що не лише в Україні, проте і в решті держав світу відчувається недолік професіоналів даної гілки. Об'єктом діяльності ІТ - фахівця вважаються правлячі системи для підприємств, установ і організацій. Профіль прийдешньої роботи - дослідження, введення і експлуатація систем, які забезпечують управління, інформаційну допомогу прийняття рішень як для окремих підрозділів, так і для компанії в цілому.

Стародавні звичаї, заможні природні та історико-культурні ресурси сприяють швидкому розвитку туристичної галузі Волині. Тому відділення «Готельно-туристичного обслуговування» реалізовує підготовку учнів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за кваліфікаціями: «Готельне обслуговування» та «Туристичне обслуговування» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник».

Нинішній ринок праці промисловості гостинності активно розвивається. Головним завданням професіоналів, що працюють в передових закладах, вважається творіння і введення найсвіжіших способів роботи, незмінним і дієвим контролюванням, удосконаленням форм і способів сервісу, дослідженням і введенням сучасного експерименту, новітніх технологій. Надаючи пакет послуг проживання у навчальній лабораторії «Хостел ВТ НУХТ», учні виконують всі науково-технічні процеси: від бронювання номерів до організації виїзду постояльців.

В рамках спільної роботи з керуванням міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради учні філії приймають функціональне участь у винаході туристичного сезону в містечку Луцьку.

Завдяки розвинутій матеріальній базі та використання в навчальному процесі новітніх технологій, коледж видає професіоналів з панівним рівнем знань, практичних умінь і можливістю до самостійного прийняття управлінських рішень.

Випускники Волинського коледжу Національного інституту харчових технологій вдало діють на всяких підприємствах харчової індустрії Волинської області, на підприємствах оптової а роздробленою торгівлі, мають особисті комерційні компанії.

Основним завданням колективу є виховання фахівців нового типу. Найхарактерніша риса - це професійна гнучкість і мобільність, тобто здатність у разі потреби швидко перекваліфікуватися чи змінити професію. Випускники опановують економічне мислення, вміння адаптуватися до роботи у творчих колективах, підготовку в галузі маркетингу, набувають навики в застосуванні нових технологій. Їм притаманні дисциплінованість, ініціативність, почуття відповідальності і творчий підхід до справи.

Отже, ВТ НУХТ – провідний навчальний заклад на Волині, що славиться в Україні своїми досвідченими спеціалістами.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!