Роздрукувати сторінку

Чортківський державний медичний коледж, ЧДМК

« Назад

Чортківський державний медичний коледж - вищий учбовий заклад I-II рівнів кваліфікації.

Чортківський державний медичний коледж, ЧДМК

Заснований 1946 році як школа медичних сестер, 1952 р. перейменована в медичне училище, 1996 р. сформовано учбово-науково-виробничу структуру Тернопільським державним медичним інститутом (сьогодні ТНПУ) і профілактичними закладами області, від 1997 р. - основне медичне училище Тернопільської області, від 2001 р. - сьогоднішню назву.

1946 - 1992 рр. заклад формував фельдшерів, медичних сестер, акушерок, 1993 р. створено підрозділ "Стоматологія ортопедична" та "Медико-профілактична діяльність".

Першим ректором школи медичних сестер було назначено лікаря Михайла Вигінного. На протязі 1950-1951 років на чолі медичної школи була Фріда Кружкова. Восени 1951 року ректором школи медичних сестер було назначено лікаря-педіатра Юхима Шварцбурда.

У 1952-у році Чортківську школу медичних сестер було перейменовано в медичне училище, яке розпочало формувати фахівців 3-ох медичних спеціалізацій: медична сестра, фельдшер, акушерка.

З 1957 по 1959 рік установу очолював Юрій Кленус. У 1960 директором було назначено Таїсію Павлоцьку. Сьогоднішню будівлю по вул. Гоголя, 7 установа одержала у 1964-у році. У 1965-у відбулося широке розгалуження будівлі.

З 1974 року його керівником став Анатолій Тустановський, минулий випускник даного учбового закладу. За його посередництвом був відкритий в експлуатацію 5-ти поверховий гуртожиток, а у 1989 році по вул. Гоголя, 7 закінчилося зведення сучасного учбового корпусу.

Від 1994 р. при установі функціонує медико-біологічний ліцей (спеціальність - молодша медична сестра) по догляду за хворими. 1995 р. сформовано відділ післядипломної освіти молодших медичних фахівців. Від 1999 р. формують спеціалістів за кваліфікацією "Фармація", 2001 р. - "Сестринська справа" (бакалавр медицини).

ЧДМК на даному етапі - це одне з найкращих учбових медичних установ України.

Керівником його є відомий лікар України, кандидат медичних наук Любомир Степанович Білик.

Під його керівництвом були сформовані нові кваліфікації "Стоматологія ортопедична", "Фармація" та медико-біологічний ліцей, підрозділ післядипломної освіти; цілком осучаснена матеріально-технічна структура, побудовано до 60-річчя коледжу новий учбовий корпус, придбано спортивно-оздоровчий комплекс Більче Золоте, сформована відомча аптека.

У всіх гарних справах Любомира Степановича піддержує педагогічний склад закладу, який нараховує більше ста викладачів. Серед них:

- 6 кандидатів наук;

- 5 здобувачів наукових ступенів;

- 21 відмінник освіти України;

- 45 викладачів з вищою спеціалізованою категорією;

- 12 викладачів-методистів;

- 20 старших викладачів.

ЧДМК

Пошук та запровадження інтерактивних технологій навчання, постійно оновлювана учбово-матеріальна структура, стійкий творчий склад – все це є запорукою якісного становлення конкурентноздатних спеціалістів, медичних сестер, фельдшерів, акушерок, фармацевтів, зубних техніків, медичних сестер – бакалаврів медицини.

На даному етапі випускниками закладу є понад 10-и тисяч осіб. Кожного року їх чисельність збільшується, і вони впевнено несуть ім’я колишніх студентів Чортківського державного медичного коледжу.

Частина випускників повернулася в рідну Alma mater вже на посади викладачів, щоб ділитись своїм знанням, вмінням і любов’ю до рідної установи з сучасним поколінням студентів.

Матеріально-технічна структура

В коледжі створені всі умови для навчання. Класи і аудиторії коледжу обладнані модерними персональними комп'ютерами. Діють 3 комп'ютерних кабінети. Всі комп'ютери об'єднані в локальну сітку з цілодобовим виходом у світову структуру Інтернет. Інтернет для студентів та викладачів закладу необмежений і безкоштовний.

Всі лекційні кабінети обладнані мультимедійними проекторами, плазмовими панелями, відеосистемами.

На основі коледжу постійно відбуваються обласні конкурси професійної майстерності, наукові конференції. Викладачі та студенти спілкувалися з академіками Шалімовим А., Яремою В. В., професорами і доцентами всіх медичних установ західного осередку нашої країни.

Цього року в  установі здійснено Всеукраїнську нараду директорів ВНЗ України за участю визначних фахівців міністерств освіти і науки та охорони здоров'я.

Заклад має свою спортивно-оздоровчу структуру відпочинку в мальовничому районі с. Більче-Золоте, до можливостей студентів облаштовані літні будиночки, басейн, водні велосипеди, катамарани, спортивні майданчики. Тут студенти не тільки проводять свій вільний час, але й займаються водними видами спорту, опановують основи туризму, набувають здібностей вирощування та застосування лікарських рослин.

Колектив коледжу володіє ще великою кількістю цікавих ідей, далекосяжних планів, які спрямовані на покращення формування медичних кадрів, є бажання працювати, є енергія дерзання і творення. А це, звісно, чималі складові успіху.

Чортківський державний медичний коледж здійснює  формування молодших професіоналів за такими кваліфікаціями:

- Медицина;

- Фармація.

Кожного року освіту здобуває близько 2 тис. студентів, з яких понад 50 круглих сиріт - на повному забезпеченні закладу.

Діють комп'ютерні аудиторії, внутрішньо коледжна система інтернет, стоматологічний кабінет, спортивний майданчик, сауна з басейном, медичний пункт, фізіотерапевтичний клас, кафе-бар, перукарня.

Коледж товаришує з Тернопільським державним, Івано-Франківським національним та Буковинським державним медичним закладами.

Чортківський державний медичний коледж, ЧДМК

Отже, на даному етапі Чортківський державний медичний коледж є навчальним закладом, який проводить високоякісну підготовку своїх студентів у галузі медицини.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!