Роздрукувати сторінку

Теребовлянське вище училище культури, ТВУК

« Назад

Теребовлянське вище училище культури - учбовий заклад І рівня кваліфікації в місті Теребовля Тернопільської області. З 2004 року в закладі функціонує учбово-консультаційний пункт Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, який надає можливість заочно вчитися в самій Академії.

Теребовлянське вище училище культури, ТВУК

Історія учбового закладу починається з бібліотечної школи, відкритої в Теребовлі 1940 року. До 1941р. в ній вже здобувало освіту понад 90 студентів. Велика Вітчизняна війна принесла великої школи майну установи. Тому незабаром після звільнення міста розпочалася діяльність над реконструкцією учбового закладу.

27 лютого 1944 р. був створений Теребовлянський технікум політосвіти на чолі з ректором Проскурой Артемом Яковичем. В закладі було 2 підрозділи: клубний та бібліотечний. 1947 р. учбовий заклад одержав ім’я "технікум формування культурно-освітніх робітників". З 1961 року установа була перейменована в культурно-освітнє училище.

З 1990 року - училище культури. 1994 р. одержало ранг "вища школа".

Перелік кваліфікацій:

- народна художня творчість;

- хореографія (народна хореографія);

- образотворча та декоративно-прикладна творчість;

- бібліотечна діяльність.

Форми навчання: денна та заочна.

ТВУК

Народні аматорські колективи:

- Чоловічий вокальний ансамбль "Октава" - створений у 1967 році, з 1996 - ранг "народний аматорський";

- Колектив «Любисток»;

- Народна аматорська театр-студія «Рампа»;

- Фольклорно-етнографічний колектив «Намисто»;

- 1994 р. сформований ляльковий театр.

Теребовлянське вище училище культури, ТВУК

Директора закладу:

- 1950-1965 - Я. П. Олійник;

- 1965-1969 - Іван Онисимович Вітенко;

- 1969-1986 - Гончаров Анатолій Миколайович;

- 1986-1991 - Віталій Пилипович Конончук;

- 1992-1993 - Борислав Іванович Івасів;

- вересень 1993  - Орест Михайлович Олійник.

Установа формує висококваліфікованих фахівців–керівників культурно - дозвіллєвої галузі, педагогів образотворчого мистецтва, педагогів хореографії, артистів колективів народного танцю, керівників творчих гуртів: хорового співу, народних та духових інструментів, режисерів видовищно-театралізованих заходів, свят та обрядів, педагогів декоративно-ужиткової майстерності, бібліотекарів-бібліографів.

На даний час установа – це модерний учбовий заклад, де є всі перспективи для отримання професійної освіти, яку надають високоосвічені викладачі-професіонали своєї праці.

Педагоги учбового закладу є конкурсантами журі Світових, Загальноукраїнських, Обласних та Регіональних фестивалів та членами кваліфікаційних комісій ВНЗ І-ІІ рівня спеціалізацій.

За час свого становлення в училищі сформовано більше ніж 15 тисяч фахівців денної та заочної форм освіти, з яких народних артистів України – 4, відомих артистів України – 9, заслужених діячів мистецтв України – 5, відомих співробітників культури України – 37.

Креативним обличчям та візитною карткою учбового закладу є мистецькі гурти – Володарі Гран-прі, Призери та Дипломанти Світових, Європейських, Загальноукраїнських, конкурсів та фестивалів.

Кожен напрямок за яким проводиться формування 99 містить великий спектр роботи з становлення та поширення народного мистецтва. Свідченням цього є існування в установі регіональної науково-історичної, фольклорно-етнографічної аудиторії Галицького Поділля “Мелос”.

Розпочинаючи з 2000 року на основі училища здійснюється Обласний фестиваль - конкурс талановитої учнівської молоді “Надія”.

Весь педколектив учбового закладу творчо співпрацює над розробками, покращенням та запровадженням інтерактивних форм та методів навчання. Показником цього є активне товаришування педагогічного складу та Державного методичного центру учбових закладів культури і мистецтв України з проблем створення та покращення типових програм учбових предметів та методичних рекомендацій для ВНЗ І-ІІ рівнів кваліфікації. Також педагоги є діючими членами наукових конференцій, за матеріалами яких видають свої наукові доробки у виданнях.

Напередодні проведення 75-річчя учбового закладу можна з гордістю зауважити, що формуючи фахівців для діяльності в установах культури Теребовлянське вище училище культури здійснює результативну діяльність по становленню та збагаченню українських національних традицій, звичаїв, обрядів, в першу чергу притаманних  регіону, всього того, що формує зміст духовного життя української нації.

Важливе завдання закладу – формування високоосвічених фахівців  за різноманітними кваліфікаціями, серед яких і бібліотечна робота.

Так як, саме все розпочиналося в далекому 1940 році, коли було створено бібліотечну школу з чисельністю 90 учнів. Після війни в 1944р. діяльність учбового закладу було покращено і створено клубний та бібліотечний підрозділ. Через рік ім’я було видозмінено на технікум – формування культурно-освітніх співробітників, надалі культурно-освітнє училище (1961). В 1990 р.  учбовий заклад реорганізовано в училище культури, а з 1994р. – в Теребовлянське вище училище культури.

Студенти бібліотечного підрозділу опановують завдання, зміст, організацію діяльності бібліотеки, основи документознавства, роботу з книгою, методику формування інформаційно-пошукових структур, обслуговування відвідувачів бібліотеки, автоматизовані технології, вміють проводити аналітико-синтетичну обробку документів, здійснювати діяльність бібліотеки.

Студенти кваліфікації «Бібліотечна справа» функціонують бібліотекарями у наукових, публічних, шкільних бібліотеках, а також бібліографами, книгознавцями, співробітниками музеїв, архівів, книжкових магазинів.

На даний час Теребовлянське вище училище культури є одним з визначних учбових закладів структури культури – і в цьому перевага всіх поколінь викладачів і студентів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!