Роздрукувати сторінку

Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського, КМУ ім. А. Річинського

« Назад

Влітку 1940 року в наймальовничіших регіонів Волині в древньому місті Кременці розпочав своє становлення один із найстародавніших учбових закладів Тернопільської області – фельдшерсько-акушерська школа (сьогодні медичне училище).

Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського, КМУ ім. А. Річинського

У період Другої світової війни учбовий заклад перестав існувати. Після звільнення Кременця 15 вересня 1944 року знову сформували фельдшерсько-акушерську школу в будівлі на вул. Драгоманова, 4, а для гуртожитку виділили приміщення давньої єврейської школи. До 1949 року термін освіти у закладі був 3 роки і формували тут акушерок і фельдшерів-акушерів. А набір учнів 1948 року на освіту тривав 4 роки, а кваліфікація після завершення школи – фельдшер-акушер.

Згідно з постановою Міністерства охорони здоров’я №404 від 24.06.1954 року фельдшерсько-акушерський заклад перейменували у медичне училище. Сформований учбовий заклад підготовлював уже фахівців із середньою спеціальною освітою – фельдшерів, акушерок, медсестер. З тих пір набір студентів закладу здійснюють на основі як неповної середньої, так і середньої освіти.

У 1996 році в училищі відкрили курси підвищення спеціалізації молодших медичних фахівців з 24 кваліфікацій.

В 1999 році в гуртожитку закладу облаштовано очний клас, а також нервово-психіатричний, ЛОР, сестринської освіти.

Нова віха історії закладу пов’язана з ім’ям Арсена Річинського – високоосвіченого лікаря – фахівця.

Становлення іменного учбового закладу пов’язано з святкуванням Дня міста, яке жителі святкують з приводу найдревнішої згадки про існування Кременця за Магдебурським правом, яке удостоювалось найкращим світовим містам ще з 13 століття.

В установі для відмінників-студентів з 2004 року створено іменну стипендію ім. А. Річинського. Директор закладу П. Є. Мазур та замісник з учбової діяльності О. С. Кралюк удостоєні ювілейною відзнакою «Духовність – народу», директора установи в 2007 році вибрано Почесним науковим робітником підрозділу релігієзнавства інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України.

КМУ імені Арсена Річинського - вищий учбовий заклад I-II рівнів кваліфікації.

За останній час збільшилась педмайстерність викладачів. Цьому дають змогу конференції, семінари, участь у світових конкурсах. Директор закладу є автором 119 друкованих праць, 4-ох посібників для студентів вищих учбових закладів I-IV рівнів кваліфікації, 4-ох посібників і 16 раціоналізаторських пропозицій та патенту на винахід.

В училищі діють викладачі з великим досвідом і молоді креативні фахівці - 67% з вищою та першою спеціалізацією, 49% володіють рангом старший викладач, науковий ранг мають: кандидат медичних наук П. Е. Мазур, кандидат біологічних наук Л. А. Кравчук. А загалом в закладі функціонує 50 викладачів, які приймають участь у науковій та науково-дослідній діяльності.

На сьогоднішній день в училищі отримують освіту 464 студента на лікувальному, акушерському та медсестринському підрозділах. З 1994 року частина студентів здобуває освіту на платній основі.

До можливостей студентів нові модерні аудиторії, класи клінічних предметів, комп'ютерні аудиторії,  бібліотека з читальним залом на 30 осіб і книжковим фондом більше ніж 30 тисяч екземплярів.

В закладі функціонують 25 предметних гуртків: 12 клінічних, 13 загальноосвітніх. Студенти активно приймають участь у конкурсах науково-пошукових праць.

КМУ ім. А. Річинського

У восьми колективах художньої творчості залучено 109 студентів, в спортивних гуртках  - 163 студента. Традиційно відбуваються в закладі День знань, свято білого халата, День студента, фестивалі професійної майстерності "Кращий за професією" та інші заходи. В обласному огляді-конкурсі художньої творчості три роки поспіль установа займає друге місце серед 17 ВНЗ І та ІІ рангів кваліфікації, в 2008 році хоровому складу надано звання народного творчого колективу профспілкових комітетів України. У 2008 році хор став призером гран-прі всеукраїнського конкурсу мистецтв "Ліра Гіппократа 2008" та конкурсантом ІІ Всеукраїнського фестивалю колядок та щедрівок в Острозі.

У 2008 році реорганізовано і збільшено виставку музейного куточка, який присвячений життю і справі Арсена Річинського. В обласному огляді-конкурсі музей закладу отримав диплом ІІ ступеня.

За роки становлення із закладу випустили більше ніж 7 тисяч високоосвічених фельдшерів, акушерок, медсестер, тому перерахувати імена деяких з них немає змоги. Саме життя надає оцінку студентам закладу.

На загальноукраїнському конкурсі професійної творчості "Ескулап-професіонал" в 2008 році друге місце в Україні отримала студентка училища 2006 Інна Голуб (Кузьміна). У 2009 році на тому ж фестивалі четверте місце в Україні зайняла випускниця 2006 р. Наталя Кисіль. Обидві діють медсестрами в Кременецькій райлікарні.

Серед його студентів - керівники лікувально-профілактичних установ області: Г. В. Корицький, Е. М. Шевчук, А. М. Гулько, замісники головних лікарів М. Ф. Сидорук, С. А. Резнік, доктори та кандидати медичних наук О. В. Панасюк, П. М. Ляшук, І. Б. Тріль, Н. Д. Лобанова, які функціонують у вищих учбових закладах III-IV рівнів кваліфікації різноманітних куточків України. Окреслені вище кандидати наук, які функціонують в установі, директор П. Е. Мазур і викладач біології Л. А. Кравчук, теж студенти училища.

КМУ ім. А. Річинського здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Медицина.

Важлива ціль виховної діяльності закладу – створювати свідоме відношення до навчання, праці, вибраної справи; виховання загальнолюдських цінностей на базі громадянського, естетичного, морально-правового, екологічного, фізичного, трудового, професійного становлення.

Керівництво, циклові комісії направляють всі сили на те, щоб кожна лекція, практичне чи семінарське заняття володіли виховною направленістю, а учіння будь-якого предмету виховувало б у студентів не лише професійні вміння, а й сприяло опануванню загальнолюдських засад моралі.

Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського, КМУ ім. А. Річинського

Отже, наперекір всім економічним неприємностям, живе КМУ ім. Арсена Річинського, проводить у світ медичних знань нові покоління талановитих молодих людей.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!