Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області \ ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області та їх рейтинг \ 2. Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ТНПУ ім. В. Гнатюка

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ТНПУ ім. В. Гнатюка

« Назад

Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка (Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка) – найвідоміший найстаріший ВНЗ західного регіону країни, культурно-освітній центр. Також ТНПУ є науково-методичним осередком, основна наукова діяльність якого лежить у сфері педагогічної освіти.

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ТНПУ ім. В. Гнатюка

Тернопільський педагогічний університет ім. Гнатюка об'єднав в навчально-наукову структуру декілька учбових закладів педагогічного профілю з метою диференційованого відбору студентів відповідно з профорієнтацією. До складу ТНПУ входить Інститут педагогіки і психології, Інститут мистецтв, вісім факультетів, на яких здобуває освіту понад 8000 студентів на денній та заочній формах.

В ТНПУ на 50 кафедрах працюють близько 500 працівників науки, в числі яких три академіка АНВШ, 57 професорів, докторів наук. При університеті є заочна математична школа, навчання в якій можуть школярі різних областей України.

Тернопільський педагогічний університет ім. Гнатюка проводить навчання за напрямами: мовознавство (німецька, французька, англійська, українська, російська мови, переклад) і література (журналістика), фізичне виховання (спорт, туризм, здоров'я людини), мистецтво (музичне, театральне, образотворче, дизайн), природничі науки (фізика, біологія, географія, хімія, екологія), математика, соціальні науки (історія, психологія, соціологія, соціальна педагогіка), початкова, технологічна освіта.

Університет вводить в освітній процес інформаційні технології: діяльність на сервері системи MOODLE дозволяє уніфікувати навчальні курси, студентам організований доступ до мережі Інтернет. Є можливість післядипломної підготовки, вступу в аспірантуру.

ТНПУ імені В. Гнатюка є важливим культурним і просвітницьким центром Тернопільської області. Відкриття університету відбулося в 1940 року, коли був утворений педагогічний інститут. Сьогодні ТНПУ - це престижний, передовий вищий учбовий заклад IV рівня кваліфікації.

З 1995 року до структури інституту входять:

- Кременецький педагогічний коледж;

- Чортківське педагогічне училище;

- Тернопільський обласний інститут післядипломної освіти, що надає прекрасну можливість здійснення ступеневого формування високоосвічених педагогічних кадрів.

ТНПУ ім. В. Гнатюка

На сьогоднішній день в закладі можна отримати освіту на 13 факультетах за 30 кваліфікаціями:

Інститут мистецтв:

Кваліфікації:

«Музична педагогіка і виховання»,

«Театральне мистецтво»,

«Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».

Психолого-педагогічний факультет:

Кваліфікації:

«Практична психологія»,

«Соціальна педагогіка»,

«Психологія»,

«Соціальна робота».

Хіміко-біологічний факультет:

Кваліфікації:

«Біологія і хімія»,

«Біологія і основи екології»,

«Біологія».

Фізико-математичний факультет:

Кваліфікації:

«Математика та основи інформатики»,

«Фізика та основи інформатики»,

«Інформатика».

Інженерно-педагогічний факультет:

Кваліфікації:

«Трудове навчання» (напрям: технічна праця, обслуговуюча праця),

«Професійне навчання» (напрям: інженерна та комп'ютерна графіка; комп'ютерні технології в управлінні та навчанні).

Географічний факультет:

Кваліфікації:

«Географія і біологія»,

«Географія та основи екології»,

«Географія»,

«Екологія та охорона навколишнього середовища»,

«Туризм».

Факультет іноземних мов:

Кваліфікації:

«Англійська мова та література»,

«Німецька мова і література»,

«Французька мова та література»,

«Переклад (англо-український)».

Історичний факультет:

Кваліфікація:

«Історія та основи правознавства».

Філологічний факультет:

Кваліфікації:

«Українська мова і література»,

«Українська мова і література та російська мова і література»,

«Мова та література (російська)»,

«Журналістика».

Факультет підготовки вчителів початкових класів:

Кваліфікації:

«Початкове навчання»,

«Початкове навчання та образотворче мистецтво»,

«Початкове навчання та англійська мова».

Факультет фізичного виховання:

Кваліфікації:

«Олімпійський та професійний спорт»,

«Фізична реабілітація»,

«Фізичне виховання».

Факультет довузівської підготовки;

Факультет післядипломної освіти.

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ТНПУ ім. В. Гнатюка

Університет має гарну навчально-технічну структуру, а саме в його розпорядженні сьогодні знаходяться 6 учбових будівель, навчально-виробничі майстерні, учбово-спортивний комплекс, ботаніко-ентомологічний заповідник загально-державного значення, агробіостанцію, спортивно-оздоровчий табір. До студентського містечка також включено 6 гуртожитків, студентський будинок творчості, 2 їдальні, 2 студентських кафе, готельні кімнати для закордонних викладачів і студентів, санаторій-профілакторій.

Історія Вузу почалася у 1805 році з формуванням Кременецького ліцею. Це одне з древніших учбових закладів західного регіону країни на даний час є визначною культурною і освітньою установою, центром освіти і науки Тернопільського краю. За роки свого становлення Університет сформував більше ніж 55 000 фахівців.

Сьогодні тут здобувають освіту біля 8000 студентів і працюють понад 500 викладачів на 50 кафедрах, серед яких 57 докторів наук, понад 300 кандидатів наук та доцентів, 3 академіка.

Також діють центри довузівської підготовки та післядипломної освіти.

Матеріально-технічне забезпечення Університету: аудиторії, обладнані згідно сучасних вимог, лабораторні кабінети з наочним матеріалом і комп'ютерною технікою, бібліотеки з читальними залами, віртуальна бібліотека, 6 спортзалів, 5 сучасних гуртожитків, санаторій профілакторій, оздоровчі бази, медичний пункт, біологічний стаціонар, інтернет-кафе.

В Університеті проводиться наукова діяльність, яка спрямована на розробку програм досліджень енергозбереження та краєзнавчого колориту регіону. Щорічно ВНЗ є місцем проведення 10 – 15 наукових семінарів і конференцій всеукраїнського та міжнародного масштабу.

В рамках культурно-масової і виховної роботи у Вузі організовуються фестивалі, конкурси, ігри КВН. Діють численні колективи художньої самодіяльності: Жіночий хор, Оркестр духових інструментів, Оркестр народних інструментів, ансамбль бандуристів, танцювальний колектив.

Міжнародне співробітництво ВНЗ ґрунтується на довгострокових контактах з учбовими закладами та організаціями Польщі, Німеччини, Австрії, Росії, США та інших країн.

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Отже, на даний час Тернопільський національний педагогічний університет є найкращим педагогічним вузом західного регіону.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!