Роздрукувати сторінку

Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, БК ПДАТУ

« Назад

Бучацький коледж Подільського ДАТУ, один з древніших державних учбових закладів краю, був заснований в 1939 р., коли в с. Язловець Бучацького повіту було сформовано Монастирську школу. Поступово вона отримала статус зооветеринарного технікуму, який в 1946 році був переведений в м. Бучач. У 1964 р. заклад об'єднано з радгоспом с. Трибухівці і створений Бучацький радгосп-технікум, а в 1966 р. створено агрономічний підрозділ, який перемістили  з Кременця. З 1998 р. Бучацький радгосп-технікум реорганізовано у Бучацький державний аграрний коледж, а з 28 лютого 2006 р. - на Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету.

Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, БК ПДАТУ

Кваліфікації:

- Ветеринарна медицина;

- Виготовлення та переробка продукції тваринництва – Технолог;

- Виготовлення та переробка продукції рослинництва – агроном;

- Землеустрою;

- Організатор виробництва – Менеджер;

- Бухгалтер освітньо-кваліфікаційних рангів.

Студенти за можливістю можуть одержати водійські права-любителя. В один і той же час вони можуть здобувати освіту на денній формі навчання за однією кваліфікацією, і на заочній - з іншої.

Студенти старших курсів здійснюють виробничі практики в найкращих господарствах та підприємствах району, Тернопільської області та інших областях. Охочі відбувають практику за межами країни. З 2006 р. студентів IV курсів за кваліфікацією "Агрономія" запрошують на практику до Швейцарії, а за кваліфікаціями "Ветеринарна медицина" та "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва" - до Данії.

За сприянням педради кращі студенти закладу продовжують здобувати освіту у вищих навчальних установах  III - IV рівнів спеціалізації в спецгрупу зі зменшеним терміном навчання. Ліцензований об’єм набору студентів нараховує 425 чол. Заклад проводить формування фахівців за держзамовленням і назначає студентам, які вдало здобувають освіту стипендію, згідно з Указом Кабінету Міністрів України, а також за кошти фізичних та юридичних осіб. На даний період в закладі здобуває освіту 686 студентів на денній формі навчання і 230 - на заочній.

Роботу учбового закладу створюють 11 циклових комісій, в які включено 111 викладачів.

Серед них 4 кандидати наук, один аспірант, 2 магістра; володіють почесним іменем: "Відмінник освіти України" - 7 чол., Педагогічні звання: старший викладач - два і викладач - методист - 13 чол.; володіють кваліфікаційними категоріями: викладач вищої кваліфікації - 51, І-й - 30, II-й - 17 чол.

Заклад володіє двома учбовими будівлями, студентською їдальнею, гуртожитком. Все це досить вдало розташоване в студентському містечку на околиці міста. Студенти здобувають освіту в 52 облаштованих кабінетах і аудиторіях. Майбутні ветфельдшери і технологи здійснюють практичні заняття в учбово-виробничій клініці.

Функціонують також: бібліотека, читальний зал, поліграфічний центр, 2 комп'ютерних аудиторії (з виходом в інтернет), учбово-методична аудиторія. Діють музеї: історії закладу, бойової слави "Надія".

БК ПДАТУ

До можливостей студентів: медпункт, стоматологічний відділ, буфет, студентська їдальня (вартість обіду 5-10 грн.). Студентам надаються гуртожитки з всіма необхідними умовами проживання (щомісячна оплата - 50 грн.).

При закладі діє культурно-спортивна структура, до складу якої включено: актовий зал, гуртки; спортивний зал, тренажерне приміщення для занять важкою атлетикою і гирьовим спортом, аудиторії для настільного тенісу, великий стадіон, спортивні площі, відкритий тир. Функціонують гуртки художньої творчості: студентський хор, вокальні хори хлопців, вокально-інструментальний хор, народний самодіяльний театр мініатюр "Сатиричне вікно", фольклорно-етнографічний ансамбль, танцювальний гурток. Кожного разу проводяться концерти, конкурси, відкриті виховні заходи до різноманітних пам'ятних днів, дискотеки, вечори дозвілля, зустрічі з відомими людьми різних спеціальностей.

Учасники художньої самодіяльності приймають участь в обласних заходах художньої творчості серед учбових установ I - IV рівнів спеціалізації області та регіону, кожного разу обіймають перші місця. І все це під покровительством художніх керівників - спеціалістів своєї справи.

Викладачі фізичної культури проводять роботу спортивних гуртків з футболу, волейболу, настільного тенісу, біатлону, легкої атлетики, лижного та гирьового спорту. Напротязі декількох років Бучацький коледж кожного разу обіймає перші місця в загальному заліку першості області серед вищих учбових установ I - II рівнів кваліфікації, а також приймали участь у Всеукраїнських сільських спортивних іграх на першість України (посіли призові місця). Поміж  студентів закладу є 4 кандидати в майстри спорту, 2 майстри спорту.

В установі функціонує молодіжна профспілкова група, яка захищає соціальні права студентів. Опікою голови МПК студенти з числа сиріт, напівсиріт, з багатодітних сімей, інваліди (дитинства і різноманітних груп). За постановою студентського профспілкового комітету їм надається матеріальна допомога з фонду соціального забезпечення. На зимових і літніх канікулах (кожного року) голова МПК здійснює оздоровлення такої категорії студентів з виїздом в санаторії, пансіонати дозвілля курортів регіону і т. д.

Коледж має тісні контакти з учбовими закладами України та за її межами, а саме: з МАУП в Києві, Київським Національним аграрним університетом, Київським національним педуніверситетом ім. Драгоманова, Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького, Львівським національним економічним університетом, Чернівецьким національним університетом, Коломийським інститутом природокористування, а також з учбовими закладами Польщі, Данії, Швейцарії, Франції.

Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, БК ПДАТУ

Студенти старших курсів відбувають виробничі практики в найкращих господарствах та підприємствах району, Тернопільської області та інших областях. Бажаючі відбувають практику за межами країни. У 2006 р. студентів ІV-х курсів кваліфікації "Створення і переробка продукції рослинництва" вперше запросили на практику до Швейцарії, а за кваліфікаціями "Ветеринарна медицина" і "Створення і переробка продукції тваринництва" - у Данії та Франції.

За постановою педагогічної ради найкращі студенти закладу продовжують освіту у вищих навчальних установах III - IV рівнів спеціалізації в спецгрупу зі зменшеним терміном навчання.

Практика студентів за кордоном - одна з форм здійснення практичної підготовки, є обов'язковим компонентом освітньо-професійної програми формування спеціалістів для отримання кваліфікаційного рангу і здійснюється відповідно з "Розпорядженням про здійснення практики студентів вищих учбових установ України", зареєстрованого указом Міністерства освіти України.

Студенти БК ПДАТУ на протязі 2007-2009 років здійснювали сільськогосподарську практику в Швейцарії. З швейцарським підприємством "Агроімпульс" та дирекцією установи заключено договір про здійснення практики строком на 4 місяці.

Отже, Бучацький коледж ПДАТУ – це учбовий заклад, який з радістю чекає нових студентів для отримання високоякісної освіти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!