Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області \ ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області та їх рейтинг \ 14. Гусятинський коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, ГК ТНТУ ім. І. Пулюя

Гусятинський коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, ГК ТНТУ ім. І. Пулюя

« Назад

У 1984 р. у смт. Гусятин надано у використання будівлю новозбудованої  школи. Гарна будівля старої школи, зведеної ще у 1911 р., існувала без власника.

Гусятинський коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, ГК ТНТУ ім. І. Пулюя

Розпорядженням Держпостачу СРСР № 116 від 02.04.86 р. було сформовано Гусятинський політехнікум. Учбово-матеріальна структура формувалася із 13 класів, 4 лабораторій, бібліотеки загальною територією 1130 м2, гуртожитку територією 850 м2, їдальні територією 260 м2, спортивного залу територією 380 м2, приміщення територією 168 м2, інших будівель площею 165 м2.

Державна комісія постановила, що установа готова до формування професіоналів за кваліфікаціями: «Технологія полімерних плівкових матеріалів і штучної шкіри» та «Устаткування підприємств з обробки пластмаси і гуми».

У 1988 р. заклад розпочинає формування спеціалістів за кваліфікаціями: «Переробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» та «Виготовлення виробів із паперу і картону». Вперше у студентську сім'ю ввійшло відразу 240 молодих людей.

1 березня 1989 р. занесене в історію закладу  червоною лінією. Цього дня відбувається перший випуск і отримання дипломів 9-ти студентам. Диплом з нагородою за реєстровим номером 1 надано Кравецькій Оксані, яка за високі досягнення у навчанні першою вписана у книгу Пошани закладу.

У 2001 р. на основі установи сформовано учбову структуру, до якої ввійшли Ярмолинецький технологічний ліцей, Бучацька автошкола, Хоростківський ліцей, Чемеровецький МНВК-ліцей.

У поліпшенні матеріальної структури установи досить плідно допомагає Міністерство освіти і науки України. Кожного разу в повному обсязі щороку виплачується заробітна платня, стипендії, залишається досить грошей на комунальні послуги та енергоносії. Додаткові гроші Міністерство надає учбовій установі на початок зведення персональної котельні у 2004 р., на ремонтні роботи у гуртожитку та учбових будівлях, на купівлю комп’ютерної аудиторії у 2006 р., на лагодження ділянки даху у 2009 р., на купівлю меблів, спортивного устаткування, комп’ютерної оргтехніки, учбової літератури у 2010 р.

Велику матеріальну допомогу закладу надають керівники організацій регіону.

У 2002 р. установа вводить ще дві нові кваліфікації «Бухгалтерський облік» та «Діловодство». У цей ж е час студентський гуртожиток переміщено з буд. 4, вул. Тернопільська у буд. 5, проспекту Незалежності, який розташовується недалеко від навчальних будівель установи. Таке переміщення студентів надало можливість 8-ми сім’ям співробітників коледжу одержати житло у буд. 4 на вул. Тернопільська.

У 2003 р. заклад припиняє освіту бакалаврів. Зменшення набору студентів, потреба у здійсненні акредитації кваліфікацій стали важливою причиною такого рішення. Студенти-бакалаври коледжу переміщаються до ТДТУ і продовжують здобувати освіту з III курсу.

На даний час коледж розташований у 4-ох будівлях загальною територією 7020 м2. До можливостей студентів і викладачів 36 учбових кабінетів і облаштованих лабораторій, в яких обладнано 107 комп’ютерів, 14 мультимедійних проекторів, 6 комп’ютерних аудиторій з можливістю виходу в мережу Internet, поліграфічний центр, 2 учбово-виробничі будівлі, 2 спортивних зали, тренажерний зал, бібліотека і читальна зала, гуртожиток загальною територією 370 м2, їдальня.

ГК ТНТУ ім. І. Пулюя

За посередництвом закладу у 2004 р. було організовано здійснення кожного року предметних конкурсів серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів кваліфікації Тернопільської області. На основі коледжу такі олімпіади відбулися з історії (2004 р.) та математики (2006 р.), інформатики (2011 р.). З 2004 р. у закладі відбуваються постійні викладацькі та студентські наукові семінари.

Гусятинський коледж ТНТУ імені Івана Пулюя у структурі з університетом проводить систему ступеневої вищої освіти: висококваліфікований працівник: молодший фахівець - бакалавр - спеціаліст - магістр. Студенти установи із ІІІ курсу продовжують здобувати освіту в ТНТУ ім. І.Пулюя та інших визначних закладах України.

Коледж сприяє збільшенню професійного рангу викладачів, а зростаючий рівень кадрів створює нові сторінки історії установи. На сьогодні педагогічний склад установи нараховує 62 викладачі, з них: 5 кандидатів наук, 36 спеціалістів вищої спеціалізованої категорії, 8 викладачів здобувають освіту в аспірантурі. За плідну працю члени педагогічного складу удостоєні Почесними дипломами Міністерства освіти і науки України, вшановані нагрудними відзнаками.

З 2005 р. співробітниками вузу видано 270 наукових статей, сформовано 358 методичних розробок і посібників, із них 11 з грифом «Рекомендовано МОНУ для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів кваліфікації», студентами видано 458 статей.

Бібліотеку установи під керівництвом завідувача Старенької О. В. удостоєно найкращою у 2005, 2006, 2008 рр. в обласному конкурсі серед подібних ВНЗ І-ІІ рівня кваліфікації Тернопільської області, а у 2009 р. та 2010 р. удостоєно дипломами відповідно ІІІ та ІІ ступенів. Книжковий фонд бібліотеки збільшився від 6228 екземплярів у 1986 р. до 42 тис. екземплярів у 2010 р. Кожного року співробітниками бібліотеки здійснюються виховні заходи: літературні огляди, тематичні вечірки, зустрічі, проводяться книжкові виставки.

З ціллю духовного формування молоді у жовтні 2007 р. у коледжі посвячено капличку Матері Божої. У 2010 р. загальними силами студентів та співробітників були вишиті хоругви і презентовані церкві Покрови Пресвятої Богородиці у Гусятині.

Гусятинський коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, ГК ТНТУ ім. І. Пулюя

З 1999 року заклад обіймає перші місця у конкурсних творчих звітах художніх колективів ВНЗ І-ІІ рівнів кваліфікації області. Студентська команда КВК володіє ім’ям «Галицькі перці». Коледж пишається своїми студентами. За 25 років сформовано 3734 молодших фахівців. Дипломи з відзнакою одержали 532 випускники.

Отже, Гусятинський коледж є навчальним закладом, який надає ґрунтовну освіту своїм студентам.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!