Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Сумської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Сумської області \ ЗВО (ВНЗ) Сумської області та їх рейтинг \ 8. Політехнічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету, ПТ КІ СДУ

Політехнічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету, ПТ КІ СДУ

« Назад

Конотопський Політехнічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету – один із найдавніших навчальних закладів м. Конотоп, один із перших залізничних закладів України, заснований у 1890 році як ВНЗ з І рівнем акредитації, здійснює підготовку молодших спеціалістів за 8 спеціальностями.

Директор Політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету – Тетяна Вікторівна Гребеник.

ПТ-КІ-СДУ

В технікумі створено чотири відділення для забезпечення навчального процесу:

1. Відділення будівництва залізниць та автошляхів. Одне з перших відділень, яке було засновано в технікумі. Кожний студене забезпечуються практикою під час навчання, яка проходить на передових підприємствах.

2. Відділення будівництва будівель й споруд та землевпорядкування. Після отримання диплому студенти здобувають одразу дві-три професії: штукатур, маляр, муляр та тесляр.

3. Відділення менеджменті та матеріалообробка. На цьому відділенні створені предметні циклові комісії, які здійснюють дослідження та удосконалюють навчальний процес у своїй сфері.

4. Комп’ютерні та електронні технології. На даний час є одне з найголовніших відділень. У зв’язку із розвитком у суспільства в інноваційній сфері технікум потребує також розвитку та удосконалення, саме це відділення і забезпечує такою діяльністю.

Політехнічний-технікум-Конотопського-інституту-Сумського-державного-університету, ПТ-КІ-СДУ

Контакти Конотопського політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету

Адреса: Сумська область, м. Конотоп, вул. Садова, 39.

Телефон: (05447) 451 71.

Електронна пошта: politech@konotop.org.

Сайт: http://kpt.sumdu.edu.ua.

Політехнічний-технікум-Конотопського-інституту-Сумського-державного-університету

Історія ПТ КІ СДУ

Розвиток навчального закладу пов’язаний зі створенням залізничного транспорту, зокрема з спорудженням спочатку Курсько-Київської (К - К), а потім - Воронезько-Києво-Московської (М-К-В) залізниці. Швидкий та посилений розвиток залізничного транспорту призвів до необхідності великої кількості спеціалістів різних професій, пов’язаних саме з залізничним транспортом, і створенні навчальних закладів з підготовки спеціалістів залізничної служби.

Перший такий навчальний заклад у 1869 р. було засновано на станції Єлець. Кошти на утримання закладів складалися з відрахувань експлуатаційних прибутків залізниці.

Незважаючи на те, що Конотопське училище давало своїм учням міцні знання, і заклад користувався авторитетом у керівництва М-К-В залізниці, у дореволюційний період можливість продовжити навчання у вищому навчальному закладі була майже нереальною, і більшість випускників чекала важка праця на залізниці.

Лише найнаполегливіші з них, шляхом самоосвіти, здачі екстерном іспитів, досягали вступу у вищі навчальні заклади. Серед випускників тих часів є видатні особистості, котрі стали добре знаними й відомими далеко за межами нашого міста. Випускник 1896 року Шелест Олексій Несторович - видатний вчений у галузі теплобудування та машинобудівництва, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Тепловозобудування» МВТУ ім. Баумана.

Днем народження навчального закладу вважають 20 серпня 1890 року. Саме цього дня в Конотопі, у південній його частині, поблизу залізниці та Головних залізничних майстерень, було відкрито трирічне технічне залізничне училище, у великому для того часу приміщенні, побудованому ще до 1890 р. в смузі відчуження за типовим проектом. Це одна з якнайкращих споруд Конотопа ХІХ ст., приклад височенної майстерності місцевих будівельників і спеціалістів.

Освітній процес відбувався на основі навчального плану і програм для 3-річного навчання в класах і майстернях.

Навчання в Політехнічному технікумі Конотопського інституту Сумського державного університету

Навчання здійснюється висококваліфікованим педагогічним складом. Для проведення навчального процесу технікум забезпечений всіма необхідними обладнаннями: бібліотека з доступом до мережі Internet, нові інформаційні ресурси, сучасні наукові видання, потужна матеріально-технічна база. Проведення довузівської підготовки, яка є одна із якнайкращих в регіоні.

Першочерговим завданням сьогодення для кожного педагогічного колективу є виховання свідомого та відповідального ставлення молоді до власного здоров’я та здоров’я інших як важливої умови повноцінного життя та успішного навчання. Так, одним з головних напрямків навчально - виховного процесу в нашому навчальному закладі є створення сприятливих умов для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я студентів, підвищення рівня їхньої фізичної підготовленості.

Навчаючись в технікумі, студенти здобувають знання, вміння та навички здорового способу життя, проведення корисного дозвілля та активного відпочинку. У технікумі на належному рівні проводиться спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота. Збірні команди технікуму беруть участь в обласних спартакіадах серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. У ХІХ обласній спартакіаді з 15 навчальних закладів технікум посів 4 місце, а в міській спартакіаді – почесне 1 місце.

Політехнічний-технікум-Конотопського-інституту-Сумського-державного-університету ПТ-КІ-СДУ

Спеціальності Конотопського політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету

Навчально-виховний процес в технікумі здійснюється висококваліфікованими спеціалістами зі значним досвідом та досягненнями. Технікум проводить підготовку за такими спеціальностями:

1. Організація виробництва;

2. Обслуговування комп’ютерних систем і мереж;

3. Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях;

4. Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації;

5. Будівництво та експлуатація будівель і споруд;

6. Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій;

7. Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів;

8. Землевпорядкування.

На заняттях студенти проводять дослідження сучасних тенденції в економічному житті країни, створюють мультимедійні бізнес-проекти, вивчають успішні приклади ведення бізнесу, як на вітчизняному, так і на світовому підприємницькому просторі.

Випускники спеціальності «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» зможуть отримати посади, щоб працювати технологами в цехах установ або у відділеннях головного технолога підприємства.

Випускники спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» створюють дипломні проекти, якими користуються в навчальному закладі не один рік: це і електронні підручники, різноманітні сайти, методичні комплекси з різних предметів, програмні продукти та бази даних з різних напрямів та багато різних пристроїв, зроблених на базі сучасної мікроелектроніки. В свою чергу випускники суміжної спеціальності допомагають обладнати відділення сигналізацією та зв’язком, створюють різноманітні електронні пристрої і вимірювальні прилади, освоюють методи створення документації та реальних електронних приладів за допомогою сучасних методик та комп’ютерної техніки.

Вступ на навчання на денне відділення проводиться на основі базової та повної загальної середньої освіти, а також на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника (випускники училищ) зі скороченим терміном навчання на вакантні місця другого курсу.

Вступ на заочне відділення проводиться на основі повної освіти (база 11 класів) та на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника (випускники училищ).

Студентське життя в ПТ КІ СДУ

Студентське життя - це час для самовдосконалення, одержання знань і навичок, які згодом допоможуть стати справжнім фахівцем у своїй галузі зайняти гідне місце в житті. Але це не тільки лекції, конспекти, завдання, заліки й іспити.

У технікумі дозвілля студента насичене творчими справами і яскравими враженнями, адже практично в будь-якій сфері інтересів можна знайти можливість для самореалізації.

Справжнє студентське життя – це не тільки лекції, семінари, виробничі та навчальні практики. Це ще й прагнення долучитися до насиченого позаурочного життя. Політехнічний технікум КІ СДУ по праву можна вважати одним з найпопулярніших, найвідоміших культурних центрів м. Суми.

Багато започаткованих заходів набули загальноміського, обласного і навіть міжнародного статусу. Коло пропонованих творчих справ щороку розширюється, тож може задовольнити найвибагливіші смаки небайдужих студентів.

Співпраця Політехнічного технікума Конотопського інституту СДУ

Традиційною вже стала співпраця з агрофірмами області та України. Щоліта агрофірми «Сади України», СК «Агро» та ін.. радо вітають наших студентів, які давно зрозуміли, що влітку можна не лише відпочити на свіжому повітрі, а й заробити при цьому чималі кошти.

Політехнічний технікум КІ ДУ, завдячуючи співпраці з благодійним фондом «Відень» у рамках проекту «Коло друзів», забезпечив систематичне функціонування трьох студентських клубів, а саме: «Наука бути Лідером», «Школа волонтерства», «Навчіть мене жити». Оргкомітет закладу щиро вдячний партнерам за розуміння сучасних проблем студентів та небайдужість до реалізації їх молодіжної ініціативи. Нині, враховуючи ситуацію в країні, окреслена співпраця у даному напрямку роботи особливо є актуальною і значущою. При цьому слід відмітити, що останнім часом збільшилась кількість учасників студентських клубів та модернізувались форми їх діяльностіє

Тому, сьогодні ПТ КІ СДУ – це багатопрофільний навчальний заклад зі світовою 120 – річною історією, який дає якісну підготовку з багатьох різнопланових дисциплін, формує світогляд, життєву позицію.

Політехнічний технікум є досвідченим закладом, який надає освітні послуги з підготовки абітурієнтів до вступу у ВНЗ.

Підготовка до вступу здійснюється на основі викладання спеціальних дисциплін, також пристосування студентів до навчального процесу в технікумі.

Основними напрямками роботи довузівської підготовки є:

- абітурієнти отримають знання щодо підвищення їх знань із загальних дисциплін, які знадобляться ся для вступу;

- надання інформаційного матеріалу щодо вступу до технікуму та поради щодо обрання спеціальності;

- підтримка та розвиток творчих здібностей учнівської молоді та відбір їх на навчання до ПТ КІ СДУ.

Під час підготовки абітурієнти мають можливість ознайомитися з умовами вступу, детальна інформація щодо іспитів та їх характером завдань, які вимоги поставлені до рівня знань абітурієнтів.

У закладі діють шестимісячні, чотирьох місячні та трьох місячні підготовчі курси по вступу до технікуму.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!