Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Сумської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Сумської області \ ЗВО (ВНЗ) Сумської області та їх рейтинг \ 17. Сумське вище училище мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського, СУМК ім. Д. С. Бортнянського

Сумське вище училище мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського, СУМК ім. Д. С. Бортнянського

« Назад

Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського—ВНЗ уСумах зІ-ІІ рівнями акредитації, який сформувався в1997році в сучасному вигляді при ліквідуванні Сумського музичного училища імені Д. С. Бортнянського та Сумського училища культури.

Сумське-вище-училище-мистецтв-і-культури-імені-Д.-С.-Бортнянського

Контакти СУМК ім. Д. С. Бортнянського

Адреса: м. Суми, вул. Гагаріна, 18.

Телефон: 0542221139.

Електронна пошта: mailto:polomaster@ukr.net.

Сайт: http://svumik.sumy.ua.

СУМК-ім.-Д.-С.-Бортнянського

Історія Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського

Музична професійна школаЛеонідом Кагадеєвим була заснована в 1919 році. А вже в радянські часи отримала статус училища й іменувалася якСумське музичне училище. В 1985 закладу йому було надано ім'я українського композитора Д. С. Бортнянського.

Нині в училищі працює досвідчені педагоги, у складі якого – заслужений артист України, відмінники освіти, викладачі-методисти, заслужені працівники культури України.

За допомогою творчого вищого рівня управління, сумісна робота педагогів а студентів допомагають формувати надзвичайно зручну творчу атмосферу.

Головним напрямком художніх колективів училища мистецтв і культури є твори, що віддзеркалюють багатогранність українського мистецтва: українські народні пісні, музику, українські народні танці, традиційні народні музично-драматичні дійства.

Значне місце в напрямках колективів училища посідають кращі зразки української та зарубіжної класики.

Навчальний процес та структура СУМК ім. Д. С. Бортнянського

Педагогічний склад це - популяризатори народної творчості, фольклорних традицій та звичаїв. Вони проводять різноманітні цикли ігрових програм: «Українські вечорниці», «Новорічні свята», «Масляна» та ін.

Основним а славетним відділом училище є відділ декоративно-прикладного мистецтва, який є постійно приймає участь в різноманітних міських, міжнародних та всеукраїнських олімпіадах.

Фахівці цього відділу зробили великий внесок в розвиток декоративного мистецтва не тільки на рівні училища, але й для країни в цілому. Велика кількість витворів славляться в усьому світі. Вони з великим успіхом демонструють свої успіхи разом із найвидатнішими колективами та не поступаються їм., серед них відділ декоративно-прикладного мистецтва Сумського обласного художнього музею ім. Н.Онацького.

Наприклад, один з випускників Олексій Шевченко є автором проектів пам’ятного символу «Сумка» і фонтану «Покровський».

З 2013 року працює Міжнародний мистецький проект «Повернення до витоків», в рамках якого в Сумській муніципальній галереї були продемонстровані творчі роботи випускників минулих років.

В училищі відбуваються Всеукраїнські конкурси: хорових диригентів імені Д.С. Бортнянського серед студентської молоді.

Училище веде активну співпрацю з іншими навчальними закладам та установами: Народний ансамбль народного танцю «Молодість» приймав участь у фестивалях народної творчості в Болгарії, Голландії.

Вихованці дитячого хореографічного центру кожного року приймають участь у Фестивалі дитячої творчості в Болгарії, а 2013 року стали учасниками фестивалю в Румунії.

При училищі свою діяльність ведуть три дитячі студії – музична, хореографічна, образотворчого мистецтва. Вони є основою педагогічної практики студентів. Кожен студент має можливість викладати в цьому центрі та навчати маленьких творців мистецтву, допомагати їм у розробленні своєї майстерності та привити бажання до створення нових та творчих витворів.

У березні при методичному центрі організовують обласні конкурси серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів за напрямками хореографічного, образотворчого мистецтва та музичного.

Консультації надаються з предметів, що винесені на вступні випробування, в обсязі навчальних програм та відповідно до фахових вимог.

В училищі функціонує обласний навчально-методичний центр, де сконцентровано інформацію про методичну діяльність фахівців та досвід роботи з дитячими мистецькими навчальними закладами області.

Сумське-вище-училище-мистецтв-і-культури-імені-Д.-С.-Бортнянського СУМК-ім.-Д.-С.-Бортнянського

Спеціальності СУМК ім. Д. С. Бортнянського

Училище проводить підготовку спеціалістів за такими напрямками навчання:

- музичне мистецтво;

- хореографія;

- образотворче та декоративно-прикладне мистецтво;

- народна художня творчість;

- бібліотечна справа.

Бібліотечка справа з отриманнямпрофесіїбібліотекаря. Бібліотечна спеціальність заснована в 1966 році і з цього моменту готує кваліфікованих спеціалістів у бібліотечній діяльності. Зараз випускники працюють в бібліотеках всіх областе снаго ї країни. Деякі з них займають керівні посади в Централізованих бібліотечних відділеннях.

Навчання відбувається за кошти державного бюджету та за власні кошти. Навчатися можна як на денному, так і на заочному відділеннях. Період навчання становить 2 роки 10 місяців.

Здобувши диплом, фахівці можуть працюватив музеях, бібліотеках,архівах, а також продовжити навчання за спорідненою спеціальністю.

Бібліотечне відділення надає всі необхідні знання та навички, також студент и можуть оволодіти та навчитися використовувати інформаційні технології в бібліотечній діяльності.

Образотворче мистецтво

На цій спеціальності навчаються обдаровані та талановиті студенти, які бажають в подальшому займатися мистецькою справою. Вони наділенні творчими здібностями, вмінням бачити світ по іншому і в різнобарвних кольорах. За допомогою цього вони відображають свої уявлення та побачене на полотні.

Впливає на розвиток студентів і педагогічний склад, який прикріплює до них всі необхідні навички та знання при малюванні.

За допомогою яскравих візерунків та символі вони спорють нові вироби народного ткацтва, картини, мистецькі роботи образотворчого мистецтва.

Під управліннямвисококваліфікованих педагогів студенти збирають і класифікують народні види кераміки, ткацтва, вишивки, вивчають національні початкидекоративно-ужиткової творчості.

Студенти також беруть участь у програмах, відповідно до яких спілкуються з видатними майстрами образотворчого мистецтва та навчаються в них чомусь новому. Приймають участь у майстер класах, виставках, конференціях, які також пов’язані із розвитком мистецтва тайого удосконалення.

Серед відомих виставок є: «Барви дитинства»,«Таланти твої Україно», конкурс «Перлина», у інтернаціональному ленд-арт симпозіумі«Могриця».

Хореографія

Спеціальність "Народне хореографічне мистецтво" почало свою діяльність з 1966 року. За весь час з відділення випустилося близько 1000 керівників хореографічних груп, а також видатних танцівників. На цій спеціальності студентам надаються загнання та навички з техніки танцю, його історичні т абазові аспекти, уміння керувати.

Студенти на відділенні навчають майстерності, творчості та імпровізації.

Слушна творча атмосфера, порозуміння та дружна робота творчої родини Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського є гарантією того, що училище стало потужним та відомим навчальним і культурно-мистецьким осередком не тільки Сумщини, а й в світі загалом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!