Роздрукувати сторінку

Лебединське педагогічне училище імені А. С. Макаренка, ЛПУ ім. А. С. Макаренка

« Назад

Лебединське педагогічне училище імені А. С. Макаренка - вищий комунальний навчальний заклад , яке було засноване для підготовки вчителів початкових класів.

Училище має сильний кадровий потенціал. Зараз тут працюють 111 викладачів.

ЛПУ-ім.-А.-С.-Макаренка-1

Училище веде співпрацю у межах програми рінявої підготовки з Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С. Макаренка та Глухівським національним педагогічним університетом ім. О.П.Довженка. При коледжі відкрито філію СДПУ з заочним відділенням.

Контакти Лебединського педагогічного училища імені А. С. Макаренка

Адреса: вул. Леніна, 73, Лебедин, Сумська область.

Телефон: 0544521684.

Електронна пошта: lebped73@gmail.com.

Сайт: http://lebped.com.ua.

Лебединське-педагогічне-училище-імені А.-С.-Макаренка ЛПУ-ім.-А.-С.-Макаренка

Історія ЛПУ ім. А. С. Макаренка

За роки свого існування педучилище багато раз реорганізовується та здобуває авторитетність серед суспільності України. Вже з 1989 року воно є осередком серед училищ Центрального регіону.

Таким чином, всю історія можна поділити на такі етапи:

1 етап (1930 – 1960 роки). Відповідно до постанови Ради Народних Комісарів України в 1930 році було засновано Лебединський педагогічний технікум. У період з 1943-1951 років в технікумі працює учительський інститут, який з часом переводять до м. Коломия, Івано-Франківської області. Незабаром починає формуватисяЛебединське педагогічне училище, яке отримало ім’я А.С. Макаренка. З 1970 року училище розпочинає проводити набір кадрів для дитячих дошкільних закладів.

2 етап (1968-1974 роки). На цьому етапі розвитку в технікумі з’являється гуртожиток, який налічував собі 340 місць. В 1974 році починає формуватися новий студентський сільськогосподарський загін «Світанок» та відкриваєтьсязаочне відділення зі спеціальності «Дошкільне виховання».

3 етап (1982 – 1988 роки). На цьому етапі технікум розвиває свою матеріально-технічну базу. Будується новий навчальний корпус та спортивна зала, згодом оновлюється гуртожиток та засновують дівочий духовий оркестр.

В 1986 р. технікумустановленоосновним Центрального регіону зі спеціальності «Початкове навчання».

В 90-х роках 20 століття технікумі створює перший комп’ютерний клас. В це же період з’являється почесна дошка на будівлі технікумуз нагоди 100-річчя від дня народження А.С. Макаренка.

4 етап (1989- 2001 роки). Цей період характеризуєтьсякультурним та духовним розвитком училища. В 989 році засновуютьакадемічний хор викладачів, в 1922 - музей педагогіки народознавства.

З кінці 90-х років розпочинається підготовка фахівців за новими спеціальностями: «Музичне виховання», «Фізичне виховання» та «Соціальна педагогіка».

В 1998 році технікум розширює свої можливості. Так створюється при ньому ліцей з метою ранньої профорієнтації, а також відкрито багатопрофільну гімназію для педагогічно обдарованих дітей.

З 2004 року технікум веде тісну співпрацю з Корпусом Миру США в Україні, в 2005 році засновується власна газет а технікуму «Аспекти».

Для забезпечення культурним життям студенті в технікумі створюється

студентська держава «Олеанда».

В 2009 році училище входить до числа найкращих представників в галузі освіти і науки України, які своєю плідною працею укріпляють інтелектуальний та економічний потенціал України, її суверенітет.

Лебединське-педагогічне-училище-імені А.-С.-Макаренка, ЛПУ-ім.-А.-С.-Макаренка

Матеріально-технічна база Лебединського педагогічного училища імені А. С. Макаренка

Нині училище складається з чотирьох навчальних корпусів і гуртожитку. Навчальний процес проходить в 44 аудиторіях, 3 комп’ютерних класах, 22 кабінетах для індивідуальних занять музикою, зал для занять боротьбою та тренажери.

Діяльність також здійснюють два музеї: педагогічної спадщини А.С.Макаренка та музей народознавства. Саме тут студенти здобувають свої перші знання та навички, саме тут зберігається культурні звичаї та традиції наших предків.

Гуртожиток має блочну систему. Хлопці та дівчата проживають на трьох поверхах п’ятиповерхового будинку в 12 блоках.У гуртожитку створені і підтримуються на відповідному рівні соціально-побутові умови для вдалого навчання та проживання 310 студентів.

Бібліотека училища є структурноюодиницею навчального закладу. Це найдавніший осередок, завданням якого є поєднання функцій поширення знань та інформації з гуманітарним моральним початком.

Основні завдання та напрямки роботи бібліотеки:

- допомога в здійсненні державної політики в сфері освіти;

-надання необхідної літератури для навчально-виховного процесу;

- відмінне обслуговування викладачів і студентів;

- створення похватних умов для роботи в бібліотеці;

- швидкий інформаційно-бібліографічнийсервіс користувачів.

Загальний фонд бібліотека складає 15000 примірників, підручників -25000 примірників,періодичних видань – 4200 примірників.

Як додаток до довідково-бібліографічного апарату в бібліотеці сформовано фонд довідкової літератури,створені тематичні книжкові виставки, публікується «Прес-Дайджест», інформаційні бюлетені. В бібліотеціє 3 комп'ютери, які мають доступ до Інтернет.

Також до складу училища входить музей, який відкритий в 1992 році. Для формування музею потрібно було не мало часу, для того щоб зібрати необхідні матеріали і розробити свою теорію музею. Зараз в ньому зберігається експонати музейного фонди, що становлять важливий матеріал з історії та культури нашої Батьківщини.

Музей народознавства відіграє важливу роль в процесі підготовки майбутніх вчителів, збереженні історії та культури нашого народу, викладанні ряду навчальних дисциплін.

Кожного року музей велика кількість людей відвідує музей. Серед них гості закладу, ветерани педагогічної праці, абітурієнти, випускники різних років, учні шкіл міста і району та всі, хто цікавиться культурною спадщиною нашого народу.

В грудні 2012 року було відзначено ювілей музею – 20 років.

Нині робота в музеї подовжується - працюють екскурсоводи, діє пошуковий загін «Оріон», систематичнозбирається пошукова група музею, яка одає нові матеріали до нього.

ЛПУ-ім.-А.-С.-Макаренка

Спеціальності Лебединського педагогічного училища імені А. С. Макаренка

В технікумі проводиться підготовка за наступними спеціальностями:

1. Дошкільна освіта;

2. Фізичне виховання;

3. Музичне мистецтво;

4. Початкова освіта;

5.Соціальна педагогіка.

Участь студентів в управлінні вищим навчальним закладом це один з основних напрямків в училищі. Саме завдяки студентського самоврядування в коледжі відбувається різноманітні заходи під керівництвом студентської ради.

Студентського самоврядування почалося у 2005 році зі створення творчої групи, до складу якої увійшли ініціативніші студенти з різних академічних груп.

Самою по собі особливою є вже назва студентської держави «Олеанда», що є абревіатурою центральних ідей діяльності всіх ланок системи самоврядування: активність, лояльність, демократичність та досконалість, об’єктивність та оперативність, азартність.На чолі студентської держави стоїть Президент.

Лебединське-педагогічне-училище-імені А.-С.-Макаренка

Отже, Лебединське педагогічне училище імені А. С. Макаренка, ЛПУ ім. А. С. Макаренкаце культурний центр із давньою історією, який провідних підготовки фахівців у педагогічній сфері.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!