Роздрукувати сторінку

Житомирський коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка, ЖККіМ ім. І. Огієнка

« Назад

Житомирський коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка – ВНЗ, що проводить підготовку майбутніх спеціалістів у сері мистецтва та культури.

Житомирський-коледж-культури-і-мистецтв-імені-Івана-Огієнка ЖККіМ-ім.-І.-Огієнка

Контакти ЖККіМ ім. І. Огієнка

Адреса: м. Житомир, вул. І. Франка, 16.

Телефон: (0412) 34-44-78.

Електронна пошта: muzauk02@gmail.com.

Сайт: http://muzauk.at.ua.

ЖККіМ-ім.-І.-Огієнка

Історія Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка

Спочатку це був одноповерховий будинок по вулиці Гімназичній, 14. Він належав подворному пораднику Ляшенко Миколі Миколайовичу. У 1897 році будинок купила Лук'янська Єва Герасимівна, а потім (у 1905 р .) будівлю перекупив торговець Гельзбері Ревель Гершкович. Останній власник влаштував реконструкцію, добудувавши другий поверх. Це було ще до революції.

До жовтня 1958 року в даному приміщенні знаходився землевпоряджувальний технікум.

З метою постачання цивілізовано-просвітніх установ області грамотними кадрами виконком Житомирської обласної Ради депутатів робочих 21 липня 1958 прийняв висновок (№726) просити перед Радою Міністрів СРСР про винахід з 1 вересня 1958 у Житомирі технікуму підготовки цивілізовано-просвітницьких трудівників і дати належні ліміти та економні асигнування.

У вересня 1958 Комітет Міністрів УРСР прийняла розпорядження про організації в Житомирі навчального закладу для підготовки професіоналів клубної та бібліотечної справи. На виконання наданого розпорядження виконком Житомирської обласної Ради депутатів робочих сприймає висновок №1004 від 30 вересня 1958 про проведення фінансування технікуму. Обласне управління культури зобов'язали забезпечити завершення лагодження технікуму і приступити до виховання з 15 жовтня 1958 року.

Згідно з указом Міністерства культури України від 24.09.58 і посланням Ради Міністрів України від 18.09.58 в Житомирі створений технікум підготовки цивілізовано-просвітніх трудівників.

Етапи розвитку навчального закладу:

• у зв'язку з потребою підготовки керуючих художньої самодіяльності з середньою спеціальною вихованням, розпорядженням колегії Міністерства культури СРСР від 14.03.1961 технікум перейменовано з 01.06.1961 в Житомирське цивілізовано-освітнє училище;

• згідно з указом Міністерства культури СРСР від 02.11.1990 № 342 Житомирське цивілізовано-освітнє училище перейменовано в Житомирське училище культури;

- розпорядженням КМУ від 27.03.2000 № 558 Житомирському училищу культури присвоєно прізвище Івана Івановича Огієнка;

- рішенням вісімнадцятій сесії Житомирської обласної ради від 24.04.2001 училище реорганізоване в Житомирське училище культури і мистецтв ім. І. Огієнка;

- відповідно до рішенням Держакредитаційної комісії про наслідки ліцензування (ліцензія серії АВ № 159282 від 15.09.2006р. Протокол № 61) Житомирське училище культури і мистецтв ім. І. Огієнка визначені в найвищі навчальні заклади головного рівня акредитації, що володіє перевагою готувати професіоналів згідно освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста секторів економіки культури і мистецтва;

- училище акредитовано з відзначених секторів економіки (сертифікат ДАК серії НД-І № 063104 від 15.09.2006 р.) і володіє перевагою вручати випускникам диплом про найвищу вихованні муніципального еталона;

- училище виконує виховання учнів, зарахованих до училище на базі базової загальної середньої виховання для отримання досконалого загальної середньої виховання з видачею атестата муніципального еталона (атестат про атестації серії ЖД №000507 від 07.05.2004 р. Управління виховання і науки Житомирської облдержадміністрації).

Житомирський-коледж-культури-і-мистецтв-імені-Івана-Огієнка, ЖККіМ-ім.-І.-Огієнка

Спеціальності ЖККіМ ім. І. Огієнка

1. Хореографія

Танець - один з найбільш обожнюваних жанрів професійного та аматорського мистецтва. В ЖККіМ ім. І. Огієнка безперервно працюють комплекси етнічного, бального, передового танцю, які вважаються співучасниками виступів, свят і глобальних подій Житомира та області. Випускники хореографічного відділу діють педагогами хореографії в школах мистецтва та загальноосвітніх школах, акторами балету професійних та аматорських товариств.

2. Народна художня творчість

Діяння циклової комісії, яка на сучасному етапі із заголовком «Видовищно-театралізовані події», йде в далекі 50 роки минулого століття. З часом знову до навчального закладу були запрошені справжні ентузіасти, знамениті функціонери театральної культури, високопрофесійні викладачі та професіонали власної справи.

Напевно були люди, які відшукали рідне заняття, і бажали досягти встановленої мети.

Йшли роки зміцнювався і поповнювався склад педагогів, прийшли новітні креативні талановиті люди, які бережуть і розвивають послідовність великих ідей корифеїв нашої культури і мистецтва, зазвичай інституту.

Режисер - напевно і живописець, і керівник, і до цього тільки координатор креативних товариств.

Прийдешні глави театральних товариств вчать режисуру глобальних подій, сценічний стиль і пластику, бази артистичного професіоналізму.

Наші випускники діють на TV і радіо, артистами відстороненого обласного Солодкозвучно-драматичного театру і відстороненого театру ляльок, призвідниками глобальних театралізованих подій в школах, навчальних закладах, житла культури.

Циклова комісія «Видовищно-театралізованих подій» продовжує і примножує звичай коледжу і готує все можливе, щоб не згас творчий вогник його величності мистецтва.

3. Дизайн

Дизайн - апарат комунікації між людиною і об'єктом. Соціальна привабливість, вирішення проблем проектування від найдрібнішого речовини до масових великих і в тому числі і утопічних думок - мішень дизайну. Професія «дизайн» (кваліфікація: графічний дизайн) робить професіоналів згідно оформленню творінь книжкової, газетно-журнальної, плакатної продукції і дизайну упаковки для продуктів, етикеток, фірмової символіки і т. д.

4. Кіно-, телемистецтво

Комедія і драма, трилер і бестселер, детектив і мелодрама - всі дані кіножанри мають власну глядацьку аудиторію.

Потяг до кіно з'єднує шанувальників різних стилів і напрямків кіномистецтва. Скільки поколінь людей дивиться кіно! З епізоду походження сінематограф захопив незліченну чисельність шанувальників у всьому світі, і кількість поціновувачів кіно виростає раз на рік. Завдяки цифровим технологіям сінематограф інтегрує кращі риси TV і отримує новітні креативні способи, робиться багатовимірним, доступним і захоплюючим споглядальникам різного віку.

Зараз двовимірні зображення відроджують на будь-якому електронному приладі коло нас, як наслідок, праця з відео і анімацією - потрібна і обов'язкова для все найбільшої чисельності спеціальностей, з'являється нагальна потреба навчених співробітників у галузі кіно-, телемистецтва.

Ось чому в 2008 році в Житомирському училищі культури і мистецтв ім. Івана Огієнка був створений відділ «Кіно-, телемистецтва», що почав виконувати підготовку професіоналів кіно, TV, фотомистецтва, звукорежисури, 3D графіки, анімації і т. д.

Очолив знову відділ В'ячеслав Михайлович Майборода, найдосвідченіший режисер-інструктор, член спілки кінематографістів України, неодноразовий переможець українських та інтернаціональних кінофестивалів.

Викладацький колектив циклової комісії з'єднує експертів різних кінематографічних кваліфікацій, реальних фанатів власної справи, які творять творчу атмосферу на вправах, гарантують високий ступінь фактичної та теоретичної підготовки, розвивають висококультурну людини передового спільноти.

Відділ «Кіно-, телемистецтва» став сильною системою, що інтегрує справу і експеримент фотомистецтва Радіонової Віри Іванівни, вигадливість і знання з 3-D графіки та анімації Шурпаєв Ігоря Вікторовича, пізнання комп'ютерних технологій Романишина Віктора Васильовича і Белана Володимира Миколайовича, неясний світ драматургії і доктрині кіно, ніби розкриває учням Бондарчук Буква Іванівна.

Креативні імпульси, які виділяють професіонали режисури та звукорежисури Остапчук Олександр Вікторович та Туровський Микола Броніславович, ініціюють учнів до функціонального самовдосконалення і надихають на творіння особистих неповторних справ. Головною компетентністю відділу вважається операторська справа, яка зміцнює всі спрямованості мистецтва, акумулюючи творчий потенціал викладацького складу та студентства.

5. Бібліотечка справа

Надихати культуру читання, виробляти вміння роботи з комп’ютером, масовою мережею Веб і регулярним каталогом - головні спрямованості у праці учнів бібліотечного відділу.

Виховання тут захоплююче. Прийдешні бібліотекарі опановують знаннями згідно суспільно-гуманітарних, природничо-математичних, профілюючих дисциплін, вчать дитячу літературу, документознавство, бібліографію.

Житомирський-коледж-культури-і-мистецтв-імені-Івана-Огієнка

Отже, ЖККіМ ім. І. Огієнка – це провідний навчальний заклад, що входи в 10-ку рейтингу ВНЗ на Житомирщині та проводить підготовку за різноманітними напрямками підготовки мистецтва та культури.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!