Роздрукувати сторінку

Житомирський агротехнічний коледж, ЖАК

« Назад

Житомирський агротехнічний коледж - один з найбільш передових найвищих навчальних закладів України. Його очолює кандидат фінансових наук Тимошенко М. М.

Житомирський-агротехнічний-колледж ЖАТК

Контакти ЖАТК

Адреса: м. Житомир, вул. Щорса, 96.

Телефон: (0412)25-31-06.

Електронна пошта: info@zhatk.zt.ua.

Сайт: https://www.zhatk.zt.ua.

ЖАТК

Керівництво Житомирського агротехнічного коледжу

Войтенко Архип Борисович закінчив історичний факультет Кам'янець-Подільського педагогічного інституту, Вищу партійну школу при ЦК КПУ, юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Кандидат наук з державного управління, заслужений юрист України. Трудову діяльність розпочав учителем історії, заступником директора з навчальної роботи. Працював на різних посадах у партійних і радянських органах. 3 1998 р. по 2006 р. - голова житомирської обласної ради. Має урядову нагороду - орден "За заслуги" III та II ступенів.

Історія ЖАТК

Історія коледжу розпочалася у 1928 р. заснуванням Крошенської садово-городньої профшколи, яка у 1930 р. реорганізована в Крошенський сільськогосподарський технікум.

Профшкола була розміщена в 2-ух оселях, що раніше належали Крошенському пивзаводу. А з травня 1929 обхідний земвідділ передав школі муніципальний плодорозсадник з усіма його будівлями. Згідно спогадам головного начальника Константинова П. К., в 1928 - 1929 роках комплект студентів вівся по одній групі, а з 1930 року - згідно 2 категорії на відділі «Плодоовочівництво».

Восени 1930 Крошенська садово - городня профшкола згідно розпорядженню Наркомосу реорганізується в Крошенський садово-городній технікум. Навчальний заклад розміщувався в двоповерховій садибі, що в 1930 році були добудована і працювали навчальним корпусом по 1966 року.

У 1931 році відбувся перший випуск техніків - плодоовочівників.

У 1938 році відкривається друге відділення - «Бджільництво», яке проіснувало по 1951 року.

За боротьби Крошенський технікум плодоовочівництва і бджільництва мав величезне дослідне господарство: плодовий сад, що раз на рік видавав найкращі врожаї; юний колекційний сад. Працювало відмінно санкціоноване парникове господарство, теплиця була заповнена тропічними, субтропічними і значущими екзотичними культурами; крупна пасіка дарувала червоний мед.

У 2005 році ЖАТК очолив його випускник, відмінник виховання Гаврилівський В.П. Головні зусилля були орієнтовані на те, щоб зберегти і посилити багатство, зроблені попередниками.

У 2006 - 2008 роках начальником коледжу діє Тимошенко М. М. Починається вихід студентсько-викладацьких друкованих видань «Крошенка», на сторінках якої висвітлюються найбільш важливі події з життя коледжу, друкуються креативні роботи учнів і педагогів.

Колектив бере активну роль у праці інтернаціональних, всеукраїнських, обласних, міських семінарів, конференцій, змагань, виставок, у тому кількості і науково - методичного центру.

З 2008 по 2013 роки коледж був призначений керівником в кандидат наук з муніципальному управлінню, заслужений адвокат України Войтенко А. Б.

Важливою подією для ЖАТК вважається роль у праці Інтернаціональних виставок «Виховання» і «Агро». За роль в XXI Міжнародній виставці - ярмарку «Агро - 2009» навчальний притулок нагороджений дипломом, а в номінації «Виховання» - бронзовою медаллю.

У 2010 році Житомирський агротехнічний коледжнагороджений дипломом, особливим кубком, занесений в книжку «Флагмани виховання і науки України» за значимий внесок у формування стилю виховання і науки нашого країни.

У 2010 р. коледжу виповнюється 80 років.

Житомирський-агротехнічний-колледж, ЖАТК

Матеріально-технічна база ЖАТК

Розташований він у мальовничому куточку обласного центру, серед чудової природи паркового рівня. На площі 29 гектарів розмістилися п'ять навчальних корпусів, теплиці, автотрактородром, польовий навчальний комплекс і колекційне поле, фітобудинок, їдальня, лазня, електромонтажний цех, спеціалізовані навчально-виробничі майстерні та лабораторії Гуртожиток Житомирського коледжу - найкращий в області за результатами огляду-конкурсу.

Бібліотека ЖАТК

Основні завдання діяльності бібліотеки спрямовуються на:

- освіту в учнів інформаційної культури, любові до книжки;

- постачання різного змісту навчального процесу, багатостороннього спрямованості збільшенню методичного професіоналізму педагогів, завдяки пропаганді літератури і інформації про неї;

- створення інформаційних ресурсів;

- постачання учнів та інших читачів підручниками та навчальною літературою;

- безмежного, вільного доступу до інтернаціональним і державних інформаційних ресурсів.

Бібліотечний фонд складає 81000 бібліотечних одиниць, з них:

- навчальна та методична - 56250 примірників;

- художня - 11300 примірників;

- періодичні видання - 720 комплектів.

Бібліотека обслуговує:

- Учнів і педагогів інституту;

- Учнів навчальних закладів Житомира, що вивчають сільськогосподарські витримки;

- Випускників обслуговуються в читальному залі.

Бібліотеку інституту раз на рік відвідує найбільш 100000 читачів. З фонду бібліотеки видається найбільш 180000 примірників літератури, в тій кількості найбільш 20000 періодичних видань.

У бібліотеці працюють:

- електричний каталог;

- систематичний каталог;

- систематизована картотека газетно-журнальних заміток;

- тематичні картотеки.

Трудівники бібліотеки проводять різні події, зокрема:

- дні інформації для учнів і педагогів інституту;

- бібліографічні огляди літератури аграрної теми;

- виставки новітніх надходжень;

- розгорнуті тематичні виставки до пам'ятних дат і на важливі труднощі;

- книгосховище діяльно бере участь в просвітницьких події, що проводяться в коледжі.

Житомирський-агротехнічний-колледж

Спеціальності ЖАТК

Навчальний заклад здійснює професійну підготовку молоді за спеціальностями:

- "Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва";

- "Виробництво і переробка продукції рослинництва";

- "Організація і технологія ведення фермерського господарства";

- "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексу";

- "Обслуговування програмних системі комплексів";

- "Обслуговування устаткування систем водопостачання і водовідведення";

- "Монтаж, обслуговування устаткування систем газопостачання";

- "Бухгалтерський облік";

- "Фінанси і кредит";

- "Економіка підприємства";

- "Комерційна діяльність".

Навчально-виховний склад та дозвілля в Житомирському агротехнічному коледжі

Навчально-виховний процес у коледжі здійснює потужна когорта викладачів - кандидати наук, заслужені вчителі України, відмінники освіти України, викладачі-методисти неодноразово викладачі брали участь у конкурсах Викладач року та посідали призові місця.

Коледж є учасником і переможцем республіканських виставок методичної і технічної творчості, бере участь і має відповідні відзнаки у міжнародних виставках.

За підсумками навчально-методичної роботи, які підбиваються щороку навчально-методичним центром Міністерства аграрної політики України, коледж входить до десятки найкращих із 118 закладів системи. Головною гордістю Вашого навчального закладу є випускники.

Гордістю коледжу є доктор сільськогосподарських наук, професор І.П. Копитко, доктор сільськогосподарських наук Смаглій, депутат Верховної Ради України О. П. Баранівський, суддя Верховного Суду України В. І Гуменюк, Герой Соціалістичної Праці С. Г. Бойко, М. М. Бондар.

Студенти коледжу посідають призові місця на всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах. Серед них є учасники зльоту іменних стипендіатів і відмінників навчання Лідери АПК 21-го століття, переможці обласного та регіонального конкурсів Студент року".

Спортивна база коледжу - одна з кращих в Україні колектив і студенти, а серед них є чемпіони України та майстри спорту, пишаються призерами міжнародних всеукраїнських змагань з класичної боротьби, волейболу, футболу, спортивної акробатики.

Вони протягом останніх десяти років посідають перші місця в загальному заліку всеукраїнських змагань з різних видів спорту.

У 2010 р. навчальний заклад нагороджений дипломом та спеціальним призом і занесений у книгу "Флагмани освіти і науки України", як лауреат громадської акції "Флагмани освіти і науки України", за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України.

Отже, Житомирський агротехнічний коледж - один з найбільш передових найвищих навчальних закладів України. Його очолює кандидат фінансових наук Тимошенко М. М.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!