Роздрукувати сторінку

Будівельний коледж Житомирського національного агроекологічного університету, БК ЖНАУ

« Назад

Будівельний коледж Житомирського національного агроекологічного університету – навчальний заклад 1 рівня акредитації державної форми власності, що підпорядковується Міністерству освіти і науки.

Будівельний-коледж-Житомирського-національного-агроекологічного-університету БК-ЖНАЕУ

Контакти БК ЖНАЕУ

Адреса: м. Житомир, вул. Чапаєва, 6.

Телефон:(0412)22-53-64.

Електронна пошта:bkzt@ukr.net.

Сайт: http://www.bkzt.at.ua.

БК-ЖНАЕУ

Історія Будівельнього коледжу Житомирського національного агроекологічного університету

Створення 26 вересня 1945 року Постановою РНК №1557 і Рішенням ЦК КП(б)У Житомирського будівельного технікуму було продиктовано суворими вимогами тогочасних реалій.

Для відновлення руїн, залишених війною, зведення новобудов на місці згарищ, розвитку економіки країни потрібні були фахівці-будівельники. Тоді в Україні були створені ще 7 технікумів.

Першим студентам і випускникам довелось відбудовувати зруйновані війною міста і села Житомирщини, а потім будувати об'єкти промислового, сільськогосподарського, житлового та соціально - побутового призначення.

Історія навчального закладу пам'ятає як стрімкі злети, так і період небуття, адже він зазнав ряд фундаментальних реорганізацій. 1958 року його було розформовано, а будівельне відділення передано до Житомирського технікуму механічної обробки деревини, та вже за чотири роки підготовку техніків-будівельників було припинено і тут.

Це, звісно, було помилкою, тому що селу і місту завжди були потрібні нові виробничі приміщення, житло, лікарні, школи тощо. Їх споруджують лише справжні будівельники. Ніколи не зникав і не може зникати престиж професії будівельника серед молоді.

Тому у 1967 році постановою Уряду України технікум відроджується на базі школи майстрів сільського будівництва по вулиці Котовського, 17 у підпорядкуванні Міністерства сільського будівництва УРСР та розпочинає активну підготовку техніків-будівельників.

Згодом навчальний заклад підпорядковано Міністерству аграрної політики та продовольства України, тепер Міністерству освіти і науки України.

У 1971 році збудовано новий навчальний корпус за теперішньою адресою. Пізніше реконструйовані гуртожиток №1 та навчальні майстерні, побудовані гуртожиток №2, навчально-лабораторний корпус та їдальня.

Довготривалий шлях становлення навчального закладу віднайшов своє віддзеркалення і в навчально-виховному процесі. У 1971 році розпочалася підготовка фахівців за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд», з 1979 року готувались техніки-будівельники за 2 спеціальністю «Сільськогосподарське та цивільне будівництво», а з 1989 року додалася спеціальність «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».

Велика кількість бажаючих отримати фахову освіту сприяла відкриттю у 1974 році заочного відділення та підготовчих курсів для вступу громадян України до вищих навчальних закладів.

Сучасний етап змін датується 1997 роком, коли технікум увійшов до структури Житомирського національного агроекологічного університету, а у 2008 році здобув статус коледжу. Коледж щорічно випускає зі своїх стін понад 200 молодших спеціалістів. За 70 років діяльності коледжу підготовлено 10803 фахівці. Кожний десятий випускник отримав диплом з відзнакою.

Немає жодної великої будови на Житомирщині, в інших містах нашої держави, де б не працювали наші випускники, або не проходили практику студенти.

Будівельний-коледж-Житомирського-національного-агроекологічного-університету

Випускники БК ЖНАЕУ

Сьогодні будівельні організації і установи області в переважній більшості укомплектовані спеціалістами–випускниками коледжу.

Наші випускники зарекомендували себе як висококваліфіковані фахівці, в багатьох будівельних об’єднаннях, будівельно–монтажних управліннях, проектних інститутах, управліннях капітального будівництва та архітектури, житлово–комунальних підприємствах та інших установах. Багато з них очолюють приватні фірми, акціонерні товариства тощо.

Саме у нас зросла плеяда багатьох талановитих фахівців. Багато з них стали державними діячами, науковцями, викладачами вищих навчальних закладів та профтехучилищ. 17 обдарованих випускників повернулись до коледжу працювати викладачами, наставниками студентської молоді. Тисячі випускників, що не мають високих звань та посад, сумлінно працювали і працюють на будовах країни та за її межами, забезпечуючи добробут людей.

Викладачам технікуму є ким пишатись, а сьогоднішнім студентам на кого рівнятись.

Будівельний-коледж-Житомирського-національного-агроекологічного-університету, БК-ЖНАЕУ

Матеріально-технічна база та викладацький склад БК ЖНАЕУ

Він має досвідчених викладачів, потужну навчально–матеріальну базу, які дозволяють готувати висококваліфікованих фахівців. Стан навчальної, методичної, виховної та спортивно–масової роботи забезпечили коледжу загальне 42 місце в Україні серед 114 аграрних технікумів і коледжів. А за спеціальностями „Архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр” – перше, та з „Будівництво та експлуатація будівель і споруд” – третє. За рейтингом роботи 111 бібліотек ВНЗ І-ІІ р. а., коледж посів 6 місце.

Потужну професійну та гуманітарну підготовку фахівців забезпечують висококваліфіковані педагогічні кадри. У коледжі 127 працівників, у тому числі 47 штатних викладачів. Вищу категорію мають 25, першу категорію - 15, 6 - нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 6 - «Відмінник аграрної освіти України», також працюють 2 старших викладачі і 11 викладачів-методистів.

Отримані здобутки були б неможливі без наполегливої та копіткої праці педагогічного колективу і його керівників. Протягом 70 років функціонування вузу в його стінах працювали багато обдарованих педагогів. Вони доклали багато зусиль і енергії, знань, професійного і життєвого досвіду для формування спеціаліста і виховання у нього високих моральних якостей. Колектив коледжу щиро вдячні за їх працю, тому що кожен з них зробив свій вагомий вклад у підготовку фахівців та розвиток матеріально-технічної бази коледжу.

У БК ЖНАЕУ навчаються 602 студента денної та заочної форм навчання. Абсолютна більшість успішно оволодівають обраною спеціальністю. Кожен третій навчається на добре і відмінно.

Забезпечити якісний та повноцінний навчально-виховний процес допомагають працівники коледжу, які створюють відповідні умови для роботи викладачів і навчання студентів: бібліотекарі, бухгалтери, лаборанти, секретарі, інспектор з кадрів, завідуючі господарствами та гуртожитків, вихователі, працівники їдальні, технічний та обслуговуючий персонал. Без них навчальний процес був би неможливим.

Колектив БК ЖНАЕУ – творчий колектив, який любить не тільки гарно працювати, а й відпочивати. Мистецтво, спорт та все те, що гармонійно розвиває людину, є життєвим супутником майже кожного студента і працівника.

Яким би тернистим та складним не здавалося нинішнє сьогодення, коледж впевнено тримає курс на формування високоосвіченої особистості, виховання у майбутніх будівельників вміння вирішувати найскладніші конструктивні, технологічні та технічні завдання, формування фахівців нової генерації, які мають фундаментальні та спеціальні знання і спроможні самостійно творити, приймати виважені рішення щодо тих чи інших проблем.

У коледжі студенти здобувають не тільки знання і навички, а й вчаться бути вільними, національно свідомими, небайдужими, здатні незалежно мислити, діяти відповідно до принципів добра і справедливості.

Отже, Будівельний коледж сьогодні – єдиний вищий навчальний заклад на Житомирщині. Нині зусилля педагогічного колективу спрямовані на підготовку техніків–будівельників, техніків–опорядників, техніків з архітектурного проектування, фахівців садово-паркового господарства.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!