Роздрукувати сторінку

Малинський лісотехнічний коледж, МЛК

« Назад

Малинський лісотехнічний коледж (МЛТК) - державний вищий навчальний заклад, що входить до Єдиного муніципального реєстр компаній та організацій України та Держреєстру найвищих навчальних закладів України.

Малинський-лісотехнічний-колледж МЛТК

Контакти Малинського лісотехнічного коледжу

Адреса: c. Гамарня, Малинського р-ну, Житомирської обл.

Телефон: 8(04133) 68-5-13.

Електронна пошта: mltk2010@gmail.com.

Сайт: http://www.mltk.org.ua.

МЛТК

Історія та загальна характеристика про Малинський лісотехнічний коледж

Малинський лісотехнічний інститут був створений 1 жовтня 1927, як лісовий професійний середній навчальний заклад. З 1937 року технікум став автономним навчальним закладом та іменувався - Малинський лісотехнічний технікум.

З початком Великої Вітчизняної боротьби функціонування технікуму припинилася. Велика частина учнів і педагогів було призвано в армію.

Активність технікуму розпочало відроджуватися в лютому 1944 року. 1 жовтня 1944 заняття поновилися. Виховання велося згідно 2 кваліфікацій «Лісове господарство». На даних кваліфікаціях в перший післявоєнний тренувальний рік виховання отримували 426 вихованців. В 1948 року в технікумі розкривається заочне відділення.

У 1950-і роки ґрунтується основа для проходження практики в урочищі «Ємельяновська зона», біля села Омелянівка. Тут зведений навчально-лабораторний корпус, гуртожиток, деяка кількість приміщень для педагогів і персоналу. Технікуму передано 4000 гектарів лісових масивів і при технікумі організовано навчально-виробничий лісгосп. В 1954 зводяться двоповерховий тренувальний корпус і гуртожиток.

В 1952 відкрилася професія «Індустріальне та цивільне будівництво», 1952 року - «Оснащення лісозаготівельних компаній та лісового господарства» (нині «Експлуатація та ремонт обладнання лісового ансамблю»). З 1962 згідно 1966 для постачання кадрами Малинська картонна фабрика виконувався комплект учнів згідно кваліфікаціями: «Розробка целюлозно-картонного виготовлення» і «Оснащення целюлозно-картонного виготовлення».

У 1990-і роки побудована новенька їдальня, розпочато будівництво ще недобудованого новоспеченого гуртожитку.

У 2005 році Малинський лісотехнічний технікум був реорганізований у Малинський лісотехнічний коледж.

Територія Малинського лісотехнічного коледжу вступає до складу Муніципального ландшафтного заказника районного сенсу «Гамарня». Історична важливість заповідної місцевості в тому, ніби тут в XIX-ХХ ст. мешкала сім'я знаменитого дослідника, етнолога М. М. Миклухо-Маклая.

На місцевості розміщені: 3 навчальних корпуси, навчально - виробничі майстерні, дендропарк, теплиця, нинішній фізкультурний ансамбль, гуртожитки на 450 місць, їдальня на 250 місць. Для постачання навчального процесу обладнані 67 аудиторій та лабораторій, 4 комп'ютерних класи, книгосховище і читальний зал.

Сотворена електронна бібліотека, включений високошвидкісний Інтернет, як в навчальні корпуси, так і в гуртожитку.

85 років своєї діяльності навчальний заклад підготував найбільш 20000 професіоналів. МЛТК виконує підготовку молодших професіоналів на денній та заочній формах вивчення. Контингент учнів становить понад 1100 чоловік.

У 50-х роках базується історико-краєзнавчий музей «Природи та вжиткок Полісся», що вважається знаменитим не тільки в регіоні, проте і з-за його межами.

Навчальний заклад проводить підготовку молодших професіоналів згідно кваліфікацій:

- "Лісне господарство";

- «Мисливське господарство»;

- «Зелене будівництво і садово-паркове господарство»;

- «Лісозаготівля та початкова переробка деревини»;

- «Обробіток деревини»;

- «Експлуатація та ремонт оснащення лісового комплексу»;

- «Землевпорядкування»;

- "Бухгалтерський облік".

Функціонує споконвічна професійна підготовка згідно таким спеціальностями: лісоруб, фрезерувальник деревообробних верстатів (у відсутності ЗНО на основі 11 класів).

Для учнів України відкрито ліцензовані курси для вступу до ВНЗ. Курси, при вступу до МЛТК, надають додаткові 2 бали.

Крім такого, особливого виховання, учні денної форми вивчення, залежно від кваліфікації, отримують робочі спеціальності: лісоруб, фрезерувальник деревообробних верстатів, інструктор комп'ютерного комплекту, шофер транспортних засобів групи В, С.

Ведеться додатковий набір учнів на заочну форму вивчення згідно кваліфікаціями:

- "Лісне господарство";

- «Експлуатація та ремонт обладнання лісового ансамблю»;

- «Лісозаготівля та початкова переробка деревини».

На складі коледжу виповнюється підняття кваліфікації майстрів бору.

З 2007 року при коледжі безперешкодно створено дорадчий пункт (відділення) Державного інституту біоресурсів і природокористування України, в якому готують професіоналів освітньо-кваліфікаційного значення «бакалавр» згідно кваліфікаціями: «Лісове і садово-паркове господарство» і «Деревообробні технології» (« Лісозаготівля та початкова обробка деревини ») на заочному філії.

Малинський-лісотехнічний-колледж, МЛТК

Дендропарк Малинського лісотехнічного коледжу

З метою озеленення місцевості коледжу, становлення суспільно-природної та цивілізовано-пізнавальної, науково-дослідницької функції був закладений дендропарк, інноваційна площа, якого складає 10 га.

Даний парк почав діяти ще під епохи виховання Міланського лісотехнічного технікуму. За час існування саду формувалися пам'ятні алейки до 50-річчя, алея з каштана кінського звичайного, 75-річчя - алея колючим (сизої).

Не одне походження педагогів, учнів, трудівників діяло над творінням даного красивого саду з його доріжками, клумбами, фонтаном, маленькою водоймою.

Безперервно оновлюється тип деревних і чагарникових видів, що вигадує на нинішній день біля 120 видів деревних порід. Тут пов'язано проростання деревних видів і форм Північного Полісся з видами інших ареалів України.

Величезну категорію прикрашають видів складають голонасінні, які представлені інтродуцент з Північної Америки (кипарисовик помітний, Туйя західна різних форм, псевдо цуга Мензиса, ялина канадська, ялина колючий (форма сиза та ін.) З Середньої Азії (ялівець козацький) із Західної Європи ( модрина європейська, тис ягідний, сосонка гірська та ін.), Високий Крим (сосонка кримська).

Покритонасінні становлять близько 80% всіх видів. Північноамериканська дендрофлора найчисельніша представлена дубом червонуватим, Черемухою пізньої, кленом південноамериканським, оцтовим колодою, калина, дейція шорстка, магнолія подуболіста, ясен зеленуватий, шкірянка, тополя цілющий, катальпа та ін.

Продовжувачі даного континенту краще адаптуються до природно-екологічних критерій України, тому ці види, як акація біла і дуб червонуватий отак широко використовуються в лісових насадженнях, мало хто розуміє, що вони, переселенці. Ще є представники із Західної Європи, Кавказу, Криму, Середньої Азії, Сибіру, Приморського краю.

На сучасному стані, коледж проводить реконструкцію дендропарку, зроблена реконструкції з впровадженням новітніх видів і форм деревних рослин.

Дендропарк відіграє величезну роль у формуванні вмінь в учнів коледжу з базисних лісових дисциплін, а ще куточком відпочинку учнів і районних мешканців, на вихідних тут дозволено побачити щасливі личка молодят, які фотографуються у відмінно-розквітаючих дерев, кущів, клумб саду.

Коледж проводить чимало екскурсій в саду для підлітків м. Малин і регіону.

Малинський-лісотехнічний-колледж

Отже, МЛТК – провідний навчальний заклад, що проводить підготовку професіоналів на найвищому рівні.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!