Роздрукувати сторінку

Українська медична стоматологічна академія, УМСА

« Назад

Історія заснування УМСА

Українська медична стоматологічна академія, УМСА

Українська медична стоматологічна академія – провідний ВНЗ країни з підготовки лікарів стоматологів. Академія розпочала свою діяльність у 1921 році в якості одонтологічного факультету Харківської медичної академії. Через 46 років, в 1967 році факультет було переведено до Полтави і перейменовано у Полтавський медичний стоматологічний інститут. Вже в сучасній Україні, у 1994 році Полтавський медичний стоматологічний інститут отримав IV рівень акредитації та отримав статус Української медичної стоматологічної академії.

У 2004 році IV рівень акредитації був ще раз підтверджений. На даний момент в УМСА навчається понад 3700 студентів, з них майже 900 студентів з 42 країн зарубіжжя. На базі УМСА функціонують стоматологічний, медичний факультети, а також факультети іноземних громадян та післядипломної освіти. Також відкрито відділення довузівської підготовки.

При УМСА створений коледж, який готує молодших спеціалістів та бакалаврів. Українська медична стоматологічна академія налічує 50 кафедр, дев'ять з яких є опорними. Лікувально-консультативна робота ведеться на 36 клінічних кафедр академії, розташованих в кращих міських лікувальних закладах Полтави та області.

Українська медична стоматологічна академія веде підготовку фахівців за напрямами: стоматологія, лікувальна справа, сестринська справа, педіатрія, стоматологія ортопедична, фармація.

Контакти УМСА

Адреса: м. Полтава, вул. Шевченка, 23.

Телефон: 8 (0532) 60-20-51, 27-43-51, 27-41-74.

URL: http://www.umsa.edu.ua.

Напрями навчання в Українській медичній стоматологічній академії

- Медицина та ветеринарія.

Навчальний процес в Українській медичній стоматологічній академії

На даний момент в академії навчаються 3754 студента. Багато іноземців. Вуз має власні гуртожитки. Є факультет післядипломної освіти, відділення довузівської підготовки. На базі вузу працює коледж, в якому готують бакалаврів та молодших спеціалістів.

Будь-яких медичних фахівців готують в академії? В першу чергу, стоматологів. Для того щоб освоїти спеціальність, вони повинні закінчити п'ятирічний освітній курс. Навчання у закладі безкоштовне, але є можливість вчитися і на платній основі. Форма навчання – денна.

Крім стоматологів в Полтаві можна вивчити лікувальну справу і педіатрію (термін навчання – 6 років). Протягом двох років можна освоїти сестринська справа і ортопедичну стоматологію. В цьому ж вузі готують майбутніх фармацевтів.

На базі академії працює 56 кафедр. Викладачі та студенти академії активно співпрацюють з поліклініками і лікарнями Полтави та області. Викладачі академії створили власні підручники і методичні посібники з усіх досліджуваних у вузі дисциплін.

Постійно ведуться наукові дослідження. Тільки за останній рік співробітники Української медичної стоматологічної академії запатентували більше ста винаходів і новацій. На базі вузу працює кілька наукових шкіл, де вивчаються питання оперативної хірургії, патологічної анатомії, терапевтичної стоматології, клінічної та експериментальної фармакології.

У 1992 році на базі УМСА з'явився спеціальний факультет для навчання іноземних студентів. Зараз тут навчаються 874 людини із 42 держав. Для підготовки фахівців з інших країн доводиться розробляти спеціальні посібники.

Багато випускників вузу вступають в аспірантуру та ординатуру, залишаються на своїх кафедрах і під керівництвом професорів і докторів наук підключаються до наукових досліджень. Академія оснащена всім необхідним технічним обладнанням, навчальними матеріалами.

В даний час в УМСА ведеться підготовка молодих фахівців денної та з неповним навчальним днем (вечірнє навчання) формою навчання наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст на факультетах:

- Стоматологічний факультет;

- Медичний факультет.

Студенти проходять навчання за такими спеціальностями:

- Стоматологія (термін навчання 5 років);

- Лікувальна справа (термін навчання 6 років);

- Педіатрія (термін навчання 6 років);

- Сестринська справа (термін навчання 2 роки на базі повної загальної середньої освіти);

- Стоматологія ортопедична (термін навчання 2 роки на базі повної загальної середньої освіти);

- Фармація.

УМСА

Педагогічний колектив УМСА

В академії сьогодні працюють висококласні фахівці, серед яких 82 доктора наук, 316 кандидатів наук, 75 професорів, 171 доцент, 2 Лауреати Державної премії України, 8 Заслужених діячів науки і техніки України, 6 Заслужених лікарів України.

У структурі академії навчально-виховний процес забезпечують 56 кафедр, 9 з них є опорними. Лікувально-консультативна робота проводиться на 35 клінічних кафедрах академії, розміщених в обласних та міських лікувальних закладах Полтави.

Виховний процес в Українській медичній стоматологічній академії

У ВУЗі створено спортивний клуб «Медик», який взяв на себе функцію зі спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи, проводить роботу в спортивних секціях, проводить традиційні спартакіади, змагання. В академії створено більше двадцяти п'яти спортивних секцій, в яких тренуються більше п'ятисот чоловік.

Для іногородніх студентів академія надає місця в гуртожитках.

Враховуючи соціальну важливість та направленість на підтримку обдарованої студентської молоді, відділ культурно-освітньої діяльності об'єднує і координує роботу майже двадцяти гуртків, колективів художньої самодіяльності, серед яких три колективи мають почесне звання «народний аматорський» - це вокальний ансамбль «Мальви», ансамбль танцю «Юність», і духовий оркестр, в яких більше ста сімдесяти учасників.

Так само студенти можуть реалізувати свої творчі здібності і в інших гуртках академії: ансамблі естрадного танцю, бально-спортивного танцю, сучасної хореографії, барабанщиць, ВІА, рок-групі, танцювальне тріо, хорі і т. д.

Випускники УМСА по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Отже, Українська медична стоматологічна академія – це навчальний заклад, який радо вітає вас у своїх лавах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!