Роздрукувати сторінку

Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії, АКУП ПДАА

« Назад

23.06.2015 19:36

Історія становлення АКУП ПДАА

Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії, АКУП ПДАА

Приміщення Аграрного коледжу управління і права ПДАА, що находиться у Полтаві на Першотравневому проспекті, має більш ніж столітню історію.

Сама будівля, загальною територією майже 3 тис. квадратних метрів, було побудовано в 1901 році за проектом архітектора Олександра Ширшова. Приміщення в стилі модерн в різноманітні періоди належало Полтавському земському банку, профспілці торгово-промислової організації. Тут була пошта, телеграф, а в період війни навіть штаб СС.

Від першого керівника і до теперішніх днів по всьому периметру закладу збереглися підвальні будівлі не подібні один на одного. А ще співробітники закладу під час здійснення земляних робіт увесь час натикаються на підземні ходи. Їх побудували ще в часи діяльності земельного банку від закладу і до сусіднього будинку, де жили його робітники. Про те, що тут колись була фінансова організація, нагадує в даний період непрацюючий ліфт, кімната для золота. Стародавній відвідувач може огледіти всюди - мало змінився вестибюль, ліплення в оформленні стін і стелі. Є столітні мармурові сходи з кованими поручнями.

Фасад необхідно відремонтувати один раз на 3-5 років. Всі ремонтні роботи здійснюються зусиллями управління закладу. Вартість процедури приблизно 100 тис. гривень.

На даний час учбове приміщення на Першотравневому проспекті включене до списку 35 найкращих приміщень Полтави кінця XIX - початку XX віку. Він володіє рангом пам'ятки архітектури місцевого значення.

АКУП ПДАА

Історія учбової установи бере початок з 1947 року формуванням дворічної школи по навчанню керівних кадрів колгоспів, яка згодом була перейменована в Полтавську міжобласну трирічну школу по формуванню керівних колгоспних і радгоспних кадрів. З 1966 року школу було реорганізовано в Полтавський аграрний технікум по формуванню керівних кадрів колгоспів і радгоспів.

У 1980 р. АКУП ПДАА керував Григорій Антонович Олійник, визначний організатор аграрного виробництва, Герой Соціалістичної праці, заслужений діяч народної освіти України. Під його покровительством на основі американських і канадських проектів в учбовому закладі були здійснені радикальні переміни в напрямках і зміст освіти - відкрито модерні відомі кваліфікації: правознавство, фінанси, менеджмент організацій. У 1991 році учбовий заклад було реорганізовано в Полтавський аграрний технікум у 1994 році - сформовано Полтавський аграрний коледж управління і права, який у 1997 році одержав ранг державного.

Вперше в Україні в закладі розпочато формування спеціалістів освітньо-кваліфікаційного рангу "бакалавр".

З 1999 року заклад обіймає перші місця у щорічному рейтингу серед вищих учбових установ Міністерства сільськогосподарської політики України.

З 2004 року відповідно до розпорядження Міністерства сільськогосподарської політики України заклад включений у структуру Полтавської державної аграрної академії, створивши нові перспективи щодо формування спеціалістів для народного господарства України.

Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії, АКУП ПДАА

Матеріально-технічна структура Аграрного коледжу управління і права

Матеріально-технічна структура закладу представлена двома учбовими приміщеннями, в яких розташовуються: 35 класів і аудиторій, 3 комп'ютерних кабінети, бібліотека з фондом літератури приблизно 60 тис. екземплярів, читальні зали. Діють учбові лабораторії на виробництві, колекційно-дослідне поле, авто-трактородром, базове аграрне підприємство, спортзал.

Освітньо-виховний процес АКУП ПДАА провадять 65 високоосвічених, кваліфікованих педагоги, з яких 56 діють на постійній основі.

До здійснення занять приєднуються 15 канд. наук, 35% педагогів мають вищу педагогічну кваліфікацію, 17 педагогів мають педагогічні та почесні ранги.

Традиції старшого покоління продовжують молоді педагоги.

Захоплююче і змістовно проводять дозвілля студенти закладу. Вони відвідують предметні секції, здійснюють виставки, конкурси, семінари.

Після занять на студентів чекає комфортний гуртожиток, оприділений найкращим серед вищих учбових установ аграрної освіти України.

АКУП ПДАА вдало здійснив акредитування, атестацію та спеціалізацію і проводить учбову роботу за такими напрямами та кваліфікаціями:

- "Менеджмент організацій";

- "Правознавство";

- "Фінанси";

- "Організація і технологія проведення фермерського господарства".

Практика студентів відбувається в головних господарствах Полтавської області:

- Ім. Калашникова;

- "Батьківщина" Котелевського району;

- "Маяк".

Крім того, найкращі студенти мають змогу здійснювати освітньо-виробничу практику та стажування за рубежем - на фермерських підприємствах Німеччини, США та Англії.

Форми освіти: очна, заочна.

Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії

Підрозділи та Кваліфікації:

- Юридичний підрозділ:

-- Правознавство.

- Фінансовий підрозділ:

-- Фінанси;

-- Бухгалтер-фінансист.

- Агрономія:

-- Організація і технологія здійснення фермерського господарства;

-- Технолог з / х виробництва.

Отже, Аграрний коледж управління і права ПДАА - один із найдревніших учбових установ Полтави, має 60-річну історію. Здійснений шлях закладу полягає у вдумливому і креативному осмисленні навчальної роботи освітньої установи за піввікову історію, наповненням роботи таким змістом, який забезпечує формування спеціалістів, конкурентоспроможних на ринку праці в умовах панування ринкових відносин.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!