Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Полтавської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Полтавської області \ ЗВО (ВНЗ) Полтавської області та їх рейтинг \ 3. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, ПНПУ ім. В. Г. Короленка

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, ПНПУ ім. В. Г. Короленка

« Назад

Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Р. Короленка був сформований розпорядженням Кабінету Міністрів від 9 грудня 1999 року на базі бувшого Полтавського державного педагогічного інституту, створеного в далекому 1914 році, як Полтавський учительський інститут. Тому Полтавський педагогічний університет ім. Короленка заслужено вважається одним з найдревніших учбових закладів України, який має славні освітньо-виховні традиції.

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, ПНПУ ім. В. Г. Короленка

В ПНПУ працювали відомі вчені та викладачі: засновник національної української педагогіки Р. Ващенко, філологи й етнографи В. Майфет, Ст. Щепотев, М. Сумцов, історики Д. Багалій, І. Рибаков та М. Мірза-Авакянц, математик С. Воропай, фізик А. Побєдоносцев, диригент і композитор М. Верховиней.

За час його славної історії в стінах ПНПУ були підготовлені 50 тисяч випускників різних кваліфікацій, поміж яких такі відомі педагоги, як А.С Макаренко (1914-1917 рр.) і В. Сухомлинський (1936-1938 рр..), науковці М. Остроградський і Ю. Кондратюк, більше 30 письменників. Загальна кількість студентів ПНПУ становить понад 8500 студентів всіх форм навчання.

Контакти ПНПУ ім. В.Г. Короленка

Адреса: Полтава, вул. Остроградського, 2.

Телефон: 8 (05322) 2-58-37, 7-33-28.

URL: http://www.pdpu.poltava.ua.

ПНПУ ім. В. Г. Короленка

Напрями навчання ПНПУ ім. В. Г. Короленка

- Біологія та екологія;

- Географія та геологія;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Історія;

- Математика;

- Психологія та педагогіка;

- Фізика;

- Фізична культура і спорт;

- Філологія та іноземні мови;

- Хімія.

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, ПНПУ ім. В. Г. Короленка

Історія становлення ПНПУ ім. В. Г. Короленка

Полтавський учительський інститут був створений в 1914 році. У липні 1919 року його реорганізовано на педагогічний. У 1918 році був створений історико-філологічний підрозділ майбутнього університету. У 1920 році Полтавський педінститут мав три відділення: словесно-історичний, природний і фізико-математичний. Лекторський колектив — 25 чоловік.

14 квітня 1921 року був сформований Полтавський інститут народної освіти (ІНО) методом поєднання Полтавського педагогічного інституту і Полтавського історико-філологічного факультету. У 1921-1922 року інститут мав два підрозділу: природничо-математичний і словесно-історичний. У 1922-1923 учбовому році був сформований факультет соціального виховання з кваліфікацією на 3 курсі за такими напрямами: індустріальний (математика і фізика), суспільствознавчий і сільськогосподарський. У 1922 році в Інституті діяли 34 викладача та 18 чоловік адміністративного персоналу, здобувало освіту 369 студентів. Визначним був хор інституту, яким управляв композитор, професор Василь Миколайович Верховинець.

24 серпня 1930 року ІНО змінено в Інститут соціального виховання, а в 1933 році — в педагогічний інститут з фізико-математичним, природничо-географічним, історичним, філологічним підрозділами та дошкільним відділенням. У 1936 році при інституті сформовано Полтавський учительський інститут з літературним і фізико-математичним факультетами. Напередодні війни в закладі функціонувало 15 кафедр, де діяло приблизно сотні педагогів і здобувало освіту 1500 студентів очно і 1400 заочно.

21 жовтня 1943 року Полтавський педагогічний і Полтавський учительський інститути відновили роботу. Станом на жовтень 1944 року там навчалося 397 студентів. У 1951 році учительський інститут був закритий, але навчання у ньому на постійній основі тривало до 1954 року.

У грудні 1949 року Полтавському педагогічному інституту присвоєно ім'я В. Р. Короленка.

Нові славні сторінки в історію педагогічного інституту були пов'язані з призначенням у 1975 році на посаду ректора інституту академіка Івана Андрійовича Зязюна (1938 р.) і трудився тут 15 років. Він прийшов до Полтави з Київського театрального інституту ім. В. Карпенко-Карого, в якому у великій пошані був предмет сценічної майстерності. Для нового ректора, вже знайомого по своїй науковій роботі з працями В. О. Сухомлинського і А. С. Макаренко, в тому числі введеним А. С. Макаренко поняттям «педагогічна майстерність», стала зрозумілою необхідність нового предмета для педагогічних вузів, який він назвав «педагогічна техніка». Такий предмет, а потім і кафедра були вперше створені в Полтавському пед. інституті. Діяльність кафедри, рівень підготовки випускників і якість створених на ній навчальних посібників були настільки переконливі, що незабаром всі 210 педагогічних вузів Радянського Союзу відкрили кафедри педагогічної майстерності (на Україні їх було 30). Підручник педагогічної майстерності був перекладений та виданий в Японії, а потім і в ряді країн соц. співдружності.

Пропозиції І. А. Зязюна були активно підтримані і розвинені найбільш професійними і відповідальними педагогами інституту, вагому підтримку надав і перший секр. обкому партії Ф. Т. Моргун. У цих нововведень були і супротивники, причому не тільки серед київських і московських бюрократів, але і в самому вузі. Так, зав. каф. загальної педагогіки, за спогадами І. А. Зязюна, називала А. С. Макаренко не інакше як тюремним педагогом.

У 2009 році указом Президента України Віктора Ющенка Полтавському ДПУ було присвоєно звання національного.

Навчальний процес у ПНПУ ім. В. Г. Короленка

Вуз має статус державного навчального закладу і четвертий рівень акредитації. Більшість майбутніх педагогів навчається тут за бюджетні гроші. Однак ті, кому не вдалося вступити на бюджетне відділення, мають можливість отримати освіту на комерційній основі.

В університеті готують викладачів з різних спеціальностей: істориків, фізиків, математиків, психологів, вчителів фізкультури. Тим, хто приїжджає до Полтави з інших міст, ВНЗ надає можливість проживання в гуртожитку. Є також військова кафедра. Тому після закінчення вузу кожен випускник отримає погони та військові звання.

Найпростіше освоїти освітню програму на денному відділенні. Але є можливість навчатися заочно або в екстернаті. Функціонує підготовчий факультет. На цьому відділенні вузівські викладачі зможуть підготувати абітурієнтів до вступу.

На факультетах ПНПУ зараз навчаються 8730 студентів. Їх навчання забезпечується великим колективом викладачів (421 спеціаліст), більшість з них мають наукові звання. Після закінчення п'ятого курсу багато студентів мають можливість продовжити наукові дослідження, вступивши при вузі в аспірантуру.

Які спеціальності можуть освоїти майбутні бакалаври та магістри? У структурі вузу працює ряд факультетів: історичний, природничий, фізмат, філологічний, психолого-педагогічний.

Поступив на філологічний факультет, можна вибрати в якості спеціалізації українську або російську мову та літературу. Є також можливість освоїти романо-германські мови, навчитися основам розмовного та письмового перекладу. На окремому відділенні ВНЗ готують майбутніх журналістів.

В університеті також виховують майбутніх учителів фізкультури, викладачів історії, біології, фізики, математики. Можна також освоїти спеціальність для роботи в дошкільних навчальних закладах. На окремому відділенні готують викладачів інформатики, географії та геології.

Вуз має власні навчальні корпуси (зараз їх 4). Є університетський ботанічний сад, бібліотека, спортивні майданчики. Щорічно на базі ВНЗ проводяться міжнародні конференції, де обговорюються проблеми сучасної педагогіки.

В даний час ПНПУ є сучасним вищим навчальним закладом державної форми власності, центром педагогічної освіти даного регіону, що здійснюють підготовку затребуваних фахівців-педагогів. Керує університетом ректор - Пащенко Володимир Олександрович.

На сьогоднішній день ПНПУ веде підготовку фахівців за денною та заочною формою навчання наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Матеріально-технічна структура ПНПУ ім. В.Г. Короленка

Хороша матеріально-технічна база університету сприяє проведенню якісного освітнього процесу. Сьогодні університет має 4 навчальні корпуси, 4 комфортабельних гуртожитку, багату бібліотеку, спортивний комплекс, ботанічний сад, виробничі майстерні, санаторій-профілакторій.

У ВУЗі також відкриті музеї історії університету, еволюції природи, археологічний, а також меморіальні аудиторії Ст. Короленка, А. Макаренка, В. Сухомлинського, Р. Остроградського, Ю. Кондратюка та ін.

Отже, ПНПУ ім. В. Г. Короленка – це сучасний заклад, який радо вітає вступників у своїх лавах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!