Роздрукувати сторінку

Полтавське музичне училище імені М. В. Лисенка, ПМУ ім. М. В. Лисенка

« Назад

Історія становлення ПМУ ім. М. В. Лисенка

Полтавське музичне училище імені М. В. Лисенка, ПМУ ім. М. В. Лисенка

«Полтавське музичне училище ім. М.В. Лисенка» – вищий учбовий заклад першого рангу кваліфікації.

В місті з більш ніж тисячолітньою історією, гарними славетними традиціями у 1903 році на основі музичних класів Полтавського підрозділу Російського музичного товариства здійснило навчальну роботу Полтавське музичне училище. Засновником і першим керівником закладу був визначний диригент і громадський діяч Дмитро Володимирович Ахшарумов.

Вдало суміщаючи учбову та музично-просвітницьку роботу училище стало осередком культурно-мистецького життя міста та регіону. За визначні творчі здобутки Розпорядженням Ради Міністрів УРСР 24 січня 1953 року закладу надано ім’я засновника української музичної класики Миколи Віталійовича Лисенка.

Формування спеціалістів в закладі відбувається з спеціалізацій "Музична творчість" (за кваліфікаціями - фортепіано; струнні інструменти; духові та ударні інструменти; народні інструменти; спів; хорове диригування; теорія музики) та "Акторське мистецтво" (за кваліфікацією акторське мистецтво).

З 2004 року закладом керує ректор Демченко М. М.

ПМУ ім. М. В. Лисенка

Полтавське музичне училище імені М. В. Лисенка на сьогоднішній день

Нині в закладі здобуває освіту біля трьохсот студентів та діє творчий педколектив, який нараховує 120 високоосвічених педагогів та концертмейстерів. 13 педагогів володіють почесними званнями.

Заклад протягом всього періоду становлення, завжди був і є осередком культурно-мистецького життя міста та регіону. В установі сформовані прекрасні креативні колективи: симфонічний оркестр, оркестр народних інструментів, капела бандуристів, духовий та естрадний оркестри, академічний хор, вокальний ансамбль "Мрія". Широко популярні в Україні та за її кордонами учасники великої кількості світових фестивалів ансамбль народної музики "Карусель" та ансамбль ударних інструментів "Імпульс".

На основі закладу здійснюються різні конкурси та фестивалі, серед яких досить великим визнанням в Україні користуються фестивалі-конкурси «І струни Лисенка живії», «Полтавська весна», «Роду нашого джерело». Студенти закладу кожного разу стають призерами на світових, загальноукраїнських та регіональних конкурсах. Кожного року понад сорок відсотків студентів закладу поступають до ВНЗ-ів III-IV рангів кваліфікації. Студенти закладу вдало діють в мистецьких учбових установах, поповнюють креативні колективи міста, регіону, країни.

Впроваджуючи славні традиції минулого, педагоги закладу запроваджують в учбовий процес здобутки модерної педагогіки і музикознавства, формують студентів до діяльності в суспільстві з новим соціально-економічним устроєм, яке прагне включення у міжнародне співтовариство, де підґрунтям мають стати переваги духовної культури.

Полтавське музичне училище імені М. В. Лисенка, ПМУ ім. М. В. Лисенка

Циклові комісії ПМУ ім. М. В. Лисенка

У Полтавському музичному училищі діють циклові комісії:

1. Підрозділ хорового диригування.

2. Предметна комісія загального фортепіано.

3. Підрозділ театральної творчості.

4. Предметна циклова комісія соціально-гуманітарних предметів.

5. Підрозділ теорії музики.

6. Вокальний підрозділ.

7. Підрозділ оркестрових струнних інструментів.

8. Підрозділ фортепіано.

9. Підрозділ оркестрових духових і ударних інструментів.

10. Підрозділ народних інструментів.

11. Підрозділ музичної літератури та фольклору.

На підрозділі хорового диригування здобувають освіту майбутні диригенти хору, педагоги музики.

Студенти керують художніми колективами регіону, діють в театрах, філармоніях України та в інших державах.

Сьогодні у підрозділі працюють 11 педагогів, переважна чисельність яких основну освіту одержали теж в ПМУ, завершивши згодом Київську, Харківську, Донецьку консерваторії. Продовжуючи традиції креативних попередників, педагоги підрозділу окрім педагогічної роботи теж кожного разу займаються концертмейстерською працею, володіють вищими кваліфікаціями і мають величезний досвід діяльності. Заклад працює, охоплюючи найбільшу чисельність учнів усіх кваліфікацій, беручи до уваги специфіку кожної з них. Тому викладання на підрозділі потребує широкої ерудиції та світогляду. Підрозділ діє згуртовано, відповідаючи цим високим потребам.

Підрозділ театральної творчості (голова циклової комісії – В.С.Кашперський, заслужений артист України) формує акторів драматичного театру та педагогів шкіл естетичного виховання. Підрозділ сформовано в 1996 р. за егідою народного артиста України В.П.Мірошниченка за підтримки обласного управління культури з ціллю формування спеціалістів для Полтавщини.

До справи приєдналися визначні креативні робітники Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.

В період навчання студенти підрозділу, окрім фахових предметів, теоретично та практично опановують предмети «Основи режисури» та «Психологія і педагогіка», що є основою для майстерної діяльності педагога.

Полтавське музичне училище імені М. В. Лисенка

Основою учбового репертуару на підрозділі є найкращі твори української та міжнародної драматургії.

Спеціалістів з теорії музики формують циклові комісії „теорії музики” (голова – Л.І. Пікаш) та „музичної літератури і фольклору” (голова – Т.Ж. Солнцева). Отримавши спеціалізацію педагога з музично - теоретичних предметів більшість студентів вдало діють в учбових установах України і регіону.

З часу організації учбового закладу поряд з головними фаховими предметами опановувалися дисципліни гармонії, сольфеджіо, музичної літератури. Їх вели визначні музикознавці, майстри хорового співу, творчі музиканти різноманітних кваліфікацій.

Становлення спеціалістів освітньо-спеціалізованого рангу «молодший фахівець» в закладі проводиться з кваліфікацій:

- «Музична творчість»;

- «Акторська творчість».

Отже, Полтавське музичне училище імені М. В. Лисенка – це сучасний заклад, який надає міцні знання своїм студентам, роблячи їх знаними на ринку праці України та за рубежем.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!