Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Полтавської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Полтавської області \ ЗВО (ВНЗ) Полтавської області та їх рейтинг \ 21. Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської державної аграрної академії, ХВЗТ ПДАА

Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської державної аграрної академії, ХВЗТ ПДАА

« Назад

З 1 липня 2004 року заклад став функціональним відділенням ПДАА. Навчає в закладі товариський педколектив викладачів - 42 людини, з яких 3 педагоги-методисти, 3 старших викладача, 16 педагогів вищої кваліфікації, у яких є чому навчитися молоді.

Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської державної аграрної академії, ХВЗТ ПДАА

Контакти ХВЗТ ПДАА

Адреса закладу: 37634 Полтавська область, Миргородський район, с. Хомутець, Ветзоотехнікум, вул. Декабристів 23.

Телефони: (05355) 35-5-66, 35-5-75, 35-5-89.

Е-mail: hvzt_pdaa@mail.ru.

 

Історія ХВЗТ ПДАА

Хомутецький ветзоотехнікум розташований на правому березі річки Хорол, із північно-західного боку, на території 18 км від районного центру м. Миргорода.

Заклад був створений у бувшому помешканні Муравйових-Апостолів у 1920 р. як агропрофшкола з однорічною, а з 1927 — трирічною тривалістю освіти. Після націоналізації будинку Муравйов-Апостол був відповідальним за нього, а коли сформувався заклад, став його керівником.

У 1925 р. в Хомутецькій агропрофшколі здобувало освіту 60 студентів і діяло 7 педагогів. Хомутецька школа була дійсним центром агітації, політико-виховної та культурно-масової діяльності на селі.

У 1930 р. аграрна школа була перейменована в Хомутецький технікум свинарства, який навчав старших свинарів.

Цілком плідну участь у громадсько-політичному житті села брали учні Хомутецького технікуму. Восени 1930 р. всі студенти закладу, щоб надати зразок селянам, добровільно підписалися на позику «П'ятирічка — в чотири роки»; на кожного учня опосередковано випадало по 10 крб. позики.

У 1032 р. з закладі вивчено 35 фахівців. Покращувалася матеріально-учбова структура закладу. Він був змінений в зоотехнікум. У 1933 р. сформовано освітньо-виробниче господарство закладу — Хомутецький зоотехнікум ім. Декабристів.

У 1935 р. вивчено 17 зоотехніків. На перший курс зачислено 96 осіб — 7 груп. Здобувало освіту в закладі приблизно 150 чол. Для них цього року було споруджено їдальню та гуртожиток №1. Студенти здобували знання так: 13,04% — дуже добре, 32% — добре, 47,58% — задовільно, 7,35% — незадовільно. 140 студентів одержали стипендію і допомогу. В закладі діяло приблизно 20 педагогів. Керівник закладу — Ф.К. Яценко, замісник — Павлов Г.Ф., секретар КСМ — Кушніренко. З вересня 1935 р. сформовано циклові комісії: загальноосвітня (керівник — Кауфман), зоотехнічна (керівник — Пузій), агрономічна (керівник — Павлов).

На лютий 1936 р. в закладі здобувало освіту 210 студентів. Керівником установи був Ф.К. Яценко, замісником закладу — Г.М. Іванова, секретарем комсомольської установи — Кушнерик. Вивчено цього року 17 фахівців.

Протягом двох років після звільнення від німецьких загарбників Хомутецький зоотехнікум реорганізувався у справжній освітній комбінат. При ньому діяли 9-місячні курси техніків тваринництва, 6-місячні курси бригадирів ВРХ, 9-місячні курси ветфельдшерів, курси керівників фермами та інших фахівців. На три курси було набрано 210 студентів. У закладі діяло 14 педагогів.

У 1945 р. в закладі здобуває освіту 175 студентів. Вивчено 48 фахівців, із яких 18 завершили установу із відзнакою. Поміж них: Катерина Цись, Надія Дорошенко, Уляна Юрченко та інші. Всі вони збагачували кадри колгоспних фахівців. Окрім цього, 60 практикантів закладу вибули в райони регіону на практичні роботи, що за відсутності висококваліфікованих кадрів у багатьох колгоспах було посильною допомогою аграрному господарству.

За повоєнний період значно покращилася матеріально-технічна структура закладу. В 1955 р. було споруджено гуртожиток №2, в 1957 р. — гуртожиток №3, в 1958 р. — ветеринарну клініку. В 1964 р. споруджено нове навчальне приміщення на 360 учнівських місць. У закладі облаштовано 17 учбових кабінетів та 21 аудиторію.

Далеко за кордонами області популярний музей Декабристів, що створений при закладі. Кожного року його відвідують сотні екскурсантів із різноманітних регіонів держави. Музей сформовано в 1964 р. завдяки зусиллям педагога історії В. І. Соболя. У 1975 р. в державі широко святкувалось 150-річчя повстання декабристів. У закладі здійснилася конференція, приурочена цій події. На ній з семінарами доповідали П. М. Денисовець — декан історичного підрозділу Полтавського педінституту, М. І. Брага — краєзнавець із с. Велика Обухівка, В. Д. Радько — перший секретар міському партії та інші. Цього ж році музейну кімнату було відремонтовано, експозицію збільшено.

ХВЗТ ПДАА

Загальна характеристика ХВЗТ ПДАА

Студентів закладу можна зустріти у всіх куточках Полтавщини і далеко за її кордонами. За 87-річну історію в Хомутці отримали міцні знання приблизно 15 тис. фахівців, з яких 136 студентів заочного підрозділу за спеціальністю зоотехнік і перший випуск технологів з виробництва та переробки продукції тваринництва, 42 студента підрозділу ветеринарної медицини та 135 випусків спеціальністю «Зоотехнія».

В 2007 році 23 студенти одержали дипломи технік-технолог з виробництва та вирощування продукції тваринництва. Попри фінансові та інші негаразди, які, звичайно ж, не проходять і Хомутець, педколектив закладу працює з вірою в найкращий майбутній день.

Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської державної аграрної академії, ХВЗТ ПДАА

Традиції Хомутецького ветеринарно-зоотехнічного технікуму

В закладі є відмінні традиції. Кожного року 1 вересня відзначається День знань, святкуються визначні події в житті нашої держави. Кожного разу здійснюються тематичні вечори з предметів, турніри «Кращий за професією», вечори-вогники, КВК, спортивні змагання. Діють спортивні гуртки, секції художньої творчості. Студенти закладу є дипломантами конкурсів «Студентська весна», регіонального туру «Софіївські зорі». Технікум багато разів обіймав переможні місця в гирьовому спорті, вільної боротьби.

На даний час для вдалого навчання в закладі є всі потрібні умови. У 1987 р. вступив в дію чотириповерховий гуртожиток на 200 чоловік з усіма зручностями. До можливостей студентів є 17 класів і 25 аудиторій, спортивний зал, бібліотека має фонд 39944 книги.

Отже, Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум – це заклад освіти, який має славну історію становлення та продовжує навчати висококваліфікованих спеціалістів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!