Роздрукувати сторінку

Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва, ПБТТБ

« Назад

Контакти ПБТТБ

Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва, ПБТТБ

Адрес: 36030, м. Полтава, площа Слави, 1 (Південний вокзал).

Тел.: (0532) 52-15-19, 51-30-20.

Керівник - Рибка Василь Григорович, педагог-методист, удостоєний відзнакою "Відмінник освіти України", дипломом "За творчу участь у розбудові освіти Полтавщини", Почесною нагородою Міністерства освіти України.

Полтавському будівельному технікуму транспортного будівництва у 2005 році виповнюється 80 років.

Історія технікуму ПБТТБ

З 1925 року заклад діяв як Полтавська профшкола механічної кваліфікації, а як Полтавський залізничний технікум механічної кваліфікації Південної залізної дороги розпочав функціонувати в 1930/31 учбовому році.

В 1933 році заклад почав зачислення учнів на кваліфікацію техніка-дорожника з 4-річним навчанням, і з цього року припинив набір учнів на спеціалізацію "Технік-механік паровозного господарства". Часу заклад став носити ім’я Полтавський шляховий технікум Південної залізної дороги.

З 14 серпня 1954 заклад одержує назву Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва (ПБТТБ).

ПБТТБ

Дошка пошани ПБТТБ

Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва пишається своїми студентами - визначними залізничниками, кавалерами багатьох нагород: Собакар М. А., Репетько А. М., Приходько Б. Н., Божко А. А., Доленко А. М., Огуй А. А.

В період Другої Світової війни з фашистськими завойовниками звання Героя Радянського Союзу (посмертно) одержав студент технікуму льотчик дальньої розвідки Ніколаєнко Володимир Миронович.

В умовах війни за сумлінну працю заради приближення Перемоги над ворогом цілком мирну нагороду - ранг Героя Соціалістичної Праці, - одержав ще один студент закладу, Грицаєнко Микола Феофанович.

Пошаною закладу є студенти 50-80х років. Керуючими трестів діяли Бондур А. П., Радченко Т. Н., Симонов Ю. Т., Рой Л. Х., Яремко Б. А., Яріш М. І. Супруненко Василь Іванович в ранзі генерал-лейтенанта залізничного транспорту керував Полтавським підрозділом Південної залізниці. Науковий ранг докторів і канд. технічних наук одержали Сердюк Л. В., Микола Радченко, Фесенко А. В., Нездойминога Ст. А., Бабич Е. М., Горін І. Т.

Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва, ПБТТБ

ПБТТБ на сьогоднішній день

На даний час учбово-виховний процес у ПБТТБ проводять 36 педагогів та 5 майстрів виробничого навчання, які здебільшого є висококваліфікованими фахівцями. З них 19 педагогів мають вищу кваліфікацію або ранг педагог-методист.

Запроваджується в життя ідея безперервності освіти в рамках учбово-науково-виробничих структур з ВНЗ III-IV рангу кваліфікації, в першу чергу з Полтавським технічним університетом, Українською державною академією залізничного транспорту, Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом.

В учбовому приміщенні розташована бібліотека закладу, яка нараховує більше 50 тис. екземплярів, укомплектована національними посібниками нової України. Для поліпшення інформаційного обслуговування читачів бібліотека має комп'ютер.

Науково-дослідна діяльність - один з головних напрямків роботи закладу, функціональна частина формування студентів, яка спрямована на становлення наукового мислення, професійних умінь студентів, прищеплення здібностей самостійних досліджень, вироблення креативного підходу до розв’язання різних завдань. Так, під управлінням педагога Хороброго С. Л. студентами-дипломниками було створено пристрій для здійснення випробування на знос вузлів і деталей.

Заклад прагне широкого приєднання до управлінської роботи талановитої молоді. Студенти закладу розвивають соціальну активність, здійснюючи різноманітні громадські доручення. Органом самоврядування в закладі є Студентська рада, до структури якої включені різні сектори, які займаються естетичним вихованням, трудовим, спортивним життям студентів. Вагомий вплив має Студентська рада на організацію учбового процесу. Саме на Студентській раді в першу чергу вирішують проблеми про поведінку і освіту студентів. Рішення студентської ради часто стає головним і впливовим.

На даний період Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва у свої 80 років став одним з найпотужніших учбових закладів I - II рангів кваліфікації, другим рідним домом студентів і педагогів.

Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва

Практика студентів ПБТТБ

Під час практики студенти оволодівають водінням автомобілів і дорожніх машин, які здійснюють технологічні операції з ТО і ремонту машин.

Полігон закладу має стаціонарну АЗС з ємностями для ПММ. Він один з кращих у місті: територією 3900 м. кв., Має обладнані вантажні автомобілі, скрепер, грейдер, самоскид, бульдозер, екскаватор, пересувну ремонтну майстерню, стаціонарні пости для ТО і ремонту, техніку та інше технологічне устаткування.

Для здійснення практичних занять задіяна також майстерня закладу, матеріально-технічна структура якої відповідає рівню і яка має велику чисельність робочих місць для персональної діяльності кожного студента.

У майстерні можуть накопичуватися практичні знання елетрозварювальної діяльності, праця на металорізальних верстатах, слюсарної і ковальської справи. Набуті навички необхідні не лише в посаді - механіка, але і кожному любителю - автомобілісту.

Структура Полтавського будівельного технікуму транспортного будівництва

Підрозділи:

1. механичний;

2. дорожний.

Кваліфікації:

- "Використання та ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин і устаткування";

- "Спорудження, використання і ремонт автомобільних доріг і аеродромів";

- "Організація і регулювання дорожнього руху".

Форма освіти: денна, заочна.

До можливостей студентів: 2 гуртожитки, медпункт, буфет.

Для розширення професійних можливостей поряд з професійною підготовкою студенти можуть отримати робочі професії, для чого на базі технікуму було відкрито відділення робітничих професій. На цьому відділенні студенти технікуму отримують досить високу робітничу кваліфікацію за такими спеціальностями:

- Оператор комп'ютерного набору;

- Оператор комп'ютерної верстки;

- Секретар керівника (підприємства, організації, установи);

- Секретар – друкарка;

- Дорожній робітник;

- Слюсар з ремонту автомобілів;

- Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів;

- Водій категорії "С".

Отже, ПБТТБ – це заклад, який потребує високоосвічених, талановитих студентів, які зможуть продовжити справу закладу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!