Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Полтавської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Полтавської області \ ЗВО (ВНЗ) Полтавської області та їх рейтинг \ 2. Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

« Назад

Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка (Полтавський державний технічний університет ім. Ю. Кондратюка) був заснований ще у 1818 році як інститут шляхетних дівчат. В стінах інституту в свій час побували В. П. Котляревський, Т. Г. Шевченко та багато інших діячів української, чеської та російської культури та історії.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

У 1930 році ВУЗ був утворений, як інститут інженерів аграрного будівництва, а в 60-х роках реформовано в інженерно-будівельний інститут. У період формування української державності інститут перетворився в перший на Полтавщині широкопрофільний технічний університет (в 1993 році). На даний момент ПНТУ забезпечує країну фахівцями з майже 30-ти спеціальностей. Ім'я відомого теоретика космонавтики і чудового інженера-винахідника, полтавця Юрія Кондратюка було присвоєно ВУЗу в 1997 році. А в 2002 році за заслуги в розвитку світової науки та освіти університету було надано ранг національного.

На даний період Полтавський технічний університет імені Кондратюка вибрали в якості свого навчального закладу приблизно 10 тис. студентів з усієї України та з 11 країн світу. ПНТУ розташований в мальовничому куточку Полтави.

Контакти ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Адреса: м. Полтава, Першотравневий просп., 24.

Телефон: 8 (05322) 7-38-67, 2-56-99.

URL: http://www.pntu.edu.ua.

ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Напрями навчання в ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

- Автоматика та електротехніка;

- Біологія та екологія;

- Будівництво та архітектура;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Машинобудування і металообробка;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

Історія становлення ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Історія Вузу почалася з відкриття Інституту аграрного будівництва в 1930 році. У 60-х роках учбовий заклад було реорганізовано в інженерно-будівельний інститут. За період свого становлення ВУЗ підготував понад 65 000 фахівців.

Сьогодні тут отримують освіту приблизно 10 000 студентів не лише з усієї України, але і з 11 країн світу.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Факультети та спеціальності в Полтавському національному технічному університеті

Будівельний:

- Будівництво;

- Геодезія, картографія та землеустрій.

Нафти, газу та природокористування:

- Теплоенергетика;

- Нафтогазова справа;

- Гідротехніка;

- Раціональне використання водних ресурсів;

- Екологія та охорона природнього середовища;

- Енергетичний менеджмент.

Електромеханічний:

- Автомобільний транспорт;

- Інженерна механіка;

- Машинобудування;

- Електромеханіка.

Архітектурний:

- Архітектура;

- Образотворча творчість;

- Декоративно-прикладна творчість.

Інформаційних та телекомунікаційних технологій і структур:

- Телекомунікації;

- Комп'ютерна інженерія;

- Системи штучного інтелекту.

Менеджменту і бізнесу:

- Міжнародна економіка;

- Економічна кібернетика;

- Маркетинг;

- Облік і аудит;

- Управління персоналом і економіка праці;

- Фінанси і кредит;

- Економіка організацій.

Гуманітарний:

- Державна служба;

- Документознавство;

- Здоров'я людини.

Фінансово-економічний.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка

Матеріально-технічна структура Полтавського національного технічного університету

Матеріально-технічна структура ПНТУ ім. Ю. Кондратюка – це 9 учбових приміщень, 5 гуртожитків, санаторій-профілакторій, осередок дозвілля, їдальня, інтернет-клуб, центр культури і творчості.

В структуру Університету входить Художньо-промисловий коледж (Миргород) і Нафтовий геологорозвідувальний технікум (Полтава).

При ВУЗі діють 10 наукових шкіл, студентська наукова спільнота, студентське проектно-конструкторське бюро.

У рамках міжнародної діяльності студентам дається право пройти стажування у ВНЗ Швеції, Німеччини, Росії, Китаю або взяти участь у грантостворюючих програмах. Також Університет проводить підготовку закордонних жителів із понад 20 держав світу.

Виховна робота ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка навчає призерів міжнародного рангу. Спортивна структура університету та прилегла до нього територія дають змогу кожному студенту, у період дозвілля, фізично вдосконалюватися та формувати в собі кращі характеристики спортивної і здорової людини.

Сформований в 2012 році в Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка гуманітарний підрозділ навчає професіоналів своєї справи за такими кваліфікаціями, як: «Здоров'я людини», «Документознавство та інформаційна робота» та «Філологія (Технічний переклад)». Кожен на підрозділі цілеспрямовано проводить здоровий спосіб життя, стежить за своїм фізичним становленням і персональним здоров'ям. Крім того, студенти напряму кваліфікації «Здоров'я людини» є спеціалістами не лише з фізичної реабілітації, але і чемпіонами міжнародного рівня.

Зокрема, кафедра фізичного виховання, спорту і здоров'я людини ПНТУ має в своїй структурі 24 відділення різноманітного напрямку, де кожен студент освітнього закладу має можливість вибрати вид спортивної роботи саме для себе. До таких належать: гирьовий спорт, важка атлетика, пауерліфтинг, легка атлетика, гандбол, футбол, настільний теніс, черлідінг, шахи і т. д.

Вся територія закладу обладнана потрібним модерним облаштуванням для тренувань і спортивними майданчиками. А завдяки плідному товаришуванню з міськими спортивними клубами та секціями для всіх охочих функціонують гуртки з волейболу, баскетболу, веслування на байдарках і каное, греко-римської боротьби, вільної боротьби, дзюдо, армрестлінгу та плавання.

Студенти, які тренуються в цих секціях, приймають участь у турнірах міського, обласного, загальноукраїнського та світового рівнів.

Педагоги закладу, підтримуючи активність студентів, приєднуються до спортивних заходів і проводять здоровий спосіб життя. Так, у ПНТУ кожного року відбувається «Фестиваль здоров'я та спорту» поміж команд науково-педагогічних співробітників закладу. До того ж, команда ВУЗу з настільного тенісу, капітаном якої є керівник університету, КМС Володимир Онищенко, приймає участь у Суперлізі України з настільного тенісу, де займає переможні місця.

Практика студентів відбувається за договорами про товаришування з такими організаціями як: Центр реабілітації дітей з ураженням нервової системи, Центр реабілітації дітей-інвалідів «Монтессорі», Полтавська спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву №2, Полтавська обласна школа вищої спортивної творчості, Полтавська дитячо-юнацька спортивна школа з плавання №3 «Дельфін» та інші. Одним з кроків по поліпшенню матеріально-технічної структури кафедри - є введення в експлуатацію нового спортивного комплексу з створеним спортивним майданчиком, який зводиться відповідно до плану становлення інфраструктури університету, зареєстрованого ученою радою ПНТУ, в рамках обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки і незабаром почне свою активну діяльність.

Слід зауважити, що поміж вищих учбових закладів Полтавщини на IV Спортивних іграх в 2013-2014 учбовому році Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка одержав переможне місце. Студенти ПНТУ здобули шість перших, 6 других і 4 третіх місця. Серед призерів були команди з чоловічого волейболу, жіночого баскетболу, боротьби, дзюдо, легкої атлетики, настільного тенісу та гирьового спорту.

Отже, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка – це сучасний заклад, який надає всі умови для того, щоб кожен студент зміг себе реалізувати.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!