Роздрукувати сторінку

Лубенське медичне училище, ЛМУ

« Назад

Історія комунального вищого учбового закладу I рангу кваліфікації Полтавської обласної ради «Лубенське медичне училище» нараховує приблизно 100 років, та займає високе місце серед рейтингу медичних навчальних закладів України.

Лубенське медичне училище, ЛМУ

Директор Лубенського медичного училища - Кузьменко Алла Григорівна.

Історія ЛМУ

На території України розміщено 118 медичних установ, на Полтавщині - 4. Одне з них - Лубенське медичне училище. Дату заснування училища підтверджує архівна довідка №125 від 7.02.79 р. Головного архівного Управління при Раді Міністрів УРСР.

Лубенський медтехнікум єдиного диспансеру згідно директив Наркомздоров'я УРСР був створений у вересні 1930р.

У 1935 році Лубенський медтехнікум було перейменовано в фельдшерсько-акушерську школу, а в 1954 році - в медичне училище.

Медичний технікум, а з 1935 року фельдшерсько-акушерська школа розташовувалися в будівлі на розі вул. Луначарського (сьогодні І Плютенци) і Плеханова.

Керівником Лубенського технікуму був Берлявский Яків Соломонович - завідувач Лубенської районної лікарні, хірург за спеціальністю.

На початку роботи закладу згадується керівник Максимова Н.М., а розпочинаючи з 1933 року і до початку Другої Світової війни директором був Дашковський А. Д. (1941 році був розстріляний фашистськими окупантами).

У вересні 1941 року в місто Лубни ввійшли німці. Припинилися життя шкіл, технікумів. Багато вчителів, студентів разом з усім радянським народом стали на захист своєї Вітчизни.

У вересні 1943р. місто було звільнено від окупантів. Але лишилися знищеними 290 об'єктів та промислових організацій, культурно-освітніх установ і житлових будинків. Знищено було і будівлю Лубенської медичної школи.

З 1953р. за 1967р. училищем керував Доронін Кузьма Григорович, який велику кількість сил і енергії віддав на відновлення і зміцнення учбово-матеріальної структури училища.

До 1985р. керував училищем Кочергін Микола Андрійович - лікар шкірних та венерологічних хвороб.

Розпочинаючи з 1985р. року за 2009р. рік закладом керував Сикач О. М. - лікар вищої кваліфікації, психіатр за професією. У 2000 році, в ювілейну дату закладу, А. Н. Сікач був нагороджений звання "Відмінник освіти України".

В училищі працюють висококваліфіковані фахівці, велика кількість з яких володіють вищою та першою кваліфікаційною категорією, 7 - відмінники освіти України.

ЛМУ

Підрозділ "Сестринська діяльність" ЛМУ

Кваліфікація - "медична сестра".

Програма освіти об’єднує приблизно 50 предметів, але основною є велика практична діяльність в першу чергу біля ліжка хворого.

Студенти-випускники підрозділу щорічно вдало здають ліцензійний інтегрований екзамен "Крок М", за підсумками якого заклад включений до десятки найкращих серед сотні училищ та коледжів України.

Студенти одержують диплом європейського значення, який пристосований для діяльності за рубежем.

Лубенське медичне училище, ЛМУ

Професійне призначення медсестри ЛМУ:

- догляд за хворими в лікувально-профілактичних закладах;

- догляд за хворими профілактичних закладах певного типу;

- догляд за хворими в курортних закладах;

- операційна медсестра;

- медична патронажна сестра;

- сестра-анестезистка;

- медсестра санітарної авіації;

- медсестра пологового підрозділу.

Підрозділ "Лікувальна діяльність" ЛМУ

Спеціальність - "фельдшер"

Тривалість освіти:

- на основі 9 класів - 4 роки;

- на основі 11 класів - 3 роки.

Лубенське медичне училище

В циклі навчання майбутній фельдшер цілком опановує програму загального догляду за хворими і ряд допоміжних профілюючих дисциплін: очні хвороби, хвороби зубів, вуха, горла і носа, засади реанімації, епідеміології, фізіотерапію, масаж і лікувальну фізкультуру, організацію охорони здоров'я.

В цілому ж опановується приблизно 50 дисциплін.

Студенти одержують диплом державного значення.

Професійне призначення фельдшера:

- фельдшер на морських і річкових структурах;

- фельдшер станції (підрозділу) швидкої допомоги;

- фельдшер Фапу;

- фельдшер здоровпункту промислової організації;

- медсестра;

- акушерка;

- масажист;

- косметолог.

Отже, Лубенське медичне училище – це сучасний заклад освіти, який надає міцні знання своїм студентам, роблячи їх конкурентоздатними на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!