Роздрукувати сторінку

Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії, ХАК ПДАА

« Назад

Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії - вищий учбовий заклад I-II рангів кваліфікації.

Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії, ХАК ПДАА

Загальна інформація про ХАК ПДАА

На даний період формування студентів у Хорольському агропромисловому коледжі ПДАА згідно з отриманими ліцензіями за кваліфікаціями:

- "Механізація аграрного господарства";

- "Електрифікація і автоматизація аграрного господарства";

- "Організація виробництва";

- "Обслуговування обладнання і структур газопостачання";

- Організація і технологія проведення фермерського господарства";

- "Економіка організацій".

Загальний ліцензований склад - 500 чоловік.

На 1.01. 2008 року в закладі здобуває освіту більше 1300 студентів: на очній формі навчання приблизно 1000 чоловік, на заочній формі навчання - 300 чоловік.

Кожного разу діє регіональний центр практичної освіти.

ХАК ПДАА

В ХАК ПДАА функціонують 5 підрозділів:

- "Механізація аграрного господарства";

- "Електрифікація і автоматизація аграрного господарства";

- "Економіка виробництва";

- "Обслуговування обладнання і структур газопостачання";

- Заочний підрозділ.

В період навчання студенти одержують робітничі спеціальності: водія, тракториста, слюсаря-ремонтника, електромонтера, слюсаря газової сфери, оператора комп'ютерного набору.

Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії, ХАК ПДАА

Заочне відділення ХАК ПДАА

На заочному підрозділі Хорольського агропромислового коледжу формують спеціалістів навчально-кваліфікаційного рангу молодший фахівець за заочною формою навчання на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) з кваліфікацій:

- Використання та ремонт машин і устаткування сільськогосподарського виробництва. Спеціалізація – технік-механік. Тривалість освіти 2 роки 10 місяців;

- Встановлення, обслуговування та ремонт електротехнічних обладнань в сільськогосподарському комплексі. Спеціалізація – технік-електрик. Тривалість освіти 2 роки 10 місяців;

- Встановлення, обслуговування обладнання і структур газопостачання. Спеціалізація – технік газової сфери. Тривалість освіти 2 роки 6 місяців;

- Організація і технологія проведення фермерського господарства. Спеціалізація – спеціаліст з організації та проведення фермерського господарства. Тривалість освіти 2 роки 10 місяців;

- Організація виробництва. Спеціалізація – організатор виробництва. Тривалість освіти 2 роки 5 місяців.

Свій початок становлення заочний підрозділ черпає з 1957 року.

Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії

Матеріально-технічна структура ХАК ПДАА

Матеріальна структура учбового закладу має: 2 освітньо-лабораторних приміщення, в яких розташовані 36 учбових кабінетів, 38 учбових лабораторій, 2 критих ангара-лабораторії для аграрної техніки, освітньо-виробничі майстерні з усіма, передбаченими учбовими планами, цехами.

Бібліотека, читальний зал на 100 чоловік. Бібліотечний фонд нараховує приблизно 70 тис. екземплярів книг. Студенти і педагоги використовують Інтернет. Студенти користуються учбовими посібниками, редакторами яких є педагоги Яременко В. І., Сердюк А. В., Муц М. Р., Діхтяр Л. В., Бедюх С., Гаража С., Петраш М., Пархісенко Р. Д., Загривий Р. М., Устименко А.

Практичне формування спеціалістів проводиться на виробничій базі закладу, яка є собою освітньо-дослідне господарство з 200 га орної землі. Технічний парк закладу нараховує 13 тракторів різноманітних модифікацій, 23 автомобіля, 30 одиниць аграрної техніки вітчизняного виробництва і закордонних установ.

Коледж обладнаний 4 комп'ютерними кабінетами. Класи і аудиторії мають технічні засоби навчання, діє персональний телецентр з структурою кабельного телебачення.

Щорічний випуск фахівців - приблизно 400 чоловік, у тому числі за держзамовленням - 280 і за кошти фізичних та юридичних осіб - 120.

Співпраця з ХАК ПДАА вищих рангів кваліфікації

Випускники закладу мають змогу далі здобувати освіту на старших курсах ВНЗ III-IV рангів кваліфікації за інтегрованими учбовими планами.

Забезпечення освітнього процесу ХАК ПДАА

Учбовий процес створює високоосвічений педагогічний склад, 103 викладача і 30 майстрів виробничого навчання, який активно діє над формуванням учбово-методичних структур з предметів, щороку представляє на виставці Лабораторії педагогічного досвіду і креативності молоді 70-80 експонатів: методичні конкурсні роботи, технічна творчість, образотворча творчість.

Головні переваги закладу: на п'ятій Світовій виставці "Освіта в Україні - 2002" у рейтингу "Інтерактивні технології" заклад удостоєний срібною нагородою на Світовій виставці учбових установ "Модерна освіта в Україні - 2007" за багаторічну науково-педагогічну роботу по інноваційному становленню освіти України удостоєний почесного рангу "Лідер модерної освіти" та у рейтингу "Модернізація вищої освіти в контексті потреб Болонської конвенції" нагороджено бронзовою медаллю.

Учбовий заклад володіє міжнародними зв'язками з вищими аграрними школами та фермерськими підприємствами Данії, Великобританії, Швеції, Франції та Німеччини.

Виховна діяльність в закладі відбувається на основі Концепції національного виховання.

Вся соціальна інфраструктура закладу поєднана в одне студентське містечко. До можливостей студентів 3 гуртожитки на 650 чоловік з усіма потрібними зручностями, їдальня на 220 чоловік, буфет, 2 молодіжних товариства, спортивно-оздоровчий комплекс зі стадіоном, різними спортивними майданчиками, спортивний, атлетичний, зал для боротьби, тир і сауна.

В закладі є медпункт, класи фізіотерапії. Діють секції художньої творчості, спортивні гуртки, клуби за захопленнями та ін.

Запущено в роботу структуру дистанційого навчання для студентів ХАПК ПДАА. Розпочинається формування учбових курсів, які будуть доступні для студентів та педагогів з мережі Internet та з локальної мережі закладу.

Також планується розташовувати інформаційні новини, які передусім відносяться до освітнього процесу.

Студенти, які вибрали кваліфікацію «Використання та ремонт машин і устаткування сільськогосподарського виробництва є активними діячами і конкурсантами спортивних турнірів на першість регіону, області, республіки; фестивалів художньої творчості і професійних конкурсів, які здійснюються поміж вищих учбових закладів. На підрозділі сформована і успішно виступає команда КВК.

Отже, Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії – це сучасний заклад, який навчає спеціалістів аграрного господарства, роблячи їх конкурентоздатними на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!