Роздрукувати сторінку

Одеська національна академія зв'язку імені О. С. Попова, ОНАЗ ім. О. С. Попова

« Назад

Одеська національна академія зв'язку ім. А. С. Попова була заснована в 1930 році. На сучасному етапі інститут ліцензований IV рівнем акредитації. Ректором є доктор технічних наук, професор, член Академії зв'язку України Воробієнко Петро Петрович. В академії готують висококваліфікованих і затребуваних фахівців наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Одеська національна академія зв'язку імені О. С. Попова, ОНАЗ ім. О. С. Попова

У структурі академії сьогодні функціонують наступні факультети:

- Факультет інформаційних мереж;

- Факультет телекомунікаційних систем;

- Навчально-науковий інститут радіо, телебачення, електроніки;

- Навчально-науковий інститут поштового зв'язку;

- Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту;

- Навчально-науковий інститут проблем інформаційного суспільства.

При академії діє військова кафедра.

Академія має в своєму розпорядженні потужну науково-дослідну базу, матеріально-технічну базу.

Всім нужденним студентам надається гуртожиток.

Контакти ОНАЗ ім. О. С. Попова

Адреса: 65029, Одеса, вул. Ковальська, 1.

Телефон: (0482) 723-23-44.

ОНАЗ ім. О. С. Попова

Напрями навчання в ОНАЗ ім. О.С. Попова:

- Автоматика та електротехніка;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Радіоелектроніка і зв'язок;

- Соціологія;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

Історія заснування Одеської національної академії зв'язку ім. А. С. Попова (ОНАЗ)

Одеська національна академія зв'язку, що існує з 1930 року, спочатку була факультетом електротехніки при Одеському політехнічному інституті. Для навчального закладу, який тільки що з’явився, державою було виділено кілька корпусів, які пізніше стали лабораторними приміщеннями. Безпосереднім керівником проекту конструювання і забудови інституту займався майбутній маршал Червоної армії М. М. Тухачевський. До середини 30-х років установою вперше був успішно проведений експеримент з передачі малотермінового телебачення, в цей же період ОНАЗ був комбінатом зв'язку. Роки війни стали нелегким випробуванням для інституту і стали періодом її розквіту. У цей період багато студентів, які проходили практику за спеціальною програмою, придбали цінні навички і стали висококваліфікованими фахівцями, застосувавши свої знання на ділі і надавши безцінну допомогу Радянській армії. До нещастя, приміщення інституту були знищені, а весь склад евакуйований в Ташкент, де, згодом, ОНАЗ було об'єднано з Московським інститутом зв'язку. До 44-го року інститут був частково відновлений і поступово починав прийом студентів. Через 10 років у стінах інституту був виготовлений перший міський телецентр, що був показником успішної науково-дослідної роботи установи.

Сьогодні академія є одним з найбільш шанованих навчальних закладів Одеси. На даний момент її студентами є близько 3400 осіб. Викладацький склад нараховує 465 викладачів: 328 кандидатів наук, 44 докторів наук і професорів. ОНАЗ займається підготовкою студентів за такими спеціальностями:

- телекомунікації;

- безпека інформаційних і комунікаційних систем;

- радіотехніка;

- автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології;

- мережі та системи поштового зв'язку;

- економіка підприємства;

- менеджмент;

- соціологія.

Одеська національна академія зв'язку імені О. С. Попова, ОНАЗ ім. О. С. Попова

Абітурієнт має право вибрати форму навчання до академії для здобуття вищої освіти: денна, заочна, а також у вигляді екстернату з навчанням за програмами бакалаврату, спеціалітету, магістратури.

Вищу освіту в академії можна отримати за рахунок бюджету і на платній основі.

Абітурієнти можуть пройти необхідне навчання на підготовчих курсах в академії, які відрізняються за тривалістю від двох тижнів (короткострокові), до 2-х, 4-х, 6-ти, 8-ми місяців. Так само відрізняються і по кількості слухачів в групах: 8, 15 та 30 осіб.

З другого курсу юнаки можуть навчатися на військовій кафедрі академії, по закінченні навчання отримати військове звання офіцера запасу.

Міжнародна співпраця Одеської національної академії зв'язку імені О. С. Попова

Академія зв'язку – єдиний ВУЗ в країні, який знаходиться в реєстрі провайдерів телекомунікацій та операторів, що дає можливість надавати послуги з доступу в Інтернет, обслуговувати та експлуатувати телекомунікаційні системи в Одесі та ін.

Кращі студенти можуть протягом шести місяців пройти потрібне навчання в Німеччині, після захисту магістерської роботи отримати одразу два дипломи: академії зв'язку та диплом Anhalt University of Applied Sciences (європейського університету прикладних наук Анахальт).

Одним з важливих напрямків в діяльності академії є міжнародне співробітництво з навчальними закладами аналогічного профілю, укладаються договори з ВУЗами-партнерами здійснюється обмін студентами, стажування, запрошуються провідні викладачі для читання лекцій і т. д.

Випускники ОНАЗ ім. О.С. Попова після закінчення навчання отримують дипломи державного зразка.

Отже, випускники ОНАЗ дуже затребувані на ринку кадрів, тому, в основному, всі є працевлаштованими за профілем навчання, займають високі або середні пости на своїх робочих місцях. Одеська академія зв'язку ім. Попова має дуже продуману систему і змогла створити оптимальну систему. В її рамках функціонують різноманітні факультети та інститути, які мають різноманітну. Завдяки продуманій системі Одеська національна академія зв'язку ім. О. С. Попова може підготувати фахівців будь-якого напрямку у сфері інформатизації та зв'язку.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!