Роздрукувати сторінку

Одеський державний екологічний університет, ОДЕУ

« Назад

23.06.2015 16:46

Одеський державний екологічний університет є унікальним вищим навчальним закладом в Україні. ОДЕКУ – національний навчальний центр, який готує кадри і веде наукові дослідження в області моніторингу і охорони навколишнього природного середовища. За свою, майже 75-річну, історію вузу зробив значний внесок у розвиток гідрометеорологічної науки і практики на теренах колишнього Радянського Союзу, інших країн, виховав і підготував багато відомих у всьому світі спеціалістів в галузях охорони і моніторингу навколишнього природного середовища, екології, гідрології, метеорології, агрометеорології, океанології, гідрографії і т. д. З 1994 року ректором університету є доктор фізико-математичних наук, професор, член Академії наук вищої школи України, член Британського королівського метеорологічного товариства Степаненко Сергій Миколайович. За результатами акредитації університету присвоєно IV ступінь.

Одеський державний екологічний університет, ОДЕУ

Контакти ОДЕУ

Адреса: м. Одеса, вул. Львівська, 15.

Телефон: 8 (0482) 32-67-57, 32-67-64.

E-mail: info@odeku.edu.ua.

Офіційний сайт: odeku.edu.ua.

Напрями навчання в ОДЕУ:

- Біологія та екологія;

- Географія та геологія;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Інші.

ОДЕУ

Історія становлення Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ)

Одеський державний екологічний університет – вищий навчальний заклад, що спеціалізується на гідрометеорологічній та екологічній освіті. Установа була організована в 1932 році в Харкові, але через кілька місяців після початку Великої Вітчизняної Війни ОДЕКУ був евакуйований в Ашхабад, де тривала підготовка студентів до 1944 року, після чого університет був перенесений до Одеси.

ОДЕКУ включає в себе безліч структурних підрозділів, серед них технікуми, інститути та філії інститутів. Крім того, університет є ініціатором великої кількості навчально-наукових комплексів і центрів.

На сьогоднішній день студентами ОДЕКУ побували понад 30 000 осіб. Нині вони є висококласними екологами та метеорологами. Через 20 років після відкриття в інституті була введена програма навчання і підготовки іноземних громадян, і на сьогодні кількість випускників досягає 1600 осіб. Одним з них є нині відомий учений Н-Діай Аліуна, який став лауреатом Нобелівської премії в 2007 році.

Систему різних ступенів навчання в навчальному закладі ввели в 1993 році. Ґрунтуючись на світових стандартах першим ступенем вважається отримання звання бакалавра. Наступним етапом до повної вищої освіти – отримання ступеня спеціаліста. І заключний – магістратура.

Сьогодні загальна кількість студентів в університеті – 4000 чоловік. Викладацькою, науковою та дослідницькою роботою в установі займається понад 200 викладачів. Всі вони є володарями вчених ступенів не тільки на території України, але і Європи, Росії, США та інших країн світу. 70% - кандидати наук, 30% - професура і доктора наук. Фахівці займаються підготовкою студентів на таких факультетах:

- гідрометеорологічний інститут;

- природоохоронний;

- еколого-економічний;

- комп'ютерних наук та менеджменту.

Одеський державний екологічний університет, ОДЕУ

В університеті діє факультет підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів для фахівців, пов'язаних з гідрометеорологією, екологічною безпекою та охороною навколишнього природного середовища, а також в області комп'ютерних наук.

Для учнів випускних класів середніх шкіл, ліцеїв і гімназій, випускників середніх спеціальних навчальних закладів створено факультет довузівської підготовки.

Бажаючим надається комфортабельний гуртожиток.

З 1953 році університет готує фахівців для інших країн. За роки роботи випущено з ВНЗ з дипломами понад півтори тисячі фахівців більш ніж з вісімдесяти країн світу.

Після певного часу, пропрацювавши на своїй батьківщині, багато хто з випускників-іноземців повертаються в університет для навчання в аспірантурі або стажування.

Аудиторії Одеського державного екологічного університету оснащені сучасним обладнанням.

Юнаки можуть пройти навчання на військовій кафедрі, по закінченні навчання отримати військове звання офіцера запасу.

Для заняттями фізичною культурою і спортом є спортивний сучасний чотириповерховий комплекс з плавальним басейном, ігровими залами, в яких студенти можуть займатися у різних спортивних секціях.

Студентський спортивно-оздоровчий табір на березі Чорного моря прийме всіх бажаючих для оздоровлення.

Університет підписав договір про співпрацю з підготовки кадрів, наукової діяльності з ВУЗами США, Фінляндії, Польщі, Німеччини, Московським державним університетом ім. Ломоносова (географічний факультет), Іркутською державною сільськогосподарською академією.

До складу університету входять гідрометеорологічний центр у Харкові та Херсоні, а також центр магістерської підготовки в Севастополі.

Одеський державний екологічний університет

Дозвілля студентів різноманітне, кожен може знайти застосування своїм талантам, здібностям, брати участь у різноманітних творчих колективах, спортивних секціях, організовувати конкурси, концерти, вистави.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

У своїй сучасній діяльності Одеський державний екологічний університет активне прагне до міжнародного визнання. Наочним свідченням цього є те, що у 2004 р. він став лауреатом Міжнародного конкурсу Золоті торгові марки-2004. Урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу орденською відзнакою Суспільне Визнання та отримання нагород відбулася 10 грудня 2004 р. в м. Києві у Національному палаці Україна за участі керівних осіб держави.

Отже, Одеський державний екологічний університет, ОДЕУ – це новітній освітній заклад, який надає ґрунтовні знання студентам, які згодом мають змогу влаштуватись у подальшому житті.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!