Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 6. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, ПНПУ ім. К. Д. Ушинського

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, ПНПУ ім. К. Д. Ушинського

« Назад

Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського є одним з найдревніших учбових закладів України та першим педагогічним закладом на півдні України. Університет черпає своє становлення з історії створення Педагогічного інституту в 1817 році, який був створений в місті Одеса при Рішельєвському ліцеї. З часу формування до сьогоднішнього дня ім’я педагогічного закладу було кілька разів видозмінено: від Педагогічного інституту при Рішельєвському ліцеї до Українського вчительського інституту, Одеського педагогічного інституту. Сьогодні цей вуз ліцензований IV рівнем кваліфікації і керує ним ректор Олексій Якович Чебикін.

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, ПНПУ ім. К. Д. Ушинського

Напрями навчання в ПНПУ ім. К.Д. Ушинського:

- Історія;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Математика;

- Психологія та педагогіка;

- Фізика;

- Фізкультура і спорт;

- Філологія та іноземні мови;

- Філософія та релігія.

Контакти ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

Адреса: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.

Телефон: (048) 716-59-13.

ПНПУ ім. К. Д. Ушинського

Історія становлення Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (ПДПУ)

Це перший навчальний заклад педагогічної спрямованості, відкритий в південному регіоні. Історія Університету почалася в 1817 р., коли на основі Рішельєвського ліцею був відкритий Педагогічний інститут. Сьогоднішню свою назву ВНЗ отримав у 1994 р. за Розпорядженням Кабінету Міністрів, а в 2009 р. йому було надано ранг «національного».

Професійну підготовку сфери освіти здійснює науково-педагогічний склад співробітників університету, загальна чисельність якого перевищує 1000 фахівців і викладачів (у тому числі близько 400 працівників з вченими званнями, науковими ступенями в різних сферах роботи).

У лавах університету отримують освіту приблизно 8000 студентів, 300 здобувачів, аспірантів та докторантів за 40 напрямами, кваліфікаіцями та спеціалізаціями.

Інститути та факультети Південноукраїнського Університету

Інститут фізики та математики ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- інформатика;

- математика;

- фізика.

Інститут фізичної культури та реабілітації ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- фізична культура;

- корекційна освіта.

Інститут мистецтв ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- музична творчість;

- хореографія.

Інститут психології ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- філософія;

- психологія.

Факультет іноземних мов ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- філологія.

Історико-філологічний факультет ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- філологія;

- історія.

Художньо-графічний факультет ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- образотворче мистецтво.

Факультет початкової освіти ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- початкова освіта;

- психологічне освіту;

- соціальна педагогіка.

Факультет дошкільного виховання ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

- дошкільне виховання.

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, ПНПУ ім. К. Д. Ушинського

В структуру Південноукраїнського Університету також входять:

- Видавничий центр;

- Археологічний музей;

- Етнографічний музей;

- Зала електронних носіїв інформації та бібліотека;

- Американський інформаційно-консультаційний центр;

- Медична частина;

- Спортивно-оздоровчий табір.

Важливе місце в діяльності ВНЗ займає міжнародне співробітництво, в рамках якого укладаються договори з іноземними учбовими закладами та організаціями на стажування та участь у конференціях і семінарах, проводиться прийом та підготовка спеціалістів з-за кордону.

За роки становлення в стінах Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського було підготовлено та випущено не тільки для України, але і для ближнього та далекого зарубіжжя приблизно 100 тис. викладачів, поміж яких більше 2000 стали відмінниками та заслуженими діячами освіти, науки, культури і спорту. В даний час при університеті в 4 інститутах і на 6 факультетах університету проводиться навчання спеціалістів майже за 18 напрямами та кваліфікаціями на денній, з відривом від виробництва та екстернатній формах навчання.

Школярі, абітурієнти, їх батьки можуть відвідати університет на День відкритих дверей, який проводиться ВНЗ щорічно, дізнатися про напрямки навчання, про зміни та правила вступу, про вартість оплати за навчання при навчанні за контрактом, пройти з екскурсією по корпусам, подивитися технічну оснащеність, дізнатися про методики навчання і при необхідності задати свої питання.

Вищу освіту можна отримати на очній та заочній формах на бюджетній основі та з оплатою послуг фізичними та юридичними особами.

Університет підтримує контакти з вищими учбовими закладами інших країн за різними програмами, серед них Гомельський державний університет імені Ф. Скорини (Білорусь), Білоруський державний педагогічний університет імені Максима Танка (Білорусь), ВНЗ Швеції, Болгарії, Ізраїлю, Італії, Китаю, Латвії, Литви, Молдови, США, Туреччини, Російський державний педагогічний університет імені Герцена (Росія) та ін.

Студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського нагороджені заслуженими нагородами

Іногороднім студентам надаються місця в гуртожитках ВУЗу.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Велика увага в ПНПУ приділяється якості не тільки навчання, але і рівню тих абітурієнтів, які прагнуть стати студентами, тому на його базі працюють курси підготовки до вступу, які виконують поставлені перед ними завдання, озвучені вище. Південноукраїнський педагогічний університет ім. Ушинського має хорошу матеріальну і технічну базу.

Отже, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського – це сучасний заклад освіти, який надає ґрунтовну освіту своїм студентам.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!