Роздрукувати сторінку

Одеська державна академія холоду, ОДАХ

« Назад

23.06.2015 17:12

Історія заснування Одеської державної академії холоду

Одеська державна академія холоду, ОДАХ

Створений у 1922 році Інститут холоду, кріотехнологій та екоенергетики Одеської національної академії харчових технологій (ІХКЕ ОНАХТ) виник шляхом сполучення двох навчальних закладів – Інституту Прикладної хімії і хімічного факультету Політехнічного інституту. Такий крок був вимушеним заходом у зв'язку з реорганізацією системи освіти у сфері промислово-технічної підготовки. На той момент виробництво гостро потребувала кваліфікованих інженерних кадрах. До початку 50-х років, згідно з постановою Ради Міністрів, основним завданням інституту стало збільшення виробництва холодильного устаткування з подальшою установкою його на торгових і виробничих підприємствах.

У 1969 році частина викладацького та студентського складу влилися в колектив ОТІПХП з ОТІ, спеціально для цього був заснований новий факультет, який спеціалізується по теплофізичними напрямку.

У зв'язку з щорічним збільшенням кількості спеціальностей, до 1989 році установа отримала назву Одеського інституту низькотемпературної техніки та енергетики. В цей же час продовжувалася робота з вивчення, розробки і впровадження нових напрямів навчання для спеціальностей у сфері комп'ютерних та екологічних технологій. А в 2000 році інститут набув членство в Європейській асоціації освіти. Згодом заклад був перейменований у Одеську державну академію холоду.

Контакти ОДАХ

Адреса: 65082 Одеса, Дворянська, 1/3.

Телефон: (048) 723-60-79.

ОДАХ

Напрями навчання в ОДАХ:

- Автоматика та електротехніка;

- Біологія та екологія;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Машинобудування і металообробка;

- Енергетика.

Навчальний процес в ОДАХ

За майже 100 історію закладу в його викладацький склад входили багато Заслужені діячі, техніки, працівники освіти України, кандидати і доктори наук, професура, а також лауреатів держпремії. Сьогодні корпус викладачів становить близько 300 осіб, в їх числі 35 – доктори наук і професура, 150 – кандидати наук.

Студентський колектив налічує 5000 осіб.

Це центр навчально-наукового комплексу «Академія холоду», в склад якого входять 39 навчальних закладів Ι — ΙΙ рівня акредитації, науково-дослідні інститути, промислові підприємства, розташовані у містах Києві, Одесі, Харкові, Сумах, Миколаєві, Івано-Франківську, Ізмаїлі, Білої Церкви, Донецьку, Мелітополі, Автономній Республіці Крим. Зараз академія ліцензована IV рівнем акредитації. Ректором академії є доктор технічних наук, професор, дійсний член Міжнародної академії холоду і Російської академії холоду Притула Валерій Васильович.

На сьогоднішній день в інституті ведеться підготовка фахівців наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: бакалавр, фахівець, магістр на факультетах і в інститутах:

- Інститут низькотемпературної техніки і технології;

- Інститут енергетики та екології;

- Факультет енергомашинобудування;

- Факультет інформаційних технологій;

- Факультет теплоенергетики;

- Факультет нафтогазового справи;

- Факультет комп'ютерної інженерії.

Одеська державна академія холоду, ОДАХ

Також при академії є факультет довузівської підготовки та підготовчі курси.

Серед викладачів академії: 35 докторів наук, професорів; 142 кандидати наук, доценти; 1 лауреат державної премії України; 9 заслужених діячів науки і техніки України; 2 заслужених працівники вищої школи України; 16 академіків. В академії функціонують бібліотечно-інформаційний і видавничий центри, оснащені сучасною комп'ютерною технікою, засобами поліграфії.

Одеська державна академія холоду

Бажаючим надаються місця у комфортабельному гуртожитку.

Отже, Одеська державна академія холоду – це широко профільний заклад, який надає міцні знання і робить все для того, щоб студентські роки були незабутніми.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!