Роздрукувати сторінку

Військова академія (м. Одеса), ВА

« Назад

23.06.2015 17:11

Військова академія (м. Одеса) — це модерний міжвидовий військовий освітній заклад, який володіє міцними сторичними традиціями і більш ніж столітньою історією і проводить формування військових фахівців за учбово-кваліфікаційними рангами «бакалавр» і «магістр» для Збройних Сил України та інших військових утворень, формування цивільних фахівців за освітньо-спеціалізованим рангом «бакалавр», мовне становлення військовослужбовців та співробітників ЗСУ, збільшення спеціалізації військовослужбовців та науково-педагогічних робітників та навчання студентів за програмою становлення офіцерів запасу.

Військова академія (м. Одеса), ВА

Адреса приймальної комісії ВА:

65009, м. Одеса, вулиця Фонтанна дорога, 10.

Телефони: (0482)639485 (міжміський), 639485 (міський), (0482) 637666 (додатковий 1-32).

Сайт: www.vaodessa.org.ua.

E-mail: vaodessa@ukr.net.

ВА

Історія заснування Одеської ВА

Одеська Військова академія – один з найдревніших військових учбових установ в Україні. За Височайшим маніфестом імператора Миколи II вона почала свою історію із становлення Одеського кадетського приміщення в 1899 році, який пізніше був перетворений в Сергіївське артилерійське юнкерське училище. З 1919 року на цій базі дислокувалися учбові заклади, які готували піхотних і артилерійських командирів для Червоної Армії.

У 1949 році в Одесу було переведено Горьковське училище зенітної артилерії, надалі реформоване в Одеське вище об'єднане військове командно-інженерне училище протиповітряної оборони. В лавах цих учбових закладів були підготовлені один маршал і більше 500 генералів. Серед них такі відомі воєначальники, як двічі Герой СССР К. Москаленко, генерал армії В. Черняховський, генерал-полковник танкових військ Ст. Архипов, генерал-полковник В. Людников та інші. Героями Радянського Союзу стали 98 студентів одеських військових училищ. Генерали армії України стали С. Радецький, С. Шкідченко, генерал-полковниками С. Чернілевський, О. Затинайко, П. Шуляк та інші.

З отриманням Україною незалежності почалася нова віха становлення Одеської школи військової освіти. В 1993 році був створений Одеський інститут сухопутних військ, який у 2006 році був реорганізований у Військовий інститут Одеського національного політехнічного університету, на ґрунті якого в 2011 році створена Військова академія.

Військова академія (м. Одеса), ВА

Сучасний стан Одеської ВА

Сьогодні Одеська військова академія – це модерний вищий військовий освітній заклад з глибокими історичними традиціями. В академії навчають військових спеціалістів з учбово-кваліфікаційними рангами «бакалавр» і «магістр» для ЗСЦ та інших військових утворень і правоохоронних структур, а також цивільних спеціалістів за програмою формування офіцерів запасу. Академія має сучасну матеріально-технічну структуру, оснащену необхідним устаткуванням, прикладами озброєння і техніки, сучасною комп'ютерною технікою, спортивними спорудами.

У 2013 році вперше в історії існування факультету ВДВ в Україні курсантами були здійснені стрибки у воду з вертольота в Очакові.

Вірною військовою присягою, випускники академії демонструють відповідальність, високий моральний дух і професіоналізм.

Підтвердженням цього є героїзм, проявлений в зоні здійснення АТО, де курсанти V курсу ремонтували і оновлювали бойову техніку і були нагороджені медалями «За взірцевість у військовій службі».

У 2014 році Одеська військова школа здійснила 143-й випуск молодих офіцерів.

Військова академія (м. Одеса)

Вступ до Одеської військової академії

Військова академія здійснює набір на формування спеціалістів з вищою освітою для здійснення військової служби на офіцерських посадах за учбово-спеціалізованими рангами, кваліфікаціями, формами освіти (схема навчання «курсант»), в тому числі і спеціалістів для національної економіки України зі спеціальності «Електромеханіка» (схема навчання «студент»).

За схемою навчання «курсант» беруться жителі України, які мають певний освітній рівень, бажають одержати вищу освіту та відповідають потребам здійснення військової служби. За структурою навчання «студент» беруться жителі України, також володіють певним освітнім рівнем та бажають одержати вищу освіту. Прийом до Військової академії на всі учбово-спеціалізовані ранги відбувається на конкурсній основі не зважаючи на джерела фінансування.

На навчання для одержання учбово-спеціалізованого рангу бакалавра беруться особи з повною загальною середньою освітою. Військова академія приймає на другий (третій) курс (з нормативною тривалістю навчання на вакантні місця) осіб, які отримали учбово-спеціалізований рівень молодшого бакалавра, на певну чисельність місць для одержання рівня бакалавра. Також проводиться прийом на старші курси у порядку здійснення та оновлення в рамках вакантних місць держзамовлення. Для отримання рівня "бакалавр" за схемою навчання «курсант» в академії на перший курс беруться жителі України, які бажають служити в ЗСУ і відповідають потребам військової служби:

- особи з чисельності цивільної молоді та ліцеїстів віком від 17 до 21 року, в тому числі і ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання;

- військовослужбовці і військовозобов'язані, які мають повну загальну середню освіту та не мають військових рангів офіцерського складу, у разі зачислення їх на перший та наступні курси, віком до 23 років;

- військовослужбовці з кількості осіб рядової структури, які здійснюють строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, або військову службу за контрактом, або мають досвід бойових дій, які володіють базовою вищою освітою в разі зарахування їх на випускний курс навчання віком до 25 років.

Для отримання рівня магістра у Військовій академії (м. Одеса) за схемою навчання «курсант» на п'ятий курс беруться жителі України, які бажають служити в ЗСУ, які мають рівень бакалавра за схемою навчання «курсант» з певної кваліфікації. Особи жіночої статі беруться до закладу за структурою навчання «курсант» за напрямами формування, які кожного року реєструються Міністром оборони України.

Фінансування формування спеціалістів відбувається за кошти держбюджету – за держзамовленням при навчанні на офіцерські місця (за схемою навчання «курсант»). А також за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб при підготовці спеціалістів для національної економіки України на очній та заочній формах навчання за напрямом становлення «Електромеханіка». Жителі України володіють правом на безоплатне одержання вищої освіти у Військовій академії на конкурсній основі, якщо учбово-спеціалізований ранг житель одержує перший раз.

Отже, якщо ти хочеш стати справжнім захисником Вітчизни, справжнім чоловіком, вступай до Військової академії в місті Одеса.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!