Роздрукувати сторінку

Одеська державна академія будівництва та архітектури, ОДАБА

« Назад

Одеська державна академія будівництва і архітектури є одним з найбільших в Україні ВНЗ будівельного профілю. З 1991 року вона - член Європейської асоціації університетів, членом Міжнародної асоціації університетів, а також - асоціації ВНЗ України. У 2000 року академія відзначила 70-річний ювілей з дня заснування вузу. Рішенням колегії Міністерства освіти України, академії присвоєно найвищий - IV рівень акредитації і дано всі права автономного вузу.

Одеська державна академія будівництва та архітектури, ОДАБА

В академії готуються висококваліфіковані інженерні та наукові кадри.

Контакти ОДАБА

Адреса:65029, м. Одеса, вул. Дидрихсона, 4.

Телефон/факс: (0482) 20-41-82

Е-mail: alf@paco.net, fiopc@расо.net

Напрями навчання в ОДАБА:

- Біологія та екологія;

- Будівництво та архітектура;

- Географія та геологія;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Транспорт;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

Історія заснування Одеської державної академії будівництва та архітектури (ОДАБА)

Одеська державна академія будівництва та архітектури – один з найпопулярніших технічних вузів на території країни. Історія академії бере свій початок у 1930 році, в період, коли південь України нарощував виробництво, а тому потребував кваліфікованих будівельників та інженерів. У повоєнні роки гостро постало питання електрофікування, а тому кількість факультетів значно зросла. До початку 50-х, завдяки сумлінній та успішній роботі установи стало одним з провідних в країні, що спричинило за собою значний приріст студентства. Кінець 50-х – початок 60-х стали періодом розквіту ОДАБА. У цей період навчальний заклад було реорганізовано, з'явилося безліч нових спеціальностей і факультетів. Зростання університету відчувалося і територіально. Кілька факультетів розташовувалися в містах Миколаїв та Нова Каховка.

Завдяки високому рівню підготовки випускників, у 1992 році ОДАБА прийняла в свої ряди Європейська асоціація Університетів, пізніше - Міжнародна. У 1994 році заклад набув статусу Академії, а вже на початку 2000-х університет став володарем впевненого IV рівня, згідно системи акредитації.

За всі роки роботи навчального закладу його випускниками стали близько 50 000 чоловік, в їх числі понад 2000 іноземних студентів. Сьогодні в стінах інституту проходять підготовку 5100 чоловік. У викладацький склад входять 530 висококваліфікованих фахівців, у тому числі 214 – кандидати наук, 74 – професура і доктора наук. Підготовка в ОДАБА здійснюється за такими спеціальностями:

- архітектура;

- образотворче мистецтво;

- машинобудування;

- будівництво;

- гідротехніка (водні ресурси);

- геодезія, картографія та землеустрій;

- економіка підприємства;

- маркетинг;

- менеджмент.

Ректором академії з 2004 року є професор Дорофєєв Віталій Степанович. В академії є аудиторії та навчально-лабораторні комплекси, оснащені сучасними засобами навчання, 19 обладнаних лінгафонних кабінетів, класи автоматизованого контролю та кабінети активних методів навчання, три дисплейних класи, вісім класів обчислювальних машин.

До послуг студентів бібліотека, яка пропонує читачам понад півмільйона примірників книг художньої та спеціальної літератури. На всіх спеціальностях викладання ведеться за бажанням студентів українською або російською мовами. Академія є не тільки центром підготовки інженерних кадрів, але і великим науково-дослідним закладом.

В академії створені умови не тільки для успішного навчання, але і для гарного відпочинку, фізичного загартування студентів. Для них широко відчинені двері двох актових залів, гуртків художньої самодіяльності. В курортній зоні міста розташований студентський санаторій-профілакторій на 100 місць.

Для підготовки абітурієнтів, школярів до зовнішнього незалежного тестування з профільних і спеціальних (творчих) предметів, працює центр до академічної освіти.

Підготовка студентів для будівельної галузі здійснюється на заочній та очній формах, включаючи і підготовку іноземних студентів з більш ніж двадцяти країн світу.

В архітектурній академії готуються фахівці для будівельних галузей України та інших країн, які займаються проектуванням, будівництвом, дизайном, реставрацією, реконструкцією, технологією будматеріалів, водопостачанням та водовідведенням, кондиціонуванням та опаленням, гідромеліорацією, землеустроєм, теплогазопостачанням, маркетингом і менеджментом будівельних організацій і. т. д.

ОДАБА

В Одеській державній академії будівництва і архітектури навчаються студенти з багатьох країн світу.

Тим, хто навчається на денній формі надається відстрочка від служби в армії.

В академії студенти займаються в семи навчальних корпусах, аудиторії яких оснащені сучасною комп'ютерною технікою, є спеціалізовані лабораторії, лінгафонні кабінети, дисплейні класи.

Для заняттями спортом та фізичною культурою є спортивний комплекс зі стадіоном, працює спортивний табір. Іноземні та іногородні студенти можуть проживати в одному з шести студентських гуртожитків. Є бібліотека, студентська поліклініка, їдальня, санаторій-профілакторій у курортній зоні на березі моря і т. д.

Для дипломованих фахівців свої двері відкриває центр післядипломної освіти, в якому можна не тільки підвищити свою кваліфікацію, але й отримати другу вищу освіту.

Випускники академії по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Студенти ОДАБА не тільки активні в навчанні, але і яскраво проявляють себе у творчому житті, можуть розвивати свої таланти, захоплення, інтереси і не зациклюватися тільки на навчанні.

- Команда Профкому спільно зі Студентською радою та Студентським клубом ОДАБА організовує безліч незабутніх заходів, конкурсів, свят, де при бажанні може взяти участь кожен студент.

- Гордістю студентського руху ОДАБА є студентський журнал «Zеленый цегла» і студентське радіо.

- Активні студенти академії за підтримки ректора входять до складу колегіальних, робочих, дорадчих органів академії та її структурних підрозділів.

- студенти закладу беруть активну участь у міському молодіжному русі. Це конкурси самодіяльності "Студентська осінь та Студентська весна", конкурс краси «Леді досконалість», «СтудМаївка», «Студентська республіка», а також студенти академії є депутатами Молодіжної ради при Одеському міському голові, активістами молодіжних організацій м. Одеси.

А якщо ви любите подорожувати?

Профком організовує захоплюючі поїздки та екскурсії за низькими студентськими цінами;

- студенти можуть відпочити під час канікул на морі або в горах − це туристичні поїздки в Крим і Карпати, а також подорожувати по містах України і навіть за кордоном;

- а якщо ви любите відпочивати вдома, то у ОДАБА діє санаторій-профілакторій.

Отже, як бачимо Одеська державна академія будівництва та архітектури робить все для того, щоб студенти не лише здобували знання, але і змістовно проводили свій вільний від навчання час.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!