Роздрукувати сторінку

Одеське художнє училище імені Митрофана Борисовича Грекова, ОХУ ім. М. Б. Грекова

« Назад

Одеське художнє училище імені М. Б. Грекова — найстаріший художній навчальний заклад на Україні.

Одеське художнє училище імені Митрофана Борисовича Грекова, ОХУ ім. М. Б. Грекова

Комунальний заклад «Одеське художнє училище імені Митрофана Борисовича Грекова» 1-го рівня акредитації випускає молодших спеціалістів за спеціальністю 5.02020501 «образотворче мистецтво» у межах ліцензійного обсягу — 60 осіб. Також училище має ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за рівнем повної загальної середньої освіти.

Історія становлення Одеського художнього училища ім. М.Б. Грекова

18 травня 1876 р., на особисте прохання Великого князя Володимира Олександровича, міська Дума розглянула питання про надання місця для будівництва будівлі школи в центрі міста і постановила: надати місце на Преображенській вулиці. 22 травня 1883р. з благословення єпископа єлисаветградського Неофіта було закладено перший камінь майбутньої будівлі художньої школи.

У 1885р. школа перейшла у власне приміщення, побудоване на кошти, зібрані зусиллями одеситів різних рангів і соціального походження.

У стінах Одеської рисувальної школи тепер приймали таких іменитих гостей В. Айвазовський, І. Рєпін, М. Врубель, Ст. Верещагін; тут отримали вперше художню освіту Л. Пастернак, Бродський І., П. Волокидін, А. Шовкуненко, М. Альтман, М. Греків, Д. Бурлюк, імена яких назавжди вписані в історію світового образотворчого мистецтва. З моменту першого випуску учнів Одеської малювальної школи, з особливою увагою до її вихованців ставилася Санкт-Петербурзька Академія мистецтв. У числі перших випускників школи – знамениті в майбутньому художники Ф. Рубо, К. Костанді, Ю. Дмитренко, А. Красовський, Б. Едуарде, кожен з яких прославився не лише творчою, а й педагогічною діяльністю.

В 1965р. в честь 100-річчя з дня заснування училища, йому було присвоєно ім'я відомого радянського баталіста, колишнього учня Одеського художнього училища – Митрофана Борисовича Грекова. До цього часу популярність училища була величезною, абітурієнти приїздили вчитися з Сибіру, Далекого Сходу, Якутії, Уралу, Білорусії та інших регіонів.

Історія музейних зібрань в училищі бере свій початок з моменту створення рисувальної школи. 30 квітня 1965р. в училищі урочисто відкрився музей кращих академічних робіт учнів різних років з малюнку, живопису, скульптури, кераміки (понад 800 робіт). З тих пір музей не припиняв свою діяльність.

В даний час Одеське художнє училище зберегло традиційну, історично сформовану академічну програму і методику навчання, яка є найбільш оптимальною для початківців освоювати ази образотворчого мистецтва.

Викладацький склад училища завжди складався з творчо активних людей – членів Спілки художників, учасників Всесоюзних і Національних виставок, серйозних виконавців державних замовлень. На сьогоднішній день практично всі педагоги Одеського художнього училища є членами Національної спілки художників України, проводять персональні виставки і продовжують творчо працювати.

За словами завідувача навчальною частиною Одеського художнього училища імені Грекова мистецтвознавця Декерменджі Надії Йосипівни, «Училище – це своєрідна альма-матер живопису... це живий організм, там навчаються і творять, це безперервний процес».

ОХУ ім. М. Б. Грекова

Спеціальності Одеського художнього училища

В училищі є такі напрями підготовки:

Спеціальність 5.02020501 «Образотворче мистецтво». У структурі діють 4 відділення за спеціалізаціями:

- живопис;

- скульптура;

- художнє декорування середовища (кераміка, батік, мозаїка, вітраж, розпис стіни);

- дизайн (художнє оформлення).

Термін навчання — 4 роки.

Форма навчання — очна.

Сучасний стан ОХУ ім. М.Б. Грекова

Сьогодні ОХУ ім. М. Б. Грекова – відомий в Україні та за її межами унікальний навчальний заклад з висококваліфікованими викладачами, 22 з яких – члени Національної Спілки художників України, серед них є заслужені художники України. Їх творчість відома не тільки в Україні, але і за кордоном. 37 з 62 викладачів мають вищу категорію, деякі – ступінь кандидата наук.

З 2008 року згідно з програмами Міністерства науки і освіти України художнє училище перейшло на 4-річний курс навчання.

ОХУ ім. М. Б. Грекова є основним постачальником кадрів у Академії мистецтв України. Випускники працюють в художніх та загальноосвітніх школах, а також в центрах позашкільної роботи.

Випускники живописного відділення мають всі можливості стати успішними художниками не тільки в Україні, але і за її межами. Академічна освіта є потужною базою для подальшої творчої роботи. У багатьох зарубіжних країнах, у тому числі і європейських, академічна школа загублена, тому безперервна традиція одеської школи живопису особливо цінна в сучасних умовах і наші фахівці завжди затребувані. У процесі навчання учні оволодівають майстерністю і технологією живопису, починаючи з постановок простих натюрмортів, роботи з натурою і закінчуючи створенням складних багатофігурних композицій.

Одеське художнє училище імені Митрофана Борисовича Грекова, ОХУ ім. М. Б. Грекова

Випускники відділення «художнє оформлення» (художники-дизайнери) отримують знання основ архітектури, макетування, створення дизайн-проектів інтер'єру, і так як у програму навчання включені живопис, малюнок, композиція, історія мистецтв, то це сприяє розвитку художнього смаку і дає їм творчу свободу. Спеціальність оформлювача широка, тому в програму включені такі предмети, як комп'ютерна та книжкова графіка, рекламна графіка.

Спеціальність скульптора затребувана і актуальна в сучасних умовах. Сьогодні знову входять в моду ліпнина, паркова скульптура, в зв'язку з цим особлива увага приділяється технології матеріалів і технології виготовлення. Випускники цього відділення можуть не тільки виконати який-небудь проект по готовому ескізу, вони здатні вирішити складне творче завдання – створення проекту пам'ятника або тематичної композиції.

Без керамічних, фарфорових, скляних художніх виробів не мислимо жоден сучасний інтер'єр, тому спеціальність «художнє декорування середовища» так важлива сьогодні. Випускники цього відділення, виходячи на дипломний проект, можуть виконати в матеріалі сервіз або велику декоративну композицію, батік і художній розпис скла.

Отже, якщо ви хочете мати високоякісну освіту з художньо-естетичних напрямків вступайте до Одеського художнього училища імені Митрофана Борисовича Грекова.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!