Роздрукувати сторінку

Іллічівський морський коледж ОНМУ, ІМК ОНМУ

« Назад

23.06.2015 16:59

Морський коледж (в минулому училище) заснований у 1962 році. Цей учбовий заклад є провідним Одеської області.

Іллічівський морський коледж ОНМУ, ІМК ОНМУ

Контакти ІМК ОНМУ

Адреса: вул. Праці, 15, м. Іллічівськ, Одеська обл., 68001.

Телефон: (04868) 6-00-52, (04868) 3-08-92.

Сайт: imc.odessa.ua.

Віхи історії ІМК ОНМУ

15 червня 1962 рік. Зареєстровано указ Головного управління профтехосвіти СРСР № 65 і розпорядження Одеського обласного управління профтехосвіти від 7 липня 1962 року № 102 про створення в місті Іллічівську технічного училища для формування високоосвічених співробітників для Чорноморського морського пароплавства.

1 вересня 1962 рік. закладу надано назву ПТУ № 22. проведено перший набір в чисельності 150 студентів на основі 10 класів середньої школи. Формування професійно-технічного учбового закладу у м. Іллічівську було спричинено динамічним становленням Іллічівського морського торговельного порту і судноремонтної установи.

1 вересня 1990 рік. Відповідно до розпорядження Міністерства освіти УРСР від 16.07.1990 №158 заклад було перейменовано у Вище професійне училище № 22. Зміна була викликана існуванням на причалах порту інноваційної модерної техніки і новітніх технологій перевантажувальних робіт, що спричиняло потребу високоосвічених співробітників з середньою спеціальною освітою.

2004 рік. заклад здійснив атестацію та одержав ліцензію про надання навчальних послуг учбовими установами, пов’язаних з отриманням вищої освіти на рівні спеціалізованих вимог до молодшого фахівця:

Спеціалізація Інженерна механіка, кваліфікації:

- “Використання та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і устаткування”;

- “Використання засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт”.

Спеціалізація Судноводіння і енергетика суден:

- “Використання суднових енергетичних обладнань”.

Спеціалізація Транспортні технології:

- “Здійснення перевезень і перевантажень на водному транспорті”.

Спеціалізація Економіка і підприємництво:

- “Комерційна робота”, а також сертифікати про кваліфікацію за І рангом.

ІМК ОНМУ

2009 рік. Державному освітньому закладу “Іллічівське вище професійне училище морського транспорту” надано право здійснення учбової роботи, пов’язаної з наданням вищої освіти на рівні спеціалізованих вимог до молодшого фахівця з трьох кваліфікацій.

Листопад 2012 рік. заклад, відсвяткувавши своє 50-річчя, стало відділенням Одеського національного морського університету і одержало ім’я «Іллічівский морський коледж ОНМУ».

ІМК ОНМУ є державним учбовим закладом другого рангу кваліфікації.

Матеріально-технічна структура Іллічівського морського коледжу

Коледж має належну матеріально-технічну навчальну базу, яка забезпечує якісне викладання навчальних дисциплін. До можливостей учнів: 33 кабінету, 8 лабораторії, 4 відділи, 3 цехи, 3 комп'ютерних класи, спортивний і тренажерний зали, бібліотека з книжковим фондом більше 38 тис. екземплярів.

В коледжі працюють висококваліфіковані педагогічні працівники – 23 викладачі мають вищу кваліфікаційну категорію. Саме вони забезпечують високий рівень підготовки студентів. Багато років колективом Іллічівського морського коледжу (в минулому Вищого професійного училища морського транспорту) керує заслужений співробітник освіти України, депутат Іллічівської міської ради Жуха Леонід Іванович.

Педагоги та майстри виробничого навчання кожного разу приймають участь в різних обласних та Загальноукраїнських конкурсах.

Плідна увага надається проведенню вільного часу учнів. В коледжі діють спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності.

Базовим підприємством ІМК є Іллічівський морський торговельний порт. Тісно співпрацює учбовий заклад і з Іллічівським заводом автомобільних агрегатів та іншими підприємствами міста. Саме на цих підприємствах учні проходять виробниче навчання та практику, забезпечуються робочими місцями.

Іллічівський морський коледж ОНМУ, ІМК ОНМУ

Методична діяльність в ІМК ОНМУ

Головним завданням методичної праці є методичне забезпечення учбово-виховного процесу та професійний ріст педпрацівників.

Педагоги та майстри виробничого навчання направляють свої знання, досвід, креативні уміння на впровадження цієї проблеми. Кожного року відбуваються відкриті уроки, захоплюючі позаурочні заходи, конкурси професійної творчості, самостійна робота з творчими учнями. В 2013 році в обласних олімпіадах із загальноосвітніх дисциплін серед учнів ПТНЗ троє студентів закладу зайняли переможні місця і троє – другі. Студенти із задоволенням приймають участь у Загальноукраїнських іграх «Геліантус», «Соняшник», «Лелека», «Пазл», здобувають грамоти та дипломи. Учні та педагоги приймають участь у різних конкурсах, семінарах та проявляють чудові результати. Багато уваги надається становленню креативних умінь учнів: виступи в команді КВК, участь в конкурсі творчих талантів «Чисті роси», постійна діяльність з покращення здоров’я учнів, а підсумок - це перемоги в спартакіадах, І місце по Україні з футзалу та багато інших. Досягнення учнів - це підсумок наполегливої праці всього колективу закладу.

В установі сформовані всі умови для професійного росту педспіробітників. Бібліотека має у наявності всі професійні періодичні видання, створюється електронна бібліотека, комп’ютери під’єднані до сітки інтернет. Для обміну досвідом та педагогічного покращення педагоги та майстри виробничого навчання здійснюють відкриті уроки та заходи, відбуваються інформаційні, учбово-практичні конференції, учнівсько-педагогічні симпозіуми, взаємо відвідування занять. Педагоги поширюють свій досвід праці: публікують свої праці в журналах, електронному віснику НМЦ в Одеській області, доповідають на засіданнях обласних методичних відділень.

Отже, Іллічівський морський коледж – це сучасний заклад, який формує високоспеціалізованих фахівців.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!