Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 40. Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляника Керченського державного морського технологічного університету, ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ

Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляника Керченського державного морського технологічного університету, ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ

« Назад

Де можна здобути освіту з рибної промисловості?

Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляника Керченського державного морського технологічного університету, ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ

Спеціалістів як і раніше готує Одеське морехідне училище імені Олексія Соляника (в учбовому закладі створено музей капітана китобійної флотилії): судноводіння на морських шляхах (штурмани), використання суднових енергетичних обладнань (судномеханіки), електроустаткування і автоматика суден (електромеханіки), монтаж і обслуговування холодильно-компресорного обладнання — «холодильщиків» в Одеській області випускають тільки з цих стін.

Сьогодні на денному і заочному підрозділах вчаться близько двох тисяч курсантів. 15 років училище очолює В. І. Мозолєв (пройшов шлях від аспіранта до директора), заступник директора з навчальної роботи - Н. А. Мельник.

До речі, на брак надходжень студентів заклад не скаржився навіть у часи «демографічної ями». Бюджетних місць мало, в основному хлопці йдуть на контракт (і існує конкурс) — цілком прийнятний з оплати, а обсяг ліцензії на 380 місць дозволяє задовольнити бажання багатьох одеських хлопчаків стати моряками.

Державний вищий учбовий заклад "Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляника" - вищий учбовий заклад I-II рангів кваліфікації.

Одеське морехідне училище рибної промисловості ім. Олексія Соляника (ОМУРП ім. А. Соляника) є базою формування спеціалістів рибопромислового, транспортного і допоміжного флоту, а також для берегових організацій сфери; був заснований розпорядженням Ради Міністрів СРСР за № 365 від 03.03.54 р.

ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ

Училище є асоційованим членом Світової асоціації лекторів морської англійської мови (Світовий морський університет Швеція), Інституту морської інженерії і технології (Великобританія), приймає участь в світовій програмі обміну студентами STEP UP (Лондон).

За 58 років становлення академії сформовано понад 7 тис. спеціалістів, які вдало діють як на території нашої держави, так і за її кордонами. Загальна кількість працівників закладу нараховує 160 чоловік, які створюють навчання та виховання курсантів та студентів на очному та заочному підрозділах. На сьогоднішній день склад училища нараховує приблизно 2000 чоловік.

Мета навчання в ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ

Після завершення закладу студенти отримують сертифікат компетенції офіцерського складу.

Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляника Керченського державного морського технологічного університету, ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ

Які предмети здають майбутні моряки в ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ?

Дев'ятикласники — диктант з української мови і письмовий іспит з математики. Одинадцятикласники подають сертифікати зовнішнього незалежного тестування та шкільні атестати. Вчитися у закладі складно, висуваються високі вимоги, але згодом випускники усвідомлюють цінність міцних знань. Так само, як і міцну дисципліну в роки навчання. Неповнолітні курсанти здійснюють практику в порту, а досягши 18 років йдуть з третього курсу в море. З працевлаштуванням проблем немає. А слабкі учні із закладу самі йдуть на самому початку.

Матеріально-технічна структура Одеського морехідного училища рибної промисловості

Для якісного формування студентів ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ володіє певною матеріально-технічною структурою. Училище чекає на навчання осіб з основною загальною середньою освітою та повною середньою освітою. Тривалість навчання на денному підрозділі становить 4 і 3 роки відповідно.

Територія в два гектари зелена і чиста. В порядку її підтримують самі курсанти. У плані суботників — у матросів немає питань. Гуртожиток-екіпаж розташовується на території. Навчальний корпус — поруч, кабінети працюють і після занять, а до бібліотеки колишні випускники ще довго не забувають дорогу. Їдальня хороша (чудова випічка), всім екіпажем хлопці харчуються тут. Працюють різні гуртки, в основному спортивні секції (є полі-стадіон з особливим «ігровим» покриттям). Здоровому способу життя приділяється серйозна увага. Палити заборонено, не кажучи про інші шкідливі звички, які, на жаль, зустрічаються у нинішньої молоді. Одеське морехідне училище рибної промисловості ростить з 15-17-річних хлопців справжніх чоловіків.

Лабораторії, учбові кабінети, учбово-виробничі майстерні, комп'ютерні аудиторії, обладнані навігаційним устаткуванням, вимірювальними і пошуковими засобами, потрібними тренажерами, механізмами, стендами, макетами. Плідна увага в закладі надається формуванню курсантів до виробничої практики. Освітньо-виховний процес створюють 84 викладача, чий професійний рівень дає можливість якісно сформувати спеціалістів флоту.

В ОМУРП ім. О. Соляника КДМТУ сформовані всі умови для навчання, життя і дозвілля студентів. Висококваліфіковану медичну допомогу курсанти одержують у санчастині училища. В закладі є спортивне містечко з футбольним полем, яке має синтетичне накриття та освітлення софітами, спортивний і тренажерний зал. В актовому залі закладу курсанти у період дозвілля мають змогу займатися в колективах.

В училищі строго притримується стовідсоткове здійснення учбових планів і програм, заохочуються прогресивні методи навчання і контролю, які застосовують високоосвічені педагоги: проблемний метод, практичні заняття на судах, плавсеместри, лабораторні роботи на матеріальній базі Одеської національної морської академії, центру підготовки і дипломування моряків, екскурсії на судна, ділові ігри, семінари, групові консультації і додаткові заняття, курсові роботи і проекти за реальними даними суден галузі, з використанням ЕОМ.

Теорія успішно поглиблюється в лабораторіях:

- «Електротехніки і суднової електроавтоматики»;

- «Суднових електричних машин і ремонту ЕОС»;

- «Суднових автоматизованих електроприводів»;

- «Суднових електроенергетичних систем», і ін., де формуються навики і уміння практичної роботи на морських судах.

Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляника Керченського державного морського технологічного університету

Отже, Одеське морехідне училище рибної промисловості -  це широко профільний заклад, який надає міцні знання в галузі рибної промисловості.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!