Роздрукувати сторінку

Білгород-Дністровський державний аграрний технікум, БДДАТ

« Назад

23.06.2015 16:58

Історія заснування БДДАТ

Білгород-Дністровський державний аграрний технікум, БДДАТ

Навчальний заклад веде відлік з 1940 року. На час війни навчання було припинене. Але вже в 1944 році група з 20 осіб почало заняття за спеціальністю «агрономія». У наступні роки спеціальності додавалися, збільшувався контингент студентів. На сьогоднішній день в технікумі навчається близько 800 осіб на денному відділенні і понад 200 — на заочному.

Аграрний технікум приймає школярів після дев'ятого та одинадцятого класів, а також випускників професійно-технічних навчальних закладів. Навчання здійснюється як за держзамовленням, так і на контрактній (платній) основі. Довідки за телефонами: (04849) 2-24-02, 3-13-52, 2-46-85.

Абітурієнтам пропонують такі спеціальності:

- «будівництво та експлуатація будівель і споруд»;

- «будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд»;

- «виробництво і переробка продукції рослинництва»;

- «організація виробництва»;

- «зелене будівництво і садово-паркове господарство»;

- «прикладна екологія»;

- «архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр».

БДДАТ

Конкурс у вузі ведеться з української мови та літератури, математики, проте на деяких спеціальностях математику можна замінити або фізикою, або хімією, або біологією, або світовою літературою, а професія техніка архітектурного проектування вимагає ще і художніх здібностей (малювання-креслення) — проводиться творчий іспит.

Директор технікуму Л. М. Попа цінує всі спеціальності: «Так, село зараз переживає не найкращі часи, але розвиток підприємництва і фермерства сприяє появі нових будинків і господарських будівель. Природно, вони не можуть бути саванними хатами і допотопними сараями, а для цього потрібні проектувальники і будівельники, що йдуть в ногу з технічним прогресом. Тоді ланцюжок — одні планують, інші будують, треті озеленюють — буде працювати безперебійно і ефективно».

Під час навчання студенти можуть отримати робочі професії: «тракторист-машиніст», «штукатур», «муляр», «поливальник», «оператор ПЕОМ», «оператор дощувальних машин», «лаборант-еколог», «майстер-озеленювач», «обрізувач плодових дерев».

Матеріально-технічна структура Білгород-Дністровського аграрного технікуму

В технікумі створені передбачені навчальними планами 16 лабораторій, 41 кабінет. Лабораторії, кабінети, майстерні обладнані у відповідності з діючими переліками типового обладнання: стенди, тренажери, макети, моделі, сучасне мультимедійне обладнання, спеціалізовані програмні комплекси. Для проведення теоретичних та лабораторно-практичних занять з усіх дисциплін створено навчально-методичні комплекси.

В технікумі діють 3 комп'ютерних класи і 2 комп'ютерні лабораторії, також в бібліотеці встановлена Wi-Fi точка доступу до глобальної мережі.

Технікум забезпечує всіх іногородніх студентів проживанням в гуртожитку. Введені самоврядування та самообслуговування, органом якого є студентська рада гуртожитку. Члени ради організовують дозвілля, побут і відпочинок студентської молоді. У гуртожитку є кімнати для відпочинку та самопідготовки студентів.

Бібліотека технікуму налічує більше 70 000 примірників навчальної, довідкової, методичної та художньої літератури. Бібліотека має читальний зал на 70 місць.

Головний корпус аграрного технікуму розташувався у Білгороді-Дністровському на вул. Першотравневій, 53. На вул. Калініна, 47 розмістилося студентське містечко: навчальні корпуси, бібліотека (понад 80 тисяч примірників книг), спорткомплекс, два гуртожитки (місця надаються всім іногороднім). У закладі створені хороші умови для навчання: 21 лабораторія і 34 кабінети оснащені сучасним обладнанням. Молодь без комп'ютера не мислить життя — тут працюють три комп'ютерних класи, а в гуртожитку діє Інтернет-клуб.

Заняття в технікумі проводяться у звичайній лекційно-семінарській формі, проте активно використовуються інноваційні технології — ділові ігри, КВК, конкурси, конференції, диспути. Навчальна практика йде в основному у власних лабораторіях і майстернях, є своє навчально-дослідне господарство, але укладені домовленості і з сільськогосподарськими, водогосподарськими, будівельними підприємствами області.

Білгород-Дністровський державний аграрний технікум, БДДАТ

Контакти Білгород-Дністровського державного аграрного технікуму з іншими закладами

Отримані знання багатьом випускникам БДДАТ для отримання вищої освіти дозволяють вступати в університети і академії. Договори про співробітництво у сфері освіти укладені з Одеським національним університетом ім. Мечникова, Одеською державною академією будівництва та архітектури, Одеським екологічним університетом, Херсонським аграрним університетом, Уманським університетом садівництва, Київським національним університетом біоресурсів і природокористування. Як повідомив директор технікуму Л. М. Попа, практично кожен другий випускник їх навчального закладу стає студентом якого-небудь з названих вузів.

Коротше кажучи, можна зайти на сайт Білгород-Дністровського державного аграрного технікуму, де студенти вузу в основному висловили таку думку: хто хоче вчитися, тут надані можливості. Такий факт: студенти БДДАТ брали участь у 19 обласних предметних олімпіадах — і взяли 12 призових місць. Не випадково в навчальному закладі призначаються іменні стипендії: стипендія Президента України, стипендії вчених Л. Н. Симиренка і Ст. Л. Симиренка, стипендія Білгород-Дністровського міського голови, першого директора технікуму, першого фізрука...

Виховна робота у Білгород-Дністровському державному аграрному технікумі

Творчий потенціал молодь може реалізувати у різних заходах. Проводиться конкурс «Студент року», літературні вечори, театралізовані дійства, пісенно-танцювальні концерти, виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, спортивні змагання. Методист БДДАТ А. М. Фетова розповіла, що нещодавно проводилося анкетування першокурсників — і 80 відсотків з них задоволені тим, що прийшли вчитися саме в аграрний технікум. Ганна Михайлівна вважає це найкращою нагородою для всього колективу.

Отже, Білгород-Дністровський аграрний технікум – це сучасний заклад, який надає міцні знання своїм студентам, роблячи їх конкурентоздатними на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!