Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 35. Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства, ІТМЕСГ

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства, ІТМЕСГ

« Назад

Загальна інформація про ІТМЕСГ

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства, ІТМЕСГ

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства відзначив нещодавно півстолітній ювілей.

Власне, розповідати про один з найстаріших у місті Одеса і Придунав'я навчальних закладів можна по-різному.

Наприклад, називаючи видатних людей, які колись навчалися тут, освоюючи ази професії і отримуючи разом з дипломом путівку в життя. Серед таких випускників - Василь Цушко, який у недавньому минулому обіймав посаду губернатора Одеської області та міністра внутрішніх справ України. Пишається своєю альма-матер і Герой України, Заслужений працівник сільського господарства, депутат Одеської обласної ради кількох скликань, керівник агрокомпанії "Свобода" Володимир Видобора, керівник ТОВ "Бархан" Борис Бондаренко.

Список випускників, які зуміли не тільки знайти свій шлях в житті, але і себе, можна продовжувати довго - за півстоліття роботи таких багато.

Можна назвати всі дипломи і грамоти, усі регалії та сертифікати, що навчальний заклад отримав за минулі п'ятдесят років. Але можна було просто побачити, як на святкування круглої дати ІТМЕСГ прийшло багато гостей різного віку. І всі вони з радістю відзначили, що і в нових умовах навчальний заклад "тримає марку": сюди як і раніше рвуться вчитися юнаки і дівчата всього регіону, а також випускники шкіл інших областей нашої країни.

Причина - в технікумі вчать професіями, які затребувані завжди і скрізь. Укомплектована навчальна база, висококваліфіковані педагогічні кадри, можливість закріплення теоретичних знань на практиці, наявність соціального сектору, серйозна позанавчальна діяльність - все це приваблює молодь, яка прагне знайти своє місце в житті і придбати соціально значиму і «економічно вдячну» професію.

ІТМЕСГ

Історія становлення Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства

Відразу після звільнення Ізмаїла від німецько-фашистських загарбників відкрилася школа по підготовці керівних кадрів — голів колгоспів, бригадирів ферм і тракторних бригад. Сільському господарству потрібна була механізація. Тому уряд прийняв постанову про відкриття технікуму відповідного напряму.

Восени 1954 року перші 120 хлопців почали навчання в Ізмаїльському технікумі механізації та електрифікації. На наступний рік в ряди учнів влилося ще 240 людей. Технікум через два роки отримав новий сучасний корпус, щоб навчання фахівців велося на високому рівні. Через чотири роки відбувся перший випуск техніків-механіків, незабаром відкрилося друге відділення техніків-електриків.

В даний час в технікумі навчаються на стаціонарі і на заочному відділенні близько 750 студентів. Всього ж за роки існування технікум випустив понад 16 тисяч фахівців, серед них — заслужений працівник сільського господарства, Герой України Володимир Видобора, заслужений будівельник України Віктор Костенко, заслужений енергетик України Ярослав Процак, політик (народний депутат кількох скликань) Василь Цушко і багато інших. Як відзначають в технікумі, немає жодного населеного пункту в Бессарабії, де б не працювали випускники ІТМЕСГ.

Сьогодні в Технікумі механізації і електрифікації готують фахівців за кількома напрямками:

- «Сільське господарство і лісництво»;

- «Техніка та енергетика аграрного виробництва»;

- «Економіка і підприємництво».

Вступати можна як на базі дев'яти класів, так і на базі одинадцяти. Конкурсні предмети — українська мова та математика. Гуртожиток є.

Нинішній директор М. В. Чолак (до речі, випускник рідного технікуму 1982 року, університети — Одеський аграрний і Київський національний біоресурсів і природокористування — були пізніше) підібрав чудову команду викладачів і техперсоналу, яка в першу чергу відрізняється професійним ставленням до справи.

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства, ІТМЕСГ

Виховна робота в ІТМЕСГ

В Ізмаїльському технікумі механізації та електрифікації сільського господарства викладачі не тільки готують механіків та електриків агропромислового комплексу, але і величезну увагу приділяють питанням виховання, щоб кожен студент сформувався, в першу чергу, як хороша людина — чуйна, доброзичлива, чесна, справедлива і гуманна.

Виховна робота ведеться в технікумі за дванадцяти напрямами: національне, патріотичне, моральне, превентивне (профілактика поганих звичок), правове, розумове, художньо-естетичне, екологічне, сімейне, статеве, трудове та фізичне виховання. Основне завдання — виховати громадянина суспільства, яке лягає на плечі 23-х класних керівників.

У кожного з них різний педагогічний досвід, свої методи індивідуальної роботи з кожним студентом. Робота цікава, але і відповідальна, оскільки відомо: що посіємо в молоді серця, то всі разом будемо пожинати. Чимала увага приділяється бесідам і диспутам в групах. Теми бесід можуть видатися, на перший погляд, заїждженими: «Молодь проти насильства», «Профілактика тютюнопаління», «Наркотики — соціальне зло», «Обережно — СНІД!». Але, як кажуть: «вода камінь точить».

Не піднімати ці питання не можна! Для ефективної роботи Технікум механізації і електрифікації сільського господарства запрошує для проведення заходів волонтерів Громадської молодіжної організації «Здорове покоління», яке співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Реформація».

Метою подібних заходів є формування здорового способу життя серед підлітків та молоді, а також профілактика негативних явищ. Звичні нотації перетворюються в жваві ток-шоу на різні теми: «Справжня любов», «Інтернет - залежність», «Відносини з батьками». І найголовніше, що студенти говорять, говорять, говорять... А адже це так важливо, так як підлітку дуже легко замкнутися в собі і опинитися в глухому куті складних життєвих проблем.

Як відомо, в неробочій обстановці люди ведуть себе інакше, розкриваються з іншого боку, тому ігровим моментам на класних годинах також приділяється час. Проводяться спільні класні години з невеликою розважальною програмою: різноманітні конкурси з врученням символічних призів. Вся ця різнопланова робота спрямована на формування у студентської молоді високих моральних якостей: чесності, правдивості, скромності, людяності, патріотизму, любові і поваги до батьків, до обраної професії.

Отже, Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства - це сучасний заклад освіти, який надає ґрунтовні міцні знання своїм студентам, роблячи їх конкурентоздатними на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!