Роздрукувати сторінку

Білгород-Дністровське педагогічне училище, БДПУ

« Назад

Вищий навчальний комунальний заклад "Білгород-Дністровське педагогічне училище" Одеської області - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації.

Білгород-Дністровське педагогічне училище, БДПУ

Сьогодні Білгород-Дністровське педагогічне училище є відомим і престижним вищим навчальним закладом, де готують висококваліфікованих фахівців, покликаних формувати майбутніх громадян нашої країни. За результатами ліцензування Білгород-Дністровське педагогічне училище має право на провадження освітньої діяльності, пов'язаної з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста.

Контакти БДПУ

Телефон: (04849) 2-22-02.

Адрес: Одеська обл., м. Белгород-Дністровськ, вул. Пушкіна, 17.

Сайт: http://bdpu.edukit.od.ua.

E-mail: bd_uch@ukr.net.

БДПУ

Історія заснування Білгород-дністровського педагогічного училища

140 років тому, у 1872 році, в селі Байрамча (тепер Миколаївка) Аккерманського повіту Бессарабської губернії відкрилася вчительська семінарія. У 1908 році перевели її в м. Аккерман. 120 майбутніх учителів (причому тільки чоловічої статі) і 14 педагогів розташувалися в будівлі на вул. Калініна, що зараз віддано під гуртожиток педучилища.

У 1918 році захопила Бессарабію царська Румунія, семінарія перейшла на румунську мову навчання. У 1940 році Бессарабію передали Радянській Україні, в селі Тарутине відкрилося педагогічне училище з першим набором на сто чоловік. Незабаром розпочалася Велика Вітчизняна війна, заняття перервалися, відновилися тільки в жовтні 1944-го.

А в 1946 році педучилище знову перевели в м. Білгород-Дністровський, через шість років до нього приєднали Ізмаїльське педучилище. Два училища, ставши єдиним цілим, розмістилися в будівлі на вул. Пушкіна, де знаходиться і зараз. Будівля будувалася в 1903 році на честь 300-річного царського правління династії Романових (на території Росії звели 300 подібних будівель). Років через п'ять перебралися сюди і студенти очного і заочного відділень Херсонського педучилища.

Деякий час у середині 50-х років минулого століття готували в Білгород-Дністровському педучилищі не тільки вчителів для українських, російських, молдавських шкіл, але і клубних працівників. Приблизно в той же час відкрилося музично-педагогічне відділення. Трохи пізніше створено дошкільне відділення. І вже в наші дні, в кінці століття, з'явилося відділення фізичного виховання. Тоді ж Білгород-Дністровське педучилище стало функціонувати як структурний підрозділ Південноукраїнського педагогічного університету. Фінансує вуз Одеська облрада народних депутатів.

Білгород-Дністровське педагогічне училище, БДПУ

Напрями навчання БДПУ

Зараз в Білгород-Дністровському педагогічному училищі навчається близько 850 студентів, третина з них — на контрактній, тобто платній, основі. Диплом молодшого спеціаліста можна отримати за чотирма напрямами: дошкільна (завідує відділенням С. В. Диякон зі стажем роботи до 45 років) і шкільна освіта (завідує відділенням Р. А. Стоян — стаж більше 30 років), музичне мистецтво (Н. А. Воєвода, стаж 38 років) і фізичне виховання (Е. Н. Терзиогло, стаж 35 років).

Додаткових спеціальностей багато: у «дошкільників» з кваліфікацією «вихователь», наприклад, це вихователь дітей з затримкою психічного розвитку, організатор музичної діяльності, вихователь з англійською мовою, інструктор фізкультури; у «школярів» з кваліфікацією «вчитель початкових класів» — вчитель інформатики в початковій школі, вчитель англійської мови, керівник дитячого хореографічного колективу, педагог-організатор, соціальний педагог. Зазвичай 80 відсотків випускників працевлаштовуються, а інші продовжують навчання — здебільшого в «рідному» Південноукраїнському національному університеті ім. Ушинського.

Матеріально-технічна структура Білгород-Дністровського педагогічного училища

Студенти люблять «альма-матер». Три навчальних корпуси розташовані в центрі міста, більше восьми квадратів площі припадає на людину — не тісно. Працюють чотири комп'ютерних класи. Копіювальної техніки вистачає. Мультимедійним обладнанням може похвалитися училище. Створена відеотека, особливо цінують учні комплекс відеоуроків для педпрактики «Показові заняття». Бібліотека чудова, з величезними фондами. Є читальний зал на 75 місць. Близько півтора тисяч читачів відвідують бібліотеку.

Років 25 тому Білгород-Дністровське педучилище отримало новий дев'ятиповерховий гуртожиток — звичайно, проблем з житлом у студентів з тієї пори немає. Їдальня, розрахована на сто місць, встигає прийняти всіх бажаючих. Стадіоном з усіма необхідними майданчиками, тренажерним залом, тиром-манежем користуються студенти не тільки для спеціальної підготовки (відділення фізичного виховання), але і загальнофізичної. Сюди приходить молодь і в позаурочний час.

Білгород-Дністровське педагогічне училище

Виховна діяльність у Білгород-Дністровському педагогічному училищі

Молодь у цьому училищі розкриває всі свої таланти. Регулярно проводяться в Одеському регіоні предметні олімпіади серед ВНЗ I-II рівнів акредитації — й білгород-дністровці щорічно беруть призові місця як індивідуальні, так і командні. Студенти не втрачають можливості виступити на Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика і на Міжнародному літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка.

Народний ансамбль української народної музики «Веселка» під керівництвом заслужених діячів культури України В. А. Никируй і М. І. Никируй відомий навіть за межами країни: на Міжнародному фестивалі у Великобританії (а капела) артисти зайняли перше місце, а в Польщі стали лауреатами. Хореографічний ансамбль «Бессарабський сувенір» під керівництвом заслуженого діяча культури України В. І. Мікуліна теж має багато гідних виступів, не так давно йому присвоєно звання народного. Серед випускників чимало спортивних майстрів і кандидатів у майстри — з акробатики, боротьби куміте, з боксу.

Педагогічний колектив училища вважає одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності роботу з батьками. Тому з 2009 року в училищі діє батьківський комітет, який активно залучається до проведення всіх загальноучилищних заходів та зміцнення матеріально-технічної бази училища. Традиційними стали участь батьків в оздоровленні студентів, проведенні Свята першого і останнього дзвоника, свята "Козацькі забави" та ін. Щорічно батьками здійснюється моніторинг за станом харчування та проживання студентів у гуртожитку.

Отже, Білгород-Дністровське педагогічне училище – це сучасний заклад освіти, який надає високоякісну освіту для становлення вчителів та вихователів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!