Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 26. Одеське училище мистецтв і культури імені К. Ф. Данькевича, ОУМК ім. К. Ф. Данькевича

Одеське училище мистецтв і культури імені К. Ф. Данькевича, ОУМК ім. К. Ф. Данькевича

« Назад

Училище є визначним учбовим закладом, який формує спеціалістів за такими кваліфікаціями: “Музична творчість”, “Народна художня майстерність”, “Хореографія”, “Бібліотечна діяльність”.

Одеське училище мистецтв і культури імені К. Ф. Данькевича, ОУМК ім. К. Ф. Данькевича

Основні дані про Одеське училище

Комунальний заклад «ОУМК імені К. Ф. Данькевича».

Адрес: Україна, м. Одеса, 65023, вул. Дворянська, 32.

Тел.: 723-20-62.

Факс:723-20-62.

E-mail: oymk@i.ua.

Історія заснування ОУМК ім. К.Ф. Данькевича

Одеське Музичне училище було створене в 1897 році при Одеському підрозділі Імператорської російської Музичної організації. Основою для нього була професійна музична освіта, яка почалася в Одесі ще в 60-ті роки ХІХ віку, коли було сформовано музичні класи при «Товаристві прихильників музики в Одесі», директором якого був визначний український композитор П.П.Сокальський, та музична школа при «Організації червоних мистецтв».

На основі Музичного училища в 1913 році було створено Одеську консерваторію. Педагогами її стали, здебільшого, ті, хто діяв в минулому в Музичному училищі. Загалом Музичне училище завершило своє становлення, але життя його йшло далі вже в лавах консерваторії. Тут був створений поділ на три курси, по три роки існування на кожному. Молодший відповідав школі, середній – училищу, старший – консерваторії. В 1917 році на з’їзді керівників консерваторій у Петербурзі В. Малішевський стверджував за розподіл Музичних училищ від консерваторій.

В 20-ті роки музичну та театральну освіту було поєднано. В той період діяв Музично-драматичний інститут ім. Л. ван Бетховена та при ньому Музично-театральний технікум.

В 1934 році після розподілу театрального підрозділу інституту було надано ранг консерваторії і створено Музичне училище. Так здійснилося друге становлення цього учбового закладу. В консерваторії та в училищі діяли, в першу чергу, одні й ті ж викладачі, формувались спільні колективи: поєднаний хор консерваторії і училища, симфонічний і духовий оркестри, згодом – оркестр народних інструментів.

У 1984 році ОМУ було надано ім’я визначного українського композитора, піаніста, великого музично-громадського діяча, уродженця Одеси, який управляв після війни Одеською консерваторією – К.Ф.Данькевича.

В 1997 році заклад урочисто відсвяткував своє 100-ліття. Цього ж року на його основі здійснилося об’єднання з Одеським училищем культури.

В 1990 році розпорядженням Міністерства культури КОУ було змінено в Одеське училище культури. Згодом, в 1997 році здійснилося об’єднання двох культурно-мистецьких учбових установ міста Одеси під іменем Одеське училище мистецтв і культури імені К.Ф.Данькевича.

ОУМК ім. К. Ф. Данькевича

Навчання в ОУМК ім. К. Ф. Данькевича

В ОУМК проводиться формування високоосвічених спеціалістів: педагогів, концертмейстерів для початкових учбових установ, артистів балету, артистів-вокалістів естради, артистів і директорів колективів і організацій та закладів мистецтв і культури.

Функціональними відділеннями ОУМК є: підрозділи, циклові й предметні комісії, методична рада, бібліотека, відділ педпрактики.

На 1-ому підрозділі (очна форма навчання) спеціалістів формують за кваліфікацією «Музична творчість» напрямків «Фортепіано», «Хорове диригування», «Спів», «Теорія музики»; на 2-ому підрозділі (очна форма навчання) спеціалістів формують за кваліфікацією «Музична творчість» напрямків «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Народні інструменти», «Естрада», «Естрадний спів»; на 3-ому підрозділі (очна форма навчання) спеціалістів формують за кваліфікацією «Народна художня майстерність» напрямків «Народна пісенна творчість», кваліфікацією «Хореографія» напрямки «Класична хореографія», «Народна хореографія», «Модерна хореографія» та кваліфікацією «Бібліотечна робота» (заочна форма навчання).

На 1 жовтня 2013 року склад студентів очної форми навчання нараховував 458 чоловік, заочної – 30 чоловік.

За своє більш ніж 100-літнє становлення учбовий заклад сформував більше ніж 12 тисяч фахівців приблизно з усіх сфер музичної творчості й культури. Багато студентів ОУМК вклали плідний вклад у формування вітчизняної культури, поширили українську творчість не лише у нашій країні, а й далеко за її кордонами.

Студенти закладу беруть активну участь у турнірах та фестивалях естрадної пісні, проявляючи свої таланти не лише на сценах України, але і закордону.

Отже, ОУМК ім. К. Ф. Данькевича – це заклад для тих студенті, які воліють пов’язати своє життя зі сценою та творчістю.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!