Роздрукувати сторінку

Балтське педагогічне училище, БПУ

« Назад

Історія навчального закладу – це одна із яскравих сторінок становлення освіти на Україні. Це радощі, успіхи, перемоги, невдачі. Це сотні людських життів, які були віддані педагогічній справі, це тисячі благородних вчинків і починань, це праця декількох поколінь задля благородної справи – навчання і виховання Людини.

Балтське педагогічне училище, БПУ

Контакти БПУ

Адреса: Одеська обл., м. Балта, вул. Шевченка, 2.

Телефон: (04866) 2-27-70, (04866) 2-27-92, (04866) 2-38-04.

Сайт: bpu.edu.ua.

Історія становлення Балтського училища

Історію Балтського педагогічного училища можна поділити на два основних періоди, а саме:

Перший період: від часу його заснування з 1 вересня 1930 року до 20 липня 1941 року (окупація німецько-фашистськими загарбниками м. Балти).

Другий період: з 20 червня 1944 року (звільнення м. Балти від окупантів).

За період існування педагогічне училище три рази змінювало свою назву. З 1930 року до 1938 року воно називалось педагогічним технікумом, з 1938 року до 1944 року – педагогічною школою, а з 1944 року і до сьогоднішнього дня – педагогічним училищем.

БПУ

Перелік спеціальностей БПУ:

На базі основної (9 кл.) школи - 3 роки 10 місяців: підготовка вчителів початкових класів з додатковими спеціалізаціями:

- англійська мова;

- керівник художнього дитячого хорового та хореографічного колективу;

- вихователь школи-інтернату;

- соціальний педагог;

- вчитель фізичної культури.

Форма навчання:

- денна форма навчання.

Балтське педагогічне училище, БПУ

Освітня діяльність БПУ

За останні п’ять років чимало зроблено в закладі по удосконаленню підготовки вчителя відповідно до сучасних потреб:

- змінився зміст професійної освіти, розроблені і впроваджені навчальні плани, програми на основі Галузевих стандартів вищої освіти;

- відбувається модернізація змісту педагогічної освіти, впроваджуються нові методи, технології навчання, підготовка конкурентноспроможного фахівця;

- введені в зміст навчання нові дисципліни: “Основи корекційної педагогіки”, “Педагогічні технології”, “Основи психологічної підготовки вчителя”;

- з метою забезпечення індивідуально-диференційованого, особистісно-орієнтованого підходу до здобуття професійних знань, умінь та навичок кожним студентом; в 2008 р. введена 12-ти бальна школа оцінювання;

- удосконалюється матеріально-технічна база навчальних кабінетів шляхом обладнання їх сучасною відеотехнікою, інтерактивними дошками, функціонують кабінети новітніх інформаційних технологій;

- впровадження в практику нових педагогічних технологій;

- удосконалення дослідно-експериментальної роботи студентів в галузі з психолого-педагогічних проблем, проблем підвищення ефективності навчання з предметів початкової школи;

- розширення видавничої діяльності викладачів училища;

- колектив училища пишається досягненнями своїх студентів, які щороку посідають на обласних, регіональних олімпіадах, в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика призові місця.

Сьогодні викладачі бачать основну мету підготовки випускників в вихованні педагога нового типу, особистість творчу, яка має особисту життєву та педагогічну позицію, яка орієнтується в розмаїтті педагогічних концепцій і технологій, в формуванні у майбутніх учителів професійних якісних знань, умінь в галузі навчання, виховання і розвитку учнів початкових класів.

Балтське педагогічне училище

Педагогічна практика студентів у Балтському педагогічному училищі (БПУ)

Педагогічною практикою охоплені всі студенти другого, третього та четвертого курсів. Розпочинається педагогічна практика позанавчальною практикою з виховної роботи. Саме під час даного виду практики студенти роблять перші кроки у своє професійне майбутнє, і їх з нетерпінням чекають молодші школярі загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів міста.

Літня практика є першою самостійною педагогічною роботою студентів з повною відповідальністю за життя, фізичне, психічне та моральне здоров’я дітей. В умовах відпочинку діти проявляють себе з різних сторін, тому діяльність вожатого в таборі багатофункціональна. Він є і вихователем, і організатором дитячого життя, і масовиком, і нянею, і медсестрою.

Підґрунтям успіху у літній практиці є підготовка до проходження даного виду практики під час вивчення психолого-педагогічних дисциплін і спецкурсів з методики виховної і оздоровчої роботи в умовах літа, на факультативах з підготовки до роботи в оздоровчих таборах, табірного збору.

Під час інструктивно-методичного табірного збору проводяться ряд цікавих, змістовних заходів, а саме: практикуми, тренінги, в тому числі вогник організаційного періоду „Будьмо знайомі”, іменинний експрес, творчі конкурсні ігри, шоу-програми, конкурсні програми, конкурсно-розважальні програми, музичні відеокліпи, ряд різноманітних КТС, ігор, вікторин, конкурсів. Майбутні практиканти беруть активну участь в роботі збору, проявляють ерудицію, натхнення, власну ініціативу, демонструють вміння використовувати набуті теоретичні знання на практиці. Щоденним помічником і порадником стають «педагогічні скарбнички», які накопичуються протягом трьох років.

Сьогодні студентів Балтського училища знають і запрошують працювати кращі табори міста Одеси та Одеської області, Вінницької та Кіровоградської областей. Базовими є оздоровчі табори «Космос», «Казковий», «Мрія», «Юний залізничник» м. Одеси, «Тилигульська Січ» та «Дубки» Одеської області, «Сосновий Бір», «Колос» Вінницької області, «Чайка» Кіровоградської області.

Адміністрація училища постійно дбає про розширення баз практики. В даний час надійним партнером по роботі є Український дитячий центр «Молода гвардія». Розширенню та збагаченню досвіду роботи сприяє робота в Міжнародному дитячому центрі «Артек».

Науково-методична робота Балтського педагогічного училища

Науково-методична робота в училищі неможлива без співпраці з вищими навчальними закладами. БПУ підтримує тісні зв’язки з Південноукраїнським національним університетом ім. К.Д. Ушинського, Одеським інститутом удосконалення кваліфікації вчителів, Запорізьким базовим педагогічним коледжем, педагогічними закладами Південного регіону, Одеським педагогічним коледжем, Білгород-Дністровським педучилищем та іншими ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області.

 Викладачі БПУ беруть активну участь в роботі регіональних і обласних методичних об’єднань. На базі училища проводились регіональні олімпіади з української мови, педагогіки, іноземної мови, методичні об’єднання викладачів музики, російської мови, української мови, природничих дисциплін, працівників бібліотеки, обласне метод об’єднання викладачів математики.

Виховна діяльність у Балтському педагогічному училищі

Усвідомлюючи значимість завдань виховання студентів навчального закладу як патріотів Української держави, як активних провідників національної ідеї, як представників української національної еліти, колектив викладачів та студентів училища визначили пріоритетні напрямки виховного процесу. Традиційними в БПУ є фестивалі народної творчості “Ми діти твої, Україно”, присвячені пророку та мислителю української нації Т. Г. Шевченку. Українське слово, яке лунає зі сцени актової зали, сприяє формуванню гідності громадянина, вихованню поваги й любові до рідної землі й українських традицій, української культури, мови. Студенти готують та проводять свято рідної мови, поєднуючи це з організацією виставок декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. В училищі організовано постійно діючу виставку “Таланти твої, училище”, експозиції якої оновлюються. Активну участь беруть учасники технологічної студії.

Виховання політичної, правової культури особистості, виховання здатності формувати та відстоювати власну позицію, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина відбувається в процесі проведення диспутів дискусій, зустрічей з працівниками Балтської районної державної адміністрації, працівниками відділу внутрішніх справ. В БПУ організовано загін охорони правопорядку, де працівники училища спільно зі студентами-юнаками забезпечують дотримання порядку та дисципліни на території училища.

Студенти БПУ постійно беруть участь в доброчинних акціях, надають шефську допомогу учням шкіл-інтернатів, ветеранам педагогічної праці, надають допомогу в організації районних заходів до дня захисту дітей. Силами громадськості міста і району збудовано пам’ятник Т.Г. Шевченку, який встановлений на території училища. Тут проходять урочисті зібрання, акції, мітинги, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря.

Отже, Балтійське педагогічне училище – це сучасний заклад освіти, який надає всі необхідні умови для навчання та розвитку своїх студентів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!