Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 24. Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, ОНМА ім. А. В. Нежданової

Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, ОНМА ім. А. В. Нежданової

« Назад

ОНМА ім. А.В. Нежданової  – це найстаріший музичний заклад в Україні, член Асоціації міжнародних консерваторій, центр музичної профосвіти, культури і науки.

Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, ОНМА ім. А. В. Нежданової

Контакти Одеської національної музичної академії

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.

Телефон: 26-78-76.

Напрями навчання в ОНМА ім. А. В. Нежданової

- Культура і мистецтво, дизайн.

ОНМА ім. А. В. Нежданової

Історія заснування Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової (ОДМА)

Одеська консерваторія була сформована на основі Одеського музичного училища та створено 8 вересня 1913 року на пожертви Голови дирекції Одеського підрозділу ІРМТ, професора В. А. Орлова.

Значною віхою в історії Одеської консерваторії, підвищенням її престижу стало рішення Кабінету Міністрів України від 23.08.2002 р. про перейменування її в Одеську державну музичну академію імені А. В. Нежданової.

Академія є одним з найдревніших вищих музичних учбових закладів України, членом Асоціації міжнародних консерваторій, осередком музичної професійної освіти, культури і науки на Півдні країни. Академія ліцензована IV рівнем кваліфікації.

У 2000 році керівником консерваторії був вибраний доктор мистецтвознавства, професор, академік Академії наук Вищої школи України, член-кореспондент Академії мистецтв України А. В. Сокіл.

Навчально-освітній процес в Академії здійснюють наступні факультети та відділення:

-- Фортепіано-теоретичне відділення ОНМА ім. А. В. Нежданової:

- загальне та спеціалізоване фортепіано;

- спеціальне фортепіано;

- історія музики та музичної етнографії;

- концертмейстерства;

- теоретична і прикладна культурологія;

- камерний ансамбль;

- теорія музики та композиції.

-- Оркестровий факультет ОНМА ім. А. В. Нежданової:

- оркестрові струнні інструменти та оперно-симфонічне диригування;

- народні інструменти;

- оркестрові духові та ударні інструменти.

-- Вокально-хоровий підрозділ ОНМА ім. А. В. Нежданової:

- хорове диригування;

- оперна підготовка;

- сольний спів;

- підготовчий підрозділ по спеціалізації «спів».

-- Загальновузівські кафедри ОНМА ім. А. В. Нежданової:

- гуманітарних дисциплін і філософії;

- іноземних мов та фізичного виховання.

Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, ОНМА ім. А. В. Нежданової

Також при Академії створені аспірантура та докторантура, рада по захисту дисертацій, видавничий центр.

Науково-педагогічний склад Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової включає 165 доцентів і кандидатів наук, 41 доктори наук і професори, 4 академіків, 42 заслужених і народних артистів України, 23 заслужених діячів мистецтва і  культури України.

Співробітники Академії проводять науково-дослідні праці за різними напрямками (музикознавство, педагогіка, культурологія). ОНМА ім. А. В. Нежданової забезпечує комфортні умови для професійного зростання своїх співробітників.

До дослідних робіт також залучаються студенти шляхом участі у симпозіумах регіонального та всеукраїнського масштабу, семінарах, майстер-класах.

ВНЗ надає методичну допомогу і служить постачальником викладацьких кадрів для Одеської, Миколаївської, Херсонської, Тернопільської, Уманського, Сімферопольського Кіровоградського музичних училищ.

Навчання в консерваторії відбувається на очній та заочній формах за всіма спеціалізованими рангами – бакалавр, спеціаліст, магістр на платній основі.

Абітурієнти за спеціалізацією «Спів» можуть пройти додаткову підготовку протягом одного-двох років на денній формі.

У консерваторії створені такі творчі колективи, які відомі не лише в Одесі, але і в країні: духовий оркестр студентів, оркестр народних інструментів, симфонічний оркестр.

Великий зал консерваторії радує слухачів звуками органу «Зауер», а зі сцени звучать прекрасні звуки міжнародного класу елітного рояля «Стенвей».

Оперні співаки готуються в оснащеній оперній студії спільно з симфонічним оркестром, а так само хором, диригентами, режисерами, викладачами і т. д.

Студентам з інших міст академія надає місця в гуртожитку.

Студенти академії спочатку проходять виробничу практику, а потім продовжують успішно працювати в Одеському національному симфонічному оркестрі, Одеському національному академічному театрі опери та балету, Одеському академічному українському музично-драматичному театрі імені Ст. Василько, Одеському театрі музичної комедії, а так само у багатьох концертних закладах інших країн світу.

За період роботи академії в ній здобули освіту світового рівня сотні студентів з різноманітних держав світу: Росії, Білорусі, Китаю, Болгарії, Польщі, Швейцарії, Югославії, Латвії та ін.

Одеська музична академія пишається всесвітньо відомими музикантами виконавцями теперішнього і минулого часу: Емілем Гілельсом, Давидом Ойстрахом, Яковим Заком, Белой Руденко, Тетяною Гольдфарб, Раїсою Сергієнко, Трояндою Файн, Дмитром Загрецьким, Галиною Олейниченко, Єлизавети Чавдар, Михайло Гришко, Миколою Огренич і багатьма іншими.

Випускники ОНМА по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Отже, Одеська музична академія – це широко профільний заклад, який надає високоякісну і затребувану професію своїм студентам у сфері музичного мистецтва.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!