Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 22. Морехідне училище імені О. І. Маринеска Одеської національної морської академії, МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

Морехідне училище імені О. І. Маринеска Одеської національної морської академії, МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

« Назад

Морехідне училище ім. А. В. Маринеско Одеської національної морської академії - вищий учбовий заклад I-II рівнів кваліфікації.

Морехідне училище імені О. І. Маринеска Одеської національної морської академії, МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

Історія становлення МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

Морехідне училище імені О.І. Марінеско – найдревніший морський учбовий заклад Одеси. Цього року йому виповнюється 116 років. Училище не раз міняло свою назву (Класи торговельного мореплавства, Одеське училище торгового мореплавання, Технікум сполучення водних шляхів, Одеський морехідний коледж тощо), але завжди залишалося профільним закладом підготовки професійних моряків. За час свого існування з лав закладу випустилось більше 60 000 фахівців морської справи. Серед студентів училища – засновники Північного морського шляху, захисники Батьківщини в роки Другої Світової війни, будівельники морських портів і судноремонтних заводів.

1 липня 1898 р. положенням Державної Ради Росії в Одесі святково відкрито Класи торговельного мореплавства при Одеському комерційному училищі.

У 1901 р. класи реорганізовані в учбовий заклад "Одеське училище торгового мореплавання".

Для цього в чарівному куточку міста, над урвищем біля моря в 1902 - 1903 р. за проектом архітектора Л. Л. Влодека місто спорудив спеціальний будинок, пам'ятник архітектури, в якому заклад знаходиться і донині.

МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

З часу становлення учбового закладу і до 1918 р. училищем керував колезький асесор Л. Л. Гавришев, автор багатьох посібників і навчальних матеріалів для штурманів.

У липні 1899 р. місто купило для закладу в Англії спеціальне учбове судно - вітрильник "Велика княжна Марія Миколаївна".

У 1910 р. куплене учбове судно перейменовано у "Воля" (1919 - 1928 р.).

У 1920 р. заклад було перейменовано в "Технікум сполучення водних шляхів", а в 1931 р. - у "Одеський морський технікум". Технікум прирівнювався за статусом до вищих освітніх закладів і формував інженерів вузької спеціалізації.

У 1928 р. для нього був куплений вітрильник "Товариш", який прослужив в закладі до своєї загибелі в 1942 р. Під час війни заклад було евакуйовано.

У 1944 р. постановою Державного комітету оборони морські технікуми були перейменовані в Морехідні училища закритого напрямку на повному державному забезпеченні. У 1945 р. училищу передано учбове судно "Іван Сусанін", а в 1954 р. - "Екватор".

З 1998 року училище удостоєно ім'ям свого випускника, героя-підводника Олександра Маринеско. У 2000 році, після перевірки якості формування спеціалістів в закладі, його було занесено в Світовий реєстр морських учбових установ світу.

В 2005 році навчальний заклад було сертифіковано за відповідністю вимогам світового стандарту ISO 9001:2000 компанією Bureau Veritas Quality International, а через чотири роки пройшло сертифікацію за Міжнародним стандартом якості ISO 9001-2008.

Зараз училище формує спеціалістів на основі повної середньої освіти. Студенти мають можливість продовжити навчання в Одеській національній морській академії за прискореним курсом бакалавра.

Найбільшою популярністю користуються відділення судокерування і судомеханічне. Місця на ці дві спеціальності були повністю заповнені, на кожній – по сто місць.

Морехідне училище імені О. І. Маринеска Одеської національної морської академії, МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

Учбовий процес в МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА

Морехідне училище ім. А. В. Маринеско Одеської національної морської академії - вищий учбовий заклад I рівня кваліфікації, формує спеціалістів на очному та заочному підрозділах за кваліфікаціями:

- Судноводіння на морських шляхах;

- Використання суднових енергетичних установок;

- Здійснення перевезень і перевантажень на водному транспорті (беруться юнаки та дівчата);

- Використання засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт на морському транспорті.

Рівень формування - молодший фахівець.

Загальний обсяг курсантів нараховує:

- очна форма навчання - 680 осіб;

- заочна форма навчання - 1000 осіб.

У плавальні кваліфікації беруться юнаки з повною середньою освітою, придатні за станом здоров'я до праці на суднах морського флоту. За період навчання в закладі на молодших курсах курсанти отримують робочі спеціалізації (матрос I класу і моторист I класу), допуск до закордонного плавання і змогу оформлення потрібних сертифікатів для діяльності на суднах закордонного плавання. Перебуваючи в училищі, курсанти відбувають практику на суднах, судноремонтних підприємствах, у портах.

Студенти закладу діють на вітчизняних морських суднах і на суднах іноземних організацій. За роки становлення училища сформовано понад 70 тисяч спеціалістів для морського флоту.

Морехідне училище імені О. І. Маринеска Одеської національної морської академії

Спеціальності Морехідного училище імені О. І. Маринеска Одеської національної морської академії

На протязі 100 років в закладі, яке удостоєно ім'ям героя-підводника О.І. Маринеска, існує кваліфікація «Судноводіння», яка формує фахівців для торгового флоту України і всього світу. Морехідні класи для початку формували штурманів, які зарекомендували себе як високоосвічені спеціалісти. Ученики Одеського торгового училища мореплавання для здійснення обов'язкової практики персонально наймались на торгові судна. У 1899 році було куплено англійський кліпер, який в майбутньому став учбовим судном закладу – «Велика княжна Марія Миколаївна». Традиції здійснення практики збереглись до нинішнього дня, цей факт підтверджується новими студентами, які вдало вливаються до міжнародного торгового флоту.

Педагогічний штат підрозділу формується з високоосвічених фахівців своєї справи, які здійснили на флоті дорогу від простого матроса до старшого помічника і капітана судна, які володіють багатовіковим досвідом та мають велику практику діяльності на суднах. Вагома риса педагогів підрозділу в тому, що на відміну від інших морських учбових закладів, перевагу мають фахівці, які не одержали вчених ступенів та рангів, проте мають у своєму арсеналі колосальний досвід праці на морі, який вони вдало передають молодому поколінню. Велика кількість славнозвісних капітанів суден і портів свого часу одержали освіту в лавах закладу, про що чітко засвідчує фасад училища, встелений меморіальними дошками. Велика кількість студентів закладу повертаються до своєї «альма матер» після морської практики. Вони передають свій досвід і знання курсантам, які здобувають освіту в закладі на даний час.

Велика увага у МУ ім. О. І. Маринеска ОНМА надається фізичній підготовці студентів, опануванню закордонних мов. В училищі діють лінгафонні класи, заняття в яких дають змогу збільшити рівень як інтелектуальної комунікації, так і володіння професійною лексикою на практиці.

Отже, Морехідне училище імені О. І. Маринеска – це сучасний заклад освіти, який високо несе ранг морського закладу з підготовки високоосвічених фахівців.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!